Mehmet Şimşek'e İngiltere'den CEO'luk teklifi

Uzun bir dönem Türkiye'nin ekonomi yönetiminde bulunan ve 24 Haziran seçimlerinin ardından herhangi bir görev verilmeyen Mehmet Şimşek'e, İngiltere'deki bir bankanın CEO'luk teklif edeceği iddia edildi.

12 Eylül 2018 Çarşamba 08:59
Mehmet Şimşek'e İngiltere'den CEO'luk teklifi

Doğuş Grubu ve Fiba Holding’in İngiltere’de kurduğu yatırım bankası Dome, eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e CEO’luk teklif edecek.

Dünya gazetesinin haberine göre, AK Parti hükümetlerinde Devlet Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevi üstlenen Mehmet Şimşek’e Dome’dan CEO’luk teklifi geleceği öğrenildi.

Şimşek’in cevabı merakla bekleniyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2018 Çarşamba 08:59

YORUM YAZ

 • Mesut SarpMesut Sarp5 ay önce
  Mehmet Şimşek oldugu sürece TL saglamdi. Babacanda saglamdi...
 • burak can burak can 5 ay önce
  ...teklif ingiltereden değil. ..
 • ergererger5 ay önce
  İngilterenin adamıydı İngilterede adına ekonomide kaldı ,geçmişde hangi firmada kaç ay çalıştı Bu ülkeye neverdi.Sadece sepette tutmak için bir görev verebilirler.Hiçbirzaman kahveci olamadı
 • muratmurat5 ay önce
  Mehmet Şimşek, ülkenin sadece ekonomisinden sorumlu bakanıydı.Yerine gelen ise ülkenin 2 numaralı adamı oldu.Oldum olası arkaba olanların mesai arkadaşlığı yapması önce bulundukları kuruma zarar verir düşüncesinde oldum.Trump damadı,Osmanlılardaki damatlar, illa damat olması da gerekmez,Daydır,teyzedir, yeğendir, oğuldur olmamalı.Velevki o işi çok iyi bilsin.verilen yetkiler yetmemiş,varlık fonunda başkan yardımcılığı da verilmiş.Reis birgün çıkar milletim beni affetsin derse şaşırmam.
 • LÜTFİLÜTFİ5 ay önce
  Adam zaten İngiltere vatandaşı....Görevi Damat"a bıraktı ve İngiltere"ye gidiyor.
 • güçlü türkiye güçlü türkiye 5 ay önce
  çok akıllı bir tercih. kafası zehir gibi özelikle vergi konusunda .. verginin vergisini çıkaran dahi insan ..bir .kobi olarak kulağını çok çınlattırdım damat ferit gelince değerini anladım.güçlü türkiye,büyüyen ekonomi cümlesinden başkasını bilmeyen birisine ülkeyinin parasını emanet ettik.allah sonumuzu hayır eğlesin..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Şubat 2019