Mahkemeden FETÖ’ye kıyak üstüne kıyak

FETÖ sanığı Veysel A.’nın cezası 5 yıldan 1 yıl 3 aya kadar indirildi. Üstüne bir de, ‘Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılmasına’ karar verilerek, adli kontrol tedbiri de uygulanmadan serbest bırakıldı. FETÖ sanıklarının yargılandığı davalarda ‘İyi hal’ indiriminden sonra, ‘Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması’ kararları da tepki çekti.

12 Ağustos 2018 Pazar 12:09
Mahkemeden FETÖ’ye kıyak üstüne kıyak

Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle yargılanan sanıklara iyi hal indiriminden sonra, ‘Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması’ kararı verilerek davaları düşürülüyor.

"SOHBET TOPLANTILARINA AKTİF BİR ŞEKİLDE KATILDIM"

Böyle bir dava Denizli’de görüldü. Terör örgütü FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle görevinden ihraç edilen Doktor Veysel A. hakimlikte verdiği ifadesinde pişmanlık yasasından faydalanmak için, örgütün sohbetlerine katıldığını, örgütün organize ettiği Afrika ülkelerine yönelik sağlık taraması etkinliğine katıldığını, DESADER isimli dernekte sohbet toplantılarına katıldığını ve bu organizasyonlarda yer alan örgüt mensuplarına yönelik bildiklerini ayrıntılı ve samimi bir şekilde anlattı.

İNDİRİM ÜSTÜNE İNDİRİM

Mahkeme sanığın örgütle temasını, örgütün faaliyetlerini ve örgüt mensuplarının yakalanmasına yönelik ayrıntılı ve samimi beyanda bulunduğu anlaşıldığından 5 yıl hapis cezası ile cezalandırıldı. Mahkeme sanığın, suçun niteliği, suçun işlenmesinde kullanılan araçlar, etkisi ve yoğunluğu, meydana getirdiği tehlike ve zararlar göz önüne alarak, cezadan takdiren 2/3 oranında indirim yaparak 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi. İyi hal indirimi ile de hapis cezası 1 yıl 15 güne indirilerek, indirim üzerine indirim yapılmış oldu.

YENİ SUÇ İŞLEMEZLERSE DOSYA DÜŞECEK

Sanıklara, “Takdiri indirim nedeni olarak, failin geçmişi, sosyal ilişkileri, fiilden sonraki ve yargılama sürecindeki davranışları, cezanın failin geleceği üzerindeki olası etkileri gibi hususlar göz önünde bulundurulabilir. Takdiri indirim nedenleri kararda gösterilir” maddesi uygulanarak 1/6 oranında bir indirim daha yapıldıktan sonra, ‘Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması’ uygulanarak denetim süresine tabi tutulmasına karar verildi. Ayrıca sanıkların yurtdışı çıkış yasağı haricinde, denetimli serbestlik tedbirleri de uygulanmadı.

 

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ağustos 2018 Pazar 12:09

YORUM YAZ

 • fetö fetö 8 ay önce
  şuan bütün fetöcüler yavaş yavaş çıkıyor itiraf etsin veya etmesin inanmayan fetö duruşmalarına gidip izlesin
 • SelimSelim8 ay önce
  Saçma sapan bir karar. Bu kararı veren hakim de incelemeye alınmalı. Fetö den yani terör örgütü üyeliğinden yargılanan birinin iyi hali mi olur?
 • TangalTangal8 ay önce
  Tam kıyak çek, serbest bırak, nasıl olsa Allahın vereceği cezayı veremezsiniz.
 • zülfikar Hayberzülfikar Hayber8 ay önce
  fetö ile mücadele yok o iş bitti kriptolar en güzel makamlarda hatta açıktan açığa atananlar var fetöcü birisi sözü geçen bir makam sahibinin akrabasını avukat tutunca tahliye dahi oluyor şamil tayyarın sesini kestiler
 • MüdürMüdür8 ay önce
  Böyle mi feto bitecek
 • mustafa alemdarmustafa alemdar8 ay önce
  ben şahsen fetö mücadelesi yapıldıgına ınanmıyorum.adam sanayıcıler mutevellı başkanıydı tutuklandı eşi ögretrmen acıga alındı.şu an adam beraat etti eşide göreve iade.fiilen siyasiler temizlenmeden bu iş olmaz.meclıs de halen var olan ak parti içinde hemde üst düzey göreve getırılenler varken ne mücadelesı.kımse kandırmasın.neden NURETTİN VEREN,ŞAMIL TAYYAR CUMHURBAŞKANI VE BU IŞLERDEN SORUMLU DANIŞMANLIGA getırılmıyor.sorgulayın.cumhurbaşkanımız önce danışmanlarından başlamalı temızlıge.odtuye daha 3 yada 4 ay önce tuskon yön.kur.üyesinin kızı asıstan olarak göreve başlatıldı.ne mucadelesi.
 • Sina SALIKSina SALIK8 ay önce
  fetöyü kemalistler müslümanlara suç işletmek için kurdu derken şimdi daha iyi anlaşılıyor umarım. neyse kemalizm varolduğu sürecek fetö gider hetö gelir. fetö ahtapotun bir kolu. onu kessenizde yenisi çıkar. ahtapotla mücadele etmek lazım kollarıyla değil.
 • cihadcihad8 ay önce
  diyeceğim şu ki bunu yapanlar hakim karşısında sakin duruyo ve hakim indirim yapıyosa hakim değil bakkal olsun çikolata satsın çocuklara boşuna okumuş temennim odurki o indirdikleri kişiler onların ocaklarını söndürsün cenazelerine cenaze katsın inşallah. onların verdiği kararı vatandaş olarak görmüyorum şöyle cesaretleri varsa toplum içine çıkıp ben bu kararı verdim vatandaş ne diyosunuz desin göreyim o g varsa salondan konuşması kolay akıllı olup iş yapmak istiyolarsa mahkeme koridorlarını süpürsünler orası dik duranların yeri
 • MilletMillet8 ay önce
  Bitmez vallahi böyle bitmez :Bu adi fetönün uşaklığını yapan siyasetçi itler deşifre olup hal edilmeden bitmez . Reisim değişiklik hemen, acil, külli bir değişiklik. Düşünebiliyor musunuz Reisimizin çok güvendiği ve parti yönetiminde çok kritik görev verdiği birisine bir fetöcü piçi anlatıyorum . Bana evet o hukukçu prof. fetöcü diyor. Bana benim bilmediğim hallerini de anlatıyor ve diyor ki sen adalet bakanı müsteşarına git . Adam çok güçlü diyor. Yani korkuyor. Şimdi bu hiç hala vekil ve parti yönetiminde. Bu i. Içinde hiç bir şey yapmadı hala devlet üniversitesinde görevli
 • yücelyücel8 ay önce
  Zaten bu fetöcüler, pkklılar, dhkpcliler ne kadar ibne varsa hep iyi çocuk saygılı vatansever, ah adalet ah kelleler havada uçuşmalıydı.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Nisan 2019