Kayyım atamaları sonrası Ahmet Davutoğlu'ndan ilk açıklama

HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Van Büyükşehir Belediyesi'ne kayyım ataması sonrası eski Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklamalarda bulundu.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:22
Kayyım atamaları sonrası Ahmet Davutoğlu'ndan ilk açıklama

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atanması ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu.

Yeni parti hazırlığında olan Davutoğlu, İçişleri Bakanlığının 'kayyım' kararını "Demokratik sistemin ruhuna aykırıdır. Seçimle gelenlerin seçimle ayrılması milli irade ilkesinin gereğidir." ifadeleri ile değerlendirdi.

Kayyım kararı sonrası Abdullah Gül'den ilk açıklama

Ahmet Davutoğlu'nun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklaması şu şekilde:

"Kısa süre önce gerçekleşen seçimlerle göreve gelen Mardin, Diyarbakır ve Van Belediye Başkanları’nın idari tasarrufla görevden alınması demokratik sistemin ruhuna aykırıdır. Seçimle gelenlerin seçimle ayrılması milli irade ilkesinin gereğidir.

Adayların seçime girmesi kanuna aykırı ise Yüksek Seçim Kurulu bunu seçim öncesinde değerlendirmelidir. Elbette seçim sonrasında işlenen suçlara ilişkin de gerekli tedbirler alınabilir. Ancak bunun öncelikle yargı nezdinde hukuki şartları oluşmalıdır.

Esas olan seçme ve seçilme hakkıdır. Bu karar, toplumsal barışa katkı sunmayacağı gibi terörle mücadeleyi de zaafa uğratabilir. Terörle en etkili siyasi mücadele, demokratik temsili aşındırmakla değil milletin gönlüne girip seçim kazanmakla verilir."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:22

YORUM YAZ

 • mustafamustafa1 ay önce
  YEDİĞİ TABAĞA SIÇAN O..Ç.... ZAMANINDA HDP Lİ BELEDİYELER BUNUN BEDELİNİ ÖDİYECEK DİYE BAĞIRIYORDU. BUGÜN İSE KOLTUK VE MAKAM İÇİN VATANI SATIYOR ALÇAK NAMUSSUZ. HZ. ALİ NİN DEDİĞİ GİBİ KAFİRDEN DEĞİL İÇİMİZDEKİ BİZE BENZEYEN MÜNAFIKLARDAN KORKUN DEMİŞ. İŞTE BU O MÜNAFIK.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Oldu canım adamlar her halatı yesin seçimle gelen seçimle gidermiş geçeceniz siz o işleri sizde aynı kavanın kaşığısınızSize tı kayan kimm yaa bakın işinize boşa parti kurmaya kalmayınsıfır cekersiniz fetoculardan başka kimse oy vermez size
 • Yusuf SecmenYusuf Secmen1 ay önce
  Böylece, zerre kadar kalmış sempatiyi de kaybetmiş oluyor.Fakat HDP'den, veya İP/SP'dan mv seçilebilir ; Abd. Şener gibi, CHP'den. İyi de olur ; Sevdikleriyle haşrolur.
 • Korkmaz Korkmaz 1 ay önce
  Yuuhh beeehhh.
 • Necmettin Necmettin 1 ay önce
  Ahmet efendi,abd li bir yetkili gibi açiklama yapmissin,simdi anladımsenin cibilliyetini.
 • meleknurmeleknur1 ay önce
  SEÇİMLE GELİP GÖREV YAPMANIN KURALLARI VARDIR!BU MİLLETİN PARASIYLA MİLLETİN ASKERİNE POLİSİNE HALKINA TOPRAĞINA BAYRAĞINI KİN KUSANLARA YARDIM EDECEKLER VE HÜKÜMET SEÇİLDİKLERİ İÇÜN BUNLARA GÖZ YÜMACAK! BU NEYN VE NASIL SÖYLEM ANKAYAMADIM
 • iboibo1 ay önce
  Avrupada bir ülkede DAES in parti kurmasini düsünebiliyormusunuz ??Imkansiz, bizde nasil oluyor ben anlamadim.Resme provoke ediyorlar.
 • AsabiAsabi1 ay önce
  Bamyaya bak sen. Bunlar terörüst vatana ihanet ve ayrımcılıktan dolayı görevden alınıyor, siyasi görüşünden değil. Anladınmı bamya
 • ZiyaZiya1 ay önce
  Ya sizler nasıl bir insansiniz bir insan bu kadar çabuk 180 derece döner miyazıklar olsun size verdiğim oy haram olsun ALLAH sizleri bildiği gibi yapsın inşallah
 • Temel çelikTemel çelik1 ay önce
  Bunlar tam bir...... çocuğu cıktı.
 • cihadcihad1 ay önce
  ahmede bakın hele bu şekilde konuşuyorum çünkü ortadaki saygıyı kendisi kaldırdı sana bu devletin hükümeti kadar kim saygı gösterdi gittiğin yerlerde yanlış şeylermi konuştunda şimdi doğru olduğunu zannetme cüretini gösteriyosun yada sizin okuduğunuz yerlere millet erişemiyoda bizlere tepeden bakıyosunuz yazık sizlere haber olup kendinizi gördüğünüz ekran varya hah işte oraya millet çıkardı ve siz alçaklığın tarifini yapıyosunuz bu kadar cahilsiniz
 • SeyfullahSeyfullah1 ay önce
  Ahmo Davidoğlu ve Abdişeytan Gül
 • Ali koyuncuAli koyuncu1 ay önce
  Bir konyalı olarak üç çocuğumun üzerine yemin ederim davutoğlu senden utandım ve tiskindim
 • hamido hamido 1 ay önce
  Ne uğruna bu kadar alçalıyorsunuz, değermi?
 • Taşkentli süleyman Taşkentli süleyman 1 ay önce
  Sadettin köpek iş başında.
 • SüleymanSüleyman1 ay önce
  Halkın oylarıyla seçilmiş olmak terörü destekleme hakkı vermezSen belediye olarak halkın oylarını terör örgütünün çıkarları için kullanırsan. Bu oynu aldığın vatandaşada üzerinde yaşadığın topraklarada ihanetir
 • SüleymanSüleyman1 ay önce
  Halkın oylarıyla seçilmiş olmak terörü destekleme hakkı vermezSen belediye olarak halkın oylarını terör örgütünün çıkarları için kullanırsan. Bu oynu aldığın vatandaşada üzerinde yaşadığın topraklarada ihanetir
 • AliAli1 ay önce
  Sen bari böyle konuşma ayıptır.senin gibi konuşanlara bi bak kimler le aynı saftasınız.
 • mturkmturk1 ay önce
  Sayın cumhurbaşkanı, yanına kimi alıp besledi büyüttü ise çoğu CILK çıktı. Üzülüyorum bu duruma. Ya hu, adam gibi adamlar yok mu?
 • 145314531 ay önce
  Maskeler tek tek düşüyor,seçimle gelen seçimle gidermiş bak sen,tamam bunları halk seçti anladıkta,halkın tercihini dağa tercih ederlerse sonucu kayyım olur,içinize otursa da sonuç budur,maskeli tipler sizi.
 • AnigzelAnigzel1 ay önce
  sen de milletin gönlüne gir ve kazan ama önce davut idin şimdiki adam sanki davit
 • ademadem1 ay önce
  "Terörle en etkili siyasi mücadele, demokratik temsili aşındırmakla değil milletin gönlüne girip seçim kazanmakla verilir." demiş aklıevvel davutoğlu.bu yol çok denendi.silah bırakmadılar.gömülmeyi hakettiler.devletimiz doğru olanı yapmış terörün anlayacağı dilden konuşmuştur.beslemeyip öldürmek,öldüre öldüre bitirmek en doğru yoldur.
 • mehmet gümüşmehmet gümüş1 ay önce
  sen bir Konyalı olamazsın ya yazık! Utandırdın bizi.Tek kelime yazıklar olsun.Aslında biz seni Süleyman Şah türbesini gece yarısıSuriye'den Türkiye'ye kaçırıp geldiğinde tanımıştık.Ama yine hüsnüzan düşünmüştükfakat yanılmışız.Bir koltuk uğruna bu kadar inmez insan
 • Ali DENİZZ Ali DENİZZ 1 ay önce
  PKK sempatizanlarına şirin görün sen Ahmet! Yakında parti kurarsan oylarını alırsın. PKK sempatizanı olmayanların da ahını alırsın.
 • 1453KELEŞ1453KELEŞ1 ay önce
  Sayın eski başbakanımyol yakınken geriye dön bu pisliklerin içinegirme ama şu yaptığın yanına kar kalmaz geriye dönüşü zor olur.Vesselam.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  BUNLAR BU ÜLKEDE BAŞBAKANLIK YAPMIŞ İNSANLAR BİR ŞEHİDİMİZİN HAKKINI VE ŞAHADETİNİ BU ŞEKİLDE HEMEN ÇOK ACİLEN SAVUNDUNUZMU BU İNSANLAR İHANET İÇİNDE DEVLETİN GÜVENLİK BİRİMLERİ, BÖYLE BİLDİRİYOR SİZ BİLİYORSUNUZ DEMOKRASİYİ REİS VE BAKANLAR ELMA TOPLUYOR AYIPTIR HER ŞEYDEN EVVEL SİZE DÜŞMEZ BU HAİNLERİ SAVUNMAK BİR REİSE DÜŞMANLIK BUNLARI SÖYLETTİRİYORSA TÜKÜREYİM BÖYLE SİYASETİN İÇİNE AYIPTIR.
 • hayrihayri1 ay önce
  vay seni... vay... ya abi adama hak ettigi cümlelerle yorum bile yazamiyorsun, bumudur demokrasi! terbiyesizler... bir ayagin cukurda öteki tarafi düsünmezmisin hic?! terbiyesiz devletin elinde belgeler varki bu baskan bozuntulari o yüce koltuktan uzaklastirilmis, bu ne zirvaliyor, bu durumda yetkililer canli trt yayinina cikmali ve belgeleri teker teker canli yayinda millete sunmali, ve karari millete birakmali, bakalim bunlar o vakit ne uyduracaklar... gerci abi bunlara belge göstersen ne yazar, gözde kapak, agizda saman torbasi, yürü düldül yürü... kendilerinin hic düsünme karar verme özgürlügü varmiki, uzaktan komandali maydroskalar!
 • hayrihayri1 ay önce
  vay seni... vay... ya abi adama hak ettigi cümlelerle yorum bile yazamiyorsun, bumudur demokrasi! terbiyesizler... bir ayagin cukurda öteki tarafi düsünmezmisin hic?! terbiyesiz devletin elinde belgeler varki bu baskan bozuntulari o yüce koltuktan uzaklastirilmis, bu ne zirvaliyor, bu durumda yetkililer canli trt yayinina cikmali ve belgeleri teker teker canli yayinda millete sunmali, ve karari millete birakmali, bakalim bunlar o vakit ne uyduracaklar... gerci abi bunlara belge göstersen ne yazar, gözde kapak, agizda saman torbasi, yürü düldül yürü... kendilerinin hic düsünme karar verme özgürlügü varmiki, uzaktan komandali maydroskalar!
 • OsmanlıOsmanlı1 ay önce
  bak hele i ....
 • Abdullah TitizAbdullah Titiz1 ay önce
  Allah bu millete sabir ve selamet versin.Secime nasil girdirler, niye ozellikle sectirildiler, goz gore 4 ayda niye bu denli hummali calistilar, aceleleri ne idi, bugun ku kararlari gozgore gore aldirmak mi istediler, asil hedefler bundan sonrasi mi , nereye gidiyoruz ?Rabbim, Hakki / Batili ayirmayi nasip etsin Milletimize.
 • biilginbiilgin1 ay önce
  aferin size gerçek yüzünüzü bu millet görsün ki hata yapmasınlar
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 1 ay önce
  AhmetHoca be o kadar irtifa kaybettin ki hala gayya çukuruna doğru hızla yuvalanıyorsun. Seni kim çarptı hoca?. Hocalığın da iyi bulanıklaştı. Bari doğruların arkasına dur be adam, Batının Sömürge ülkelerine biçtiği bu gayri meşru demokrasini kavrammlarına değil senin inandığın siyasi değerin bari varsademokrasiçizgisinde bir profil çizde , bu hoca kendi kulvar ve kimliğinin siyasetbilimci desinler
 • hsnhsn1 ay önce
  susun len size olan saygımızı yerle bir ettiniz üç kiriş siyasi menfaat için bu vatan hainlerini korumak ve kollamak size mi düştü. yazıklar olsunn
 • sorusoru1 ay önce
  VAY BE aha siz adamadamlar resmen gili ajanmış. Erdoğan bunları temizleyene kadar neler çkmiş neler. davutoğlu sen pkk dan yanamısın? fetö pkk ne alaka? dürüst insanile pkk fetö ne alaka!!!
 • EeeEee1 ay önce
  Pkk ya yağcılığa başlamışsın utanmaz
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Sen bu işe karışma. Hukuki cezaları TABİKİ verilecek, sabır et da......
 • hiçhiç1 ay önce
  Fazla kelam etmek iyi olmaz sizlerle olurya belki bu muhalif anlayışı bizi hainliğe taşır ALLAH muhafaza etsin.biraz değer veriyordumgözümde biraz değeriniz vardı ama dünya tepeme yıkılsa artık size yağmurlu havada bir damla su yok. Abdullah bey buyurun kayseriden millet vekili olun.Dilerim adaylığını kayseriden koyarsında KİLON KAÇ OKKA ÇEKİYOR ÖĞRENİRSİN.
 • CEVAT CEVAT 1 ay önce
  BIR SATILIK MAAL DAHA..........AVRUPADAKI TURKLERI SATAN PEZEVENKK..........HER OKUYAN ADAM OLAMAZ DERLERYA....NE CABUK SATTIN KENDINI....AKP YIKILSIN DA ..ERDOGAN GITSIN SIONISTLER..BUYUK ISRAILI KURSUN......YAZZIK...YAZZIK...ICIMDEN SURATINATUKURMEK GELIYOR.........CIA MOSSAD CALISIYOR HDP YAHUDIPARTISI OLDUGUNU BILMIYORSAN .....SENDEN DAHA APTAL DUNYADA YOKTUR..........YAZZIK YAZZIK................
 • Güler GülerGüler Güler1 ay önce
  Yuh sana yazıklar olsun senin mayan mı bozuk yoksa boğazından geçen lokmamı haram o nasıl bi kalp bir tarafda terör teröre yardım vatana ihanet devletin parasını teröre finans yaralı teröristi tedavi ettirme manzaralı bu kadar korkunç ve büyük iken sen hala nasıl bunları söyleyebiliyorum yazıklar olsun bu vatana kastın ne makam hırsı bu kadar mı gözlerini kör etti
 • ŞahinbeyŞahinbey1 ay önce
  Seçilmeden geldiğini unutmuş,...gittiği dert olmuş.
 • alpagualpagu1 ay önce
  hahahahaa ...seçimle gelen seçimle gitsinmiş....adamlar toplasınlar teröristleri belediyede işe alsınlar.benim vergimden maaş alsınlar....bütçeden hizmet yerine teröre para gitsin eeeee seçimle gitsinlermiş...ayıp yahu.....bunlarda yeni diye ortaya çıkıpp ülkeyi yönetmeye talipler....demirtaşı çıkar sonra apoyu çıkar ...seçime sok..kesin gelirler....
 • ademadem1 ay önce
  rockefeller ve rothschild parsellediği dünya yönetiminde rockefeller sırasını savmış ve rothschild Türkiyede yeni bir oyun sahnesinde tutmaya çalıştığı YENİ PARTİ zavalılarından başka ne bekliyorsunuz? Daha vatansever bir söylem ve eylem bunlarda sırıtırdı. Daha durun bide meydanlara çıksınlar asıl o zaman şapka düşecek!
 • ALPERENALPEREN1 ay önce
  sayın ahmet bey konuyla ilgili anlaşılan iyice bilgilendirilmemişsiniz.. Hdplilerin amaç ve hedefini anlamak istemeyenlerdensiniz herhalde... 2015 yılındagüney doğuda seçimle gelenlerin yaptıkları senin umrundamı bilmem... bu vatan teröristlere tekrar verilecek kadar ucuz değil... bunu senin iyi bilenlerden olduğunu zannederdim. maalesef sizdeyerinizihainlerin yanında almışsınız.
 • abdrhmnabdrhmn1 ay önce
  seninde ne mal olduğun ortada davidin davitoğlu. şerefsiz pislikler utanmadan konuşuyor birde terbiyesiz pislikler
 • turgut yalçın turgut yalçın 1 ay önce
  seni. severdik. bee. yazıklar olsun. .tarih. bu gün şahiittir.bu millet bunu unutmaz ..yazdı. kenara bil bunu..
 • .serok.serok1 ay önce
  serok ahmo kimin değirmenıne su taşıyon kan göz yaşı vahşet bumu özlediğiniz muhalefet yapmak için bu kadar alçalmayın yazıklar olsun vatan hainlerini savunmak sizemi kaldı millet bu tavrınınızı unutmaz teröre destek vatana ihanettir
 • hercaihercai1 ay önce
  BU ADAM BUYUK ISRAIL ICIN CALISIYOR! SABETAYCI DONME VE SAHTE MUSLUMANDIR BU! YALANSA, ALLAH BENI AFFETSIN.YAHUDI ASILLIDIR, KESIN!
 • salih demir salih demir 1 ay önce
  TAYIBIN NEDEN ALDIGINI GÖRUN REIS BUNLARI GÖRDÜ ARAŞTIRDIVE GEREGINI YAPTI BUNLAR BIR HAYINDİRŞU PKK YI SAVUNUYORLAR YAZIKLAR OLSUN SENINGIB I HAYINLERE PKK YA DESTEK VERSINLER ERZAK VERSINLERSONRADADEVLET DUR DEDIGI ZAMANDEMIKURASI DERLER VAH VAHVAHDİŞ DÜŞMANLAR BIR BOK YIYEMEZ YANLIZ BIZE BENZEYIPTEBIZDEN OLMAYANLARZARAR VERLER ANÇAK BUN HEP FÖTÖÇUDURSES BUNLARDAN GELIYOR
 • AlemdarAlemdar1 ay önce
  Yaziklar olsun.Senin partininde hangi yolda oldugu belli oldu.Reisi asla yanlız birakmamak gerek.Abdülhamit Han gibi yanliz birakmayalim.Sonuna kadar destekliyelim
 • MEHMETMEHMET1 ay önce
  SAYİN ABDULLAH GÜL VE DAVUTOĞLU NA YAZIKLAR Kİ ÇOK YAZIKLAR OLSUN.TAM BİR AVRUPA.ABD .SİYONİSTLWRİN AĞZIYLA KONUSUNUZ.SİZ Mİ PARTİ KURARAK BU VATANA HİZMET EDECEKSİNİZ. SİZE KARŞI AZICIK OLAN SEVGİMİZİ D3 YOK ETTİNİZ. SİZE YAZIKLAR OLSUNSİZE HAKKIMIZI BU DEVLETTEN ALDIĞINIZ MAAŞI HELAL ETMİYORUZ. RABBİM SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN. UYAN EY MİLLETİM UYAN.
 • Doğan MiraçDoğan Miraç1 ay önce
  Tasarruf parayla yapılır.. İdarede halkın dediğini yapar nokta....
 • BOYCOTT ISRAEL(BDS)BOYCOTT ISRAEL(BDS)1 ay önce
  Barzanin pacavralarini Ankarada dalgalandiran sendin ve ozamandan beri seninde bir "proje" oldugundan büyük süphem vardi..ve gercekleri görüyorum simdi..YUHHH sana ve Güle Davidson..EVET her yorumumda bundan sonra SEN bana göre artik DAVIDSON sun..BASTA..Amid Davidson!!!
