• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kayıp eşyayı bulmak için hangi dua okunur?

Kaybolan eşyayı bulmak için ne okunur? Zaman zaman hepimiz çok kıymet verdiğimiz bazı eşyaları kaybedebilir, koyduğumuz yeri unutabiliriz. Pek çok kişi böyle bir durumda hangi duayı okumaları gerektiğini merak ediyor. Peki, kayıp eşyayı bulmak için hangi dualar okunur? Denenmiş kayıp eşya bulma duası:

Yeniakit Publisher
2022-05-17 23:24:00 -
Kayıp eşyayı bulmak için hangi dua okunur?

Hepimiz yaşamımız boyunca defalarca çok sevdiğimiz bir eşyayı kaybetmiş ya da nerede bıraktığımızı unutmuşuzdur. Böyle anlarda kaybolan eşyayı bulmak adına hangi duaların okunması gerektiği araştırılıyor. Peki, bir eşya kaybolduğunda hangi dua okunmalı?

Kayıp eşyayı bulmak için hangi dua okunur?

Hz.Ömer tarafından okunan dua, 'Kayıp Duası' olarak biliniyor. Bu duayı Hz.Ömer'in oğlunun bulunması için okuduğu bilinmektedir.

Kayıp eşya duasının okunuşu: Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.

Kayıp eşya duasının Türkçe anlamı: Ey kaybolan kişilere yolunu gösterebilen Allah'ım. Bana da doğru bir kılavuz (yol) göster. Kudretin ile birlikte bana kaybetmiş olduğum şeyi geri ver çünkü bu ancak senin fazlındır.

Kayıp duası, eşyasını kaybeden kişi tarafından okunmalıdır. Öncelikle kişