Kılıçdaroğlu'nun gösteremediği tepkiyi Türk Yahudi Toplumu gösterdi

Yeni Zelanda'da gerçekleştirilen Hristiyan terörüne CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gösteremediği tepki Türk Yahudi Toplumu'ndan geldi.

16 Mart 2019 Cumartesi 00:09
Kılıçdaroğlu'nun gösteremediği tepkiyi Türk Yahudi Toplumu gösterdi

Türk Yahudi Toplumu'ndan Yeni Zelanda'ya yönelik gerçekleştirilen terör saldırısına tepki gösterdi ve bugün sinagogda dua edeceklerini ifade ederek "Bu Şabat (Cumartesi) günü sabahı sinagoglarımızda Yeni Zelanda da Cuma namazında katledilenlerin ruhuna ve yaralananların şifası için özel bir dua okunacaktır. Başta İslam dünyasının ve tüm insanlığın başı sağolsun." açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu'dan skandal yorum

CHP Genel Başkanı Yeni Zelanda'da camilere yönelik yapılan saldırı hakkında yaptığı açıklamada skandal ifadelerde bulundu. Saldırıyı bir Hristiyan terörist değil de müslümanlar gerçekleştirmişçesine "Eğer onların dediklerini yapmazsanız; katliniz vacip oluyor. İslam dünyasında yaşanan dram, İslam dünyasından kaynaklanan terör bütün dünyada farklı yorumlara yol açtı" gibi ilgisiz bir yorum yaptı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mart 2019 Cumartesi 00:09

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mart 2019