 • Kızıl ElmaKızıl Elma1 ay önce
  Vay hainler Vay herkes Demokrasi diye diye bu hale geldi hey Şerefsizler ulan itler Türkiye bir yangın çemberi altındayken Şimdi Demokrasi diyorsunuz bu Devletin Ekmeğini yedini Zıkkım olsun Şerefsizler kanlarınızda boğarız sizleri hey Namussuzlar..Sizin Soyunuzun neolduğunuzu çok iyi biliyoruz...
 • İbrahimİbrahim1 ay önce
  Yazıklar olsun sana bunu ak partiden hemen ihraç edeceksin.Boşuna söylememiş söyleyen, Varsa bir yerde kıçı yere yakın, sen ondan sakın.
 • Emmett BrownEmmett Brown1 ay önce
  Kayyım atanması haktır, gereklidir. Lakin sorgulanması gereken şudur, biz biliyoruz ki ilgili şehirlerdeki seçmenin büyük bölümü terör yanlısı, eğer biz bunlara seçme-seçilme hakkı verirsek, siyasiler bunu kullanır ve milli iradeye darbe derler. Önemli olan bu insanların ülkeden zorla da olsa sıyrılması. Var güçle, acımadan.
 • YusufYusuf1 ay önce
  ... ezik herif!Okuluna geri dön!
 • Cevdet ÇetinkayaCevdet Çetinkaya1 ay önce
  nasıl bir adamsınız.. devletin- milletin yanındamısın, terörün yanındamısın.yuh.be. secme seçilme hakkına karsı cıkan mı var.
 • selmanselman1 ay önce
  Yazıklar olsun. Mardinli, Diyarbakırlı, Vanlı bu kadar sahip çıkmıyordur bu tescillivatan millet düşmanı bölücü hain sevicilere! Suret-i haktan görünüp din ve vatan düşmanlığı yapanların yanında olmak taaaaa onların cephesinde olmaktır. Peygamber düşmanı Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırılara karşı Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleşen yürüyüşteki gayretin ve önde oluşun ne olduğunu ortaya koyuyor.
 • MİSAFİRMİSAFİR1 ay önce
  ULAN BUNLARIN ALAYI TERÖRİST ZATEN BUNLARIN SADECE BELEDİYELERİ DEĞİL TÜM MİLLETVEKİLLERİ BELEDİYE İL VE İLÇE TEŞKİLATI DAHİL HEPSİ GÖREVDEN ALINIP İÇERİYE ATILMALIKİ ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN ŞEHİT YAKINLARININ YÜREĞİNE SU SERPİLSİN
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Yesinlerin sizin LGBT li, feminzmli, cinsiyetler arası eşitlik projeli demokratik zilletini. Fareler sıçanlar delikleri den çıktılar. Siz ancak zillete biyun egen iblisin varisleri masonlarin kurguladiğı Liberalizm merkezli düzene tabi olan sapkınlardansiniz.
 • turhan efganturhan efgan1 ay önce
  soysuzca münafıkçabir eleştiri sırtından reisi bıçaklıyan şerefsizlerin rabbim kahrı perişan eylesinorospu çocuğukahrınla geber şerefsiz
 • garibangariban1 ay önce
  UTANMAZ ARLANMAZ ADAM SEN BİRKERE HİÇ KONUŞMA SANA KONUŞMA HAKKI TANINMAMIŞTIR.
 • Mehmet AkMehmet Ak1 ay önce
  hendekmi kazmaları lazım a.davutoğlu ? dikkat edin gönülden düşenin parçası bulunmaz . çok tehlikeli bir sınırdasınız .
 • Mehmet Hamza Demircan..Mehmet Hamza Demircan..1 ay önce
  Söyleyin O Adama , yorumunu kendine saklasın ....kurucaksa partisini kurşun . Kimlere orta yapıyor. Bilelim...
