Misyonerler gücünü HDP’den alıyor

Papaz görünümlü ajan Brunson’ın da mensubu olduğu protestan misyonerlerin Doğu ve Güneydoğu’daki sinsi çalışmalarını HDP desteği ile sürdürdüğü ortaya çıktı. İşadamı Ken Bradley, Güney Koreli Eshter Lee ve papaz kocası Muharrem Kavak’ın başını çektiği misyoner çetenin Van’da yürüttüğü karanlık faaliyetlerde HDP/PKK’dan destek aldığı tespit edildi.

12 Ağustos 2018 Pazar 12:18
Misyonerler gücünü HDP’den alıyor

Türkiye’de ajanlık faaliyetlerinde bulunduğu ortaya çıkan papaz Brunson’ın Güneydoğu uzantılarını deşifre eden Gazetemiz Akit, Hristiyan çetenin HDP ile olan bağlantılarını da ortaya çıkarıyor. World Associates Georgia Tacco isimli sözde hayır kuruluşunun Van, Ağrı ve çevre illerde yürüttüğü misyonerlik çalışmasında HDP/PKK’dan para desteği aldığı öğrenildi.

Akit’in istihbarat birimlerinden edindiği bilgilere göre; işadamı Ken Bradley, Güney Koreli Eshter Lee ve papaz kocası Muharrem Kavak’ın başını çektiği misyoner çete Van’da yürüttüğü sinsi çalışmalarda kayyım öncesi HDP’li Van Büyükşehir Belediyesi’nden fonlandı. Karanlık örgütün elebaşları Lee ve Kavak’ın, HDP’li başkan Bekir Kaya ile belediye binasında sık sık görüştükleri belirlendi. Van Belediyesi’nin çiftliğe çevirdiği öğrenilen misyoner grubun, Bekir Kaya’nın görevi süresince belediye kaynaklarından nemalandığı kaydedildi.

HEM PARA HEM İNSAN KAYNAĞI

Van’daki misyonerlik çalışmalarını belediye desteğiyle yürüten Eshter Lee ve Muharrem Kavak ikilisinin, belediyenin düzenlediği kurslarda da aktif görevler aldığı bildirildi. Lee ile Kavak’ın, Van Belediyesi himayesinde gerçekleştirilen sözde dil ve bilgisayar kurslarında bizzat istihdam edildikleri tespit edildi. Belediye tarafından misyoner gruba “hizmet bedeli” adı altında düzenli olarak ödeme yaptığı saptandı. Misyoner grubun bu yolla hem maddi güç sağladıkları hem de kiliseye adam devşirdikleri aktarıldı. Örgüt, belediye vasıtasıyla ağına düşürdüğü Kürt gençlere yönelik cumartesi günleri yaptığı toplantılarda yoğun şekilde HDP propagandası yaptığı da gelen bilgiler arasında.

KAYYIM PARA MUSLUĞUNU KESTİ

Para ve iş vaatleriyle Doğulu gençleri İslamiyet’ten koparan Eshter Lee ve kocası Muharrem Kavak’ın, Van Belediyesi’ne kayyım atanmasının ardından para kaynağının kesildiği ancak yurt dışından gelen fonlarla faaliyetlerine devam ettikleri öğrenildi. İşadamı Ken Bradley’in Prolink firmasından aktardığı paraların da Güney Kore kökenli oluşumun misyonerlik faaliyetlerini yürütebilmesini sağladığı bildirildi. Bradley’in yalnızca para ve teknik destek sağlamakla yetinmeyerek, misyonerlik amaçlı toplantılara bizzat katılım göstererek gençlere para ve kariyer vaatlerinde bulunduğu tespit edildi.

Türkiye’deki Müslüman Kürtler misyoner kıskacında

Misyonerlerin hamisi panikledi

 

FARUK ARSLAN / İSTANBUL

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ağustos 2018 Pazar 12:18

YORUM YAZ

  • nostaljinostalji8 ay önce
    Her bireydinini kendi seçmekle özgürdür atalarının ana ve babalarının yanılgısı içinde yaşamak zorunda değildirler. Türklerin güzel ve göksel Şamanist dinleri var iken kılıç zoru,baskı ve tehdit ile kabul ettirilen İslam Türk geleneklerine saldırınca (Mesela Türküm demek İslamda Irkçılık kabul ediliyor ) artık T Ürk ve Kürt gençleri bu dinden ve dogmatizm sıkılmış ve yerine yeni anlayışlara ve makulsevgi dolu dinlere yönelmekte bulmuşlardır çareyi. yani İslamın onlarıislamı Cihad , vahdet,IŞId in yaptığı gibi kafa kesme savaş,kindarlık ve nefretten uzaklaşmayı tercih etmişlerdir. Misyonerler HDp den değil insanların mutluluk ve huzur arayışlarının sonucu olarak başarıya ulaşmaktadırlar. Kendilerini insanlık adına tebrik ve takdir ediyoruz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Nisan 2019