• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Memlekete düşman, Mansur Yavaş'a dost!

Tek bir mimari projeye imza atmayan, hükümetin her faaliyetine de muhalefet partileri gibi karşı çıkan Mimarlar Odası’nın skandallarıyla meşhur Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’la açılış törenine katıldı. Törende tabii ki bir mimari projenin değil, heykelin açılışıydı.

Yeniakit Publisher
2019-05-12 13:14:00 - 2019-05-12 13:31:10
Memlekete düşman, Mansur Yavaş'a dost!

 yeniakit.com.tr  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB) Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, bağlı olduğu odanın bir gereği olsa gerek, memleketin hayrına yapılan tüm faaliyetlere karşı çıkan birisi olarak tanınıyor. Ankara’da CHP’li bir belediyede ATM memuru olarak gösterildiği ve işe gitmeden maaş aldığı ortaya çıkan Candan, tüm proje ve faaliyetlere karşı olmasıyla ön plana çıkıyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Anıtkabir için de akılalmaz ifadeler kullanan Candan, dün bir açılışa katıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin MHP’li mi, İYİ Partili mi, CHP’li mi olduğu belli olmayan Başkanı Mansur Yavaş ile bir açılış törenine katılan Candan’ın, sözkonusu başkana yakınlığı dikkat çekti. Mimari bir projenin değil, heykel açılışınakatılan Tezcan Karakuş Candan’ın, tüm olumlu projelere karşı çıkan bir müfteri olduğu halde Yavaş’a olan yakınlığı gözlerden kaçmadı.

“Kentlilerin bu heykele ihtiyacı var”

Seğmenler Parkı’ndan çalınan İlhan Koman heykelini, orijinaline uygun şekilde yeniden yapıldı ve törenle yerine dikildi. Dün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte törene katılan Candan, şunları söyledi:

25 yıldır tahribat yaşayan bir kentte, iyileştirici önlemler almak gerekiyordu. Bu heykel hepimiz için iyileştirici bir sürecin başlangıcı olacak. Kentlilerin bu heykele ihtiyacı var.

Heykel sever, proje savar

İstanbul Havalimanı, Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Çanakkale Köprüsü gibi projelere karşı çıkan TMMOB’nin Ankara Başkanı Candan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile ilgili yalan haberleri duyurmasıyla da ön plana çıkıyor.  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde din adamlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen iftar hakkında yaptıkları algı operasyonuyla 4.600 maliyetindeki masaya 240 bin lira demesi, toplumda büyük tepkiye neden olmuştu. Toplumun bütün kesiminin bu yalan ve iftiralarına tepki göstermesi üzerine Ankara Mimarlar Odası Başkanı Candan, “Ben malzemeyi gözünden tanırım” diyerek iddialarının yalan ve uydurma olduğunu kendi de itiraf etmişti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne de saldırdı

Candan, Türkiye’ye ziyarete gelen liderlerin hayran kaldığı ve düzenlenen zirvelerde yabancı liderleri, liderlerin kurmaylarını, korumalarını ve yanlarında getirdikleri gazetecileri ağırlayabilecek kapasitesi olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne de saldırmıştı. Külliye hakkında kitap yazan Candan, söz konusu yapının kaçak olduğunu iddia ederek düşmanlık seviyesini gözler önüne sermişti.

“Anıtkabir imara açıldı”

Gezi Parkı gibi sokak eylemlerinde yer alarak boy boy fotoğraflar çektiren ve CHP'nin sözde adalet yürüyüşüne katılan Karakuş, bir de Anıtkabir'in imara açıldığı yönündeki komik yalanı ortaya atmıştı.

ATM memurluğuyla 350 bin TL’yi cebe indirdi

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan'ın, CHP’li Çankaya Belediyesi’nde ATM memuru olarak gösterildiği ve işe gitmeden 7 yılda yaklaşık 350 bin lira maaş aldığı ortaya çıkmıştı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı