• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Makamında şehit edilen Rize eski Emniyet Müdürü Altuğ Verdi suikastı soruşturmasında FETÖ izi: 7 ilde eş zamanlı operasyon

2018 yılında makam odasında silahlı saldırıyla uğrayarak şehit olan Rize eski Emniyet Müdürü Verdi suikastı ile ilgili yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. 9’u aktif görev yapan 27 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 7 ilde operasyon başlatıldı. Yakalama kararı çıkarılan polislerin, eski polis müdürünün öldürülmesi olayını azmettirdikleri iddiasıyla arandıkları öğrenildi.

2020-02-13 07:48:00 - 2020-02-13 10:12:25
Makamında şehit edilen Rize eski Emniyet Müdürü Altuğ Verdi suikastı soruşturmasında FETÖ izi: 7 ilde eş zamanlı operasyon

Makamında şehit edilen Rize eski Emniyet Müdürü Verdi suikastı ile ilgili yürütülen soruşturmada azmettirici oldukları gerekçesiyle halen 9'u aktif görev yapan polis olmak üzere farklı meslek gruplarından 27 kişi hakkında çıkarılan gözaltı kararının ardından operasyon başlatıldı.

İki yıl önce görevi sırasında Rize’de makam odasında uğradığı silahlı saldırıyla şehit edilen Emniyet Müdürü Altuğ Verdi suikastı ile ilgili yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Polis müdürünün öldürülmesi olayını azmettirdikleri iddiasıyla halen 9'u aktif görev yapan polis olmak üzere farklı meslek gruplarından 27 kişi hakkında çıkarılan gözaltı kararının ardından operasyon başlatıldı.

Güvenlik kaynaklarına dayanan bilgiye göre; 2018 yılında Rize’de makam odasında silahlı saldırıyla uğrayarak şehit olan Rize eski Emniyet Müdürü Verdi suikastı ile ilgili yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Yürütülen soruşturma kapsamında MİT İstanbul Bölge Başkanlığı’nın sağladığı istihbarat doğrultusunda savcılık talimatıyla harekete geçen İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 9’u aktif görev yapan 27 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 7 ilde operasyon başlattı. Yakalama kararı çıkarılan polislerin, eski polis müdürünün öldürülmesi olayını azmettirdikleri iddiasıyla arandıkları öğrenildi.

İki yıl önce yaşanan menfur saldırının geçmişi

Rize Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu, 11 Aralık 2018 tarihinde, görev yerindeki değişiklik için ‘tayini’ bahane ederek Rize Emniyet Müdürlüğü’ndeki İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin makamına girip polis müdürü ile bir süre görüşmüş, aldığı cevabın ardından dışarı çıkarak silahla geri dönmüştü. Makam odasına girmeden önce teslim ettiği silahını çıkışta teslim alınca koşarak tekrar girdiği odada önce Personel Şube Müdürü Ercan Polat’a ateş etmiş, daha sonra İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi kurşunlar yağdırarak şehit etmişti. Suikastın ardından polis memuru Sarıcaoğlu, daha sonra yöneldiği ve bacağından vurduğu koruma polisi Yiğitcan Köksal tarafından vurularak yaralı şekilde etkisiz hale getirilmişti.

Saldırıda FETÖ izi

Suikastla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında saldırganın el konup incelemeye alınan cep telefonu ile mail ve sosyal medya hesapları üzerindeki incelemelerden suikasta ışık tutacak delillere ulaşıldığı öğrenildi. Saldırının, terör örgütü FETÖ’nün üst yönetiminin talimatıyla gerçekleştirildiği kaydedilirken, eylemi planlayarak örgüt üyesi polisi yönlendirdikleri iddia edilen 20 polis memuru hakkında gözaltı kararı çıkardı. İstanbul merkezli Adana, Bursa, Rize, Samsun, Trabzon ve Nevşehir’de düzenlenen eş zamanlı operasyonda çok sayıda polisin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınan 18 şüphelinin içinde ihraç edilen emniyet mensupları, araştırma görevliler, doktor ve öğretmenler olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheli polislerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildiği ve sorguya alındığı öğrenildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali

bu casusluk, teror ve darbeci orgut CIA/MOSSAD/NATO uretimi gelmis gecmis en tehlikeli, en kahpe, en hashasi ihanet orgutudur
 • Yanıtla

ahmet

fetönün 2011 yılındaki siyasi ayağı bence adalet bakanı bekir bozdağ: 2011 yılında fetö adalete sızarken, meclis kürsüsüne, adalet bakanı sıfatıyla çıkarak: "fetullah gulen değerli bir kıymettir, fetullah gülenin yaptıgı her şey şeffaftır, devletin kontrolü altındadır..." diye sözler söyleyen; meclis kürsüsündeki bu sözleriyle meclisi, kamuyu ve adaleti yanıltan adalet bakanı bekir bozdağ, bu eyleminden dolayı fetönün 2011 yılındaki siyasi ayağıdır. çünkü bu eylem, bakanın statüsünden ötürü ve konuşmanın yapıldığı konumdan ötürü, iş görmüştür. hangi anlamda iş görmüştür? darbe girisimi 2016 da oldu. bu konuşma 15 temmuz 2016 nın çok öncesinde olduğu için: suçun gizlenmesi anlamında iş görmüştür. suçlunun övülmesi anlamında iş görmüştür. 2016 yılı itibariyle, açıkça fetullah gülenin değerli bir kıymet olmadığı, yaptığı her şeyin şeffaf olmadığı, 2011 de yaptığı her şeyin devletin kontrolü altında olmadığı açıkça ortaya çıkmıştır. yani adalet bakanı bekir bozdağ ya yalan söylemiştir, yada yanlış söylemiştir. ama her iki ihtimalde de, bir adalet bakanının, meclis kürsüsüne çıkıp, birisine kefil olması, kefil olduğu kişinin davasını (ister, istemez) etkileyici bir nitelik taşır. çünkü mekan türkiye büyük millet meclisi, çünkü kişi adaletin bakanı. adaletin bakanı: "adalete sızmıyorlar" diyorsa, manav vatandaş ne yapabilir? memur vatandaş ne yapabilir? işçi vatandaş ne yapabilir? yada adalet bakanına bu vatandaşlar mı, kendi departmanında ne olup bittigini öğretecek! belki bekir bozdag o sifatla , o konuşmayı yapmasaydı, belki o gün bazı mekanizmalar harekete geçecekti. belki de bekir bozdağın bu konuşmasindan dolayı harekete gecmedi. bu bir ihtimal. dolayısıyla, bence amaçlanmış olsa da amaçlanmamış olsa da 2011 yılındaki bu sözleriyle, adalet bakanı bekir bozdağ, fetöye 2011 yılında siyasi ayaklık yapmıştır. kimse çıkıp terör örgütü liderlerini bize meclis kürsüsünde övmesin. yok öyle yağma. biz ap..l degiliz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı