• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kreşli miniklere örtü soruşturması!

Doğan Medya’nın yayın organları Hürriyet ile Posta başta olmak üzere, Sözcü ve Cumhuriyet gün boyun internet sitelerinden Uşak’taki özel kreş ve gündüz bakımevindeki 4-6 yaş arası öğrencilerin İslami usullere göre giyinmelerini hedef gösterdi. Malum yayın organlarının haberleri üzerine Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, minik öğrenciler hakkında soruşturma başlattı.

2017-05-19 07:17:00 - 2017-05-19 00:53:40
Kreşli miniklere örtü soruşturması!

MUSTAFA DURMAZUşak kent merkezindeki özel kreş ve gündüz bakımevinin 4- 6 yaş arasındaki çocukların takkeli ve başörtülü fotoğrafları ile camide imamın arkasında saf tuttukları fotoğrafları sosyal paylaşım sitesinde yayınlaması 28 Şubat zihniyetinden beslenen laik kafaları adeta kudurttu. Müslüman çocukların başörtüsü takmasından rahatsız olan Hürriyet ve Sözcü’nün gün boyu hedef gösteren yayınlarını dikkate alan Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün söz konusu okul hakkında soruşturma başlatması büyük tepki çekti.

HÜRRİYET VE SÖZCÜ HEDEF GÖSTERDİ 

Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Hürriyet, mütedeyyin kesim tarafından sevinçle karşılanan fotoğrafları “Uşak’ta miniklere takkeli ve türbanlı eğitim” başlığıyla verdi. Manevi değerlere karşıtlığını her fırsatta dile getiren Sözcü de Hürriyet ile aynı başlığı kullandı. 

AYDIN DOĞAN’IN POSTA’SI DA RAHATSIZ 

Kemalistlerin sözcüsü kılıfı altında terör bülteni haline gelen Cumhuriyet ise “Uşak’ta çocuklara takkeli ve türbanlı eğitim” başlığıyla okulu hedef haline getirdi. Porno fotoğraf yayınlamaktan hüküm giyen Aydın Doğan’ın çıplak kadın fotoğrafları basmakla ünlü gazetesi Posta da, gazetenin dünkü nüshasının birinci sayfasında, “Anaokulunda türbanlı gelinlik ve sarık” başlığını kullandı. 

DİN DÜŞMANI KURULUŞLAR DESTEK VERDİ

Özel kreş ve gündüz bakımevinde, “henüz ‘kalem tutmasını bilmeyen’ çocuklara dini eğitim adı altında böyle kıyafetler giydirildiğini” söyleyen Eğitim-Sen Uşak Şube Başkanı Burak Yavaş, bunu yapanların ‘şeriat özlemi’ içinde olduğunu iddia etti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şube Başkanı Arif Güvenir de çocukların ‘ortaçağ zihniyeti’ ile eğitilmesinin kendilerini üzdüğünü belirerek, “Öncelikle zihniyeti değiştirerek, İslami yaşantıyı herkesin kendi vicdanında yaşaması gerektiği öğretilmelidir. Çocukların bir kısmına laik ve bilimsel eğitim, bir kısmına da mezhepsel ve dinsel eğitim verildiğinde bu çocuklar büyüdüklerine birbirine düşman olur” dedi.

SORUŞTURMA AÇILDI

Fatma Betül Sayan Kaya gibi başörtülü bir bakana bağlı Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de, 28 Şubatvari bir reaksiyon göstererek, özel kreş ve gündüz bakımevi hakkında soruşturma başlattı.

 Konuyla ilgili ulaştığımız Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, çocukların üzerindeki kıyafetler ve bunun sosyal medyada paylaşılmasından sorumlu tuttuğu özel kreş ve gündüz bakımevi hakkında soruşturma başlattığını doğruladı. 

 

 

Yeni Akit Gazetesi

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23