 • KeskinKeskin1 ay önce
  Fitneci ingiliz takiyyecişerefsizlerihemen çıktı. hem bu hem diğer şerefsiz meydanda bağırıyorlar.. meydana teröre birkere saldır karşılık nerden geliyorsa oşebeke terör şebekesidir.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  SEÇİMİN DE YAMUK DEMOKRASİ SEVDAN DA YERİN DİBİNE BATSIN..BU MİLLETİN BAĞRINA HANÇER GİBİ GİRDİNİZ..HAK ETMEDİĞİNİZ DEĞERİ GÖRDÜNÜZ..ÖFKENİZ VE HIRSINIZ SİZİ GÖNÜLLERDEN SÖKTÜ GÖTÜRDÜ..BU MİLLETİN GÖNLÜNDE MAHKUM OLDUNUZ ..DEMOKRASİ ADINA YAPTIĞINIZ PKK SEVİCİLİĞİNE DEVAM EDİN..YAKIŞIYOR..
 • Osman ErOsman Er1 ay önce
  Şerefsiz seni...
 • Mustafa yildirimMustafa yildirim1 ay önce
  Maşallah a.davutoglu çok tevatür demokrat miş değerini bu millet anlamamış neyseki parti kuruyorlar ozaman daha iyi demokrat olur da rahat ederiz ..
 • akifakif1 ay önce
  Ya hu git işine, hoplayıp durma, senin firasetin ne ki bu kadar aniden ortaya çıktın. Gaza geldin, başka ne ettin? Alacağın oy yüzde 2-3 yaz bir kenara. O alacağın yüzde 2-3 oyun da yüzde 50'si AK Parti'den olur. Zaten de bunun için seni seçtiler. Senin kara gözün için değil. Kullanılacaksın ve atılacaksın. Ne kötü bir durum.
 • ABDULLAHABDULLAH1 ay önce
  MİKROPLARDAN TEMİZLENMEK İÇİN NEDEN YIKANIYORUZ BİLMEM Kİ(!)EV KİRLETİLMİŞ İSE, ONU NEDEN TEMİZLEYELİM Kİ(!) ŞİMDİDEN DAVULUN TOKMAĞINA TERS VURDUN, YAZIKLAR OLSUN,KİRALANMAK İÇİN BU KADAR ÇOK PARA MI ALIYONUZ ONU DA BİLEMİYORUM
 • Aslan akbeyAslan akbey1 ay önce
  Hadi len ordan korkak tavuk seni. Biz de seni adamdan saymıştık zamanında.
 • kiowakiowa1 ay önce
  Ülkemizi mahveden şey demokrasinin kılıf olmasıdır...seçim sisteminde isteyen istediğine vekile,siyasiye,kişiye, vb. şey'e oy verebiliyor mu???.hayır...parti genel merkezlerinin aday gösterdiği kişiler, sözde vekiller oy oranına göre seçiliyor ve ballı kaymaklı yaşantı başlıyor..hadi bakalım tüm siyasi partiler,seçim kanunu vb. tüm mevzuat yenilense,değiştirilse, vekil adaylarını partiler değil vatandaşlar,halk belirlese veya oy verse, maaşlar vb. haklar çok aşırı kıyak olmasa, vekil vb. adaylık için çok para harcanması gerekmese sonuçlar nasıl olur acaba????o'nun için, demokrasi, demokratik yollar vb. söylemler çoğu kez sakız gibi kullanılıyor ağızda geveleniyor başka hiç bir hükmü yok...
 • ErolErol1 ay önce
  Senin kuracağın partiyi de deniz ALLAHbildiği gibi yapsın
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  Siyasilerin sütten çıkmış ak kaşık mı? Ne demokrasisi kime demokrasi? Bu milleti 90 YILDIR DEMOKRASİ HÜRRİYET ÖZGÜRLÜK CUMHURİYET...... DİYE DİYE UYUTTULAR. AVUTOĞLU TRİBÜNLERE OYNAMAYA BAŞLADIN, SENDEN LİDER OLMAZ ÖNÜNE GELEN SENİ KANDIRIYOR, YÜREĞİN YETİYORSA BAŞBAKANLIK ZAMANINDA SENİ KANDIRAN FETOCU DANIŞMANLARINI, FETÖ'CÜ ASKERLERİ, FETÖ'CÜ YARDIMCILARINI ..... ONLARI KONUŞ GÜNDEMDEKİ OLAY ONLARIN YANINDA DEVEDE KULAK KALIR. ŞEHİR ŞEHİR DOLAŞIYORSUN FETÖ'CÜLERİ HİÇ KONUŞAMIYORSUN SEN YOKSA. .....
