• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rasim Ozan ne demek istedi? "Coşkuyla paylaştım"

Nagehan Alçı'nın Afganistan'da olduğunu gösteren fotoğrafın Pakistan'da çekildiği iddia edildikten sonra, eşi Rasim Ozan Kütahyalı ilginç bir açıklama yaptı. Fotoğrafın sınırda çekildiğini söyleyen Kütahyalı, "O fotoğraf Nagehan’ın da belirttiği gibi Afganistan sınırında çekilmiş bir fotoğraf. Nagehan Afganistan’a giriş yaptığı an ben bunu coşkuyla paylaşmak istedim" dedi. Kütahyalı'nın, "Coşkuyla..." derken neyi kast ettiği kamuoyunda soru işaretlerine neden oldu.

Yeniakit Publisher
2021-09-15 16:02:00 -
Rasim Ozan ne demek istedi? "Coşkuyla paylaştım"

Güneş gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, "Veeeeeeee.... Nagehan Alçı Afganistan sokaklarında... Taliban’ın Afganistan’ında bir Türk kadın yazar olarak tüm ülkeyi dolaşacak... Hem halkın nabzını tutacak hem Afganistan’ın yeni yönetici kadrolarıyla görüşecek... Zor ve cesur bir vazife..." notuyla paylaştığı Nagehan Alçı'nın fotoğrafı hakkında açıklama yaptı.

Fotoğrafın Afganistan sınırında çekildiğini belirten Kütahyalı, "'Nagehan asla Afganistan’a gitmedi' hezeyanları da gösteriyor ki Türkiye toplumunun her kanadında ciddi bir akıl ve ruh sağlığı problemi oluşmuş durumda" ifadesini kullandı.

Kütahyalı, "Özellikle toplumun aşırı laikçi-ulusalcı bölümünün delirmesinde benim de -geçmişte yaptıklarımla- şahıs olarak ciddi sorumluluğum var. O kesime de şefkatle yaklaşmak gerekir" açıklamasını yaptı.

Kütahyalı'nın T24'e yaptığı açıklama şu şekilde:

"Nagehan’ın Afganistan’a gitmediği ve şu an tüm Türkiye’ye Pakistan’dan yayın yapıp, sanki Kabil’deymiş izlenimi yarattığı sosyal medyada yazılıyor.
Bu durum hakikaten Türk sosyal medya ortamının delirme seviyesini gösteriyor. Nagehan’ın Afganistan’a gitmediğini iddia edenlerin psikiyatrik tedaviye ihtiyacı var.

Nagehan büyük bir cesaret göstererek çok önemli bir gazetecilik olayına kalkışmış durumda. Taliban rejiminde bir kadın gazeteci olarak araştırma yapmak çok çok zor ve meşakkatli bir iş.

Nagehan’dan hoşlanmayalar dahil bu cesaretli davranışını -gazetecilik açısından- takdir etmelidir diye düşünüyorum.

'Nagehan asla Afganistan’a gitmedi' hezeyanları da gösteriyor ki Türkiye toplumunun her kanadında ciddi bir akıl ve ruh sağlığı problemi oluşmuş durumda. Ülkemizle ilgili bu gerçekle yüzleşmeliyiz. Ben de mesuliyetten kaçmıyorum. Özellikle toplumun aşırı laikçi-ulusalcı bölümünün delirmesinde benim de -geçmişte yaptıklarımla- şahıs olarak ciddi sorumluluğum var. O kesime de şefkatle yaklaşmak gerekir. Sosyal medyada beddua ettikleri Nagehan Alçı şu an Türkiye’de bir iç savaş ortamı oluşmasın diye en çok mücadele eden insanların başında geliyor. Çünkü aşırı kutuplaşma ve sonrasında oluşabilecek iç savaş bu kesim için katliam anlamına gelir. Böyle bir ihtimalde sadece bu kesimin değil tüm Türkiye’nin istikbali kararır, ülkemiz mahvolur. Nagehan, böyle bir gidişata dur diyen, Türkiye’nin iç dengelerini çok çok iyi bilen ve normalleşme için en çok mücadele eden yazar. Laikçi kesim de Nagehan’ın demokratik gayretlerinin önemini ileride anlayacak. Şimdilik farkında değiller, onları da anlıyorum.

O fotoğraf Nagehan’ın da belirttiği gibi Afganistan sınırında çekilmiş bir fotoğraf. Nagehan Afganistan’a giriş yaptığı an ben bunu coşkuyla paylaşmak istedim. Çünkü o tehlikeli yolculuk bağlamında ben de stresliydim. Nagehan Afganistan’a vardığında da bunu paylaştım. Şu an kendisi Kabil’de ve yapacağı mühim röportajlara hazırlanıyor."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

sahi

Çok da zorlama kendini...
 • Yanıtla

ALİ TOPALOĞLU

Adamın birinin karısı vefat eder cenaze namazından sonra tabutu tam cami kapısından çıkarırken tabut kapının üst çerçevesine çarpar tabutun içinde ki mefta yere düşer birde ne görsünler öldüğü sanılan kadın hareket ediyor 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23