 • bozerenbozeren1 ay önce
  yakışmadı bu size, sn Davutoğlu. üzücü bir açıklama.
 • sütçü imamın torunusütçü imamın torunu1 ay önce
  sen kendini ne sanıyorsun d...oglu terörist ve yandaşlarını belediyeye dolduracaklar demokrasi ayağına kimse sesini çıkarmayacak oylemi aga babalarinizindemokrasi anlayisini mısır ve benzeri ülkelerde gördük sende chp ip ve hdpkk itifakina hazirsin herhalde
 • hasan alihasan ali1 ay önce
  hadi ordan be
 • İbrahimİbrahim1 ay önce
  Şaşırmadık bey'im...Yazıklar olsun.Muhalefet olmada adına Şu şerefsizleri de Aklayacaksınız nerdeyse...
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  Ulan kukla Ahmet Davutoğlu! SEÇİMLE GELEN SUÇ İŞLEYİNCE! DEVLET NE YAPMASI GEREKİYOR! YAVŞAKLIK YAPMA SUÇ İŞLEYEN HERKES CEZALANDIRILIR. BU DÜNYANIN ADALETİ OLSA! SEN DE DEVLETİ YÖNETİRKEN YAPTIĞIN HATALARIN CEZASINI ÇEKERSİN. NANKÖR KALLEŞ
 • AliAli1 ay önce
  Eee seçim ile gidecek diye 4 yıl boyunca PKK ya yardım etmelerini bu millet ve devet seyir mi edecek? Bu nasıl açıklama? Bu ülkeye başbakanlık yapmış birisi adeta terör örgütüne destek olan hainlere arka çıkmaktadır. Akit de bu şahsın reklamnını yapmaktan ne haz ediyor onu da anlamış değilim. Ne olduğunu görüyorsunuz işte. Suriyede hezimet yaşanmasının baş müsebbibi de bu şahıstır.
 • BOYCOTT ISRAEL(BDS)BOYCOTT ISRAEL(BDS)1 ay önce
  Devletin aldigi önlemler demokratik sistemin ruhuna aykırı öylemi..?Ulan David sende basladin "üc maymunu" oyamaya,yaziklar olsun sana..senin ruhun körlenmiski PKK itlerinin oralarda ne halt ettiklerini görmezden geliyorsun..BAK David biz bir milletiz ve o köpekler(PKK/fetö) orada oldukca DEVLET'de orada ve ister hosuna gider ister gitmez o pislikler temizleneceeeeewek..SEN'de bu aciklamanla yüzdeyüz safini belli ettin..YUHHH sana..!!!!!
 • mehmetmehmet1 ay önce
  hainler şehit yakınlarını işten çıkaracak,teröristleri belediyeye dolduracaklar.Ve bu karar demeokratik olmyacak.Sen de onlar gibi terör sevicisin yazıklar olsun sana
 • hercaihercai1 ay önce
  Yine sacmalamis bu adam! Belediyeyi cebine koyanlarin ne yaptigini bilmiyormus gibi! Sehit ve gazi ailelerinin calisanlarini kovdular, sonra da PKK li terorist seveci ve teroristleri belediye ye aldilar! Bi sus! Yahudi!
 • azerazer1 ay önce
  Doğru söylemiş satın Davutoğlu.
 • mniksekmniksek1 ay önce
  SEN BUGÜN NE NE YEDİN NE İÇTİN SN DAVUTOĞLU
 • teomanteoman1 ay önce
  .Bu memlekette ne kadar hain varmış....
 • aliali1 ay önce
  Ç...Ş
 • ömerömer1 ay önce
  sen zaten ... önde gidenisin oy almak icin kıvırmalar başladı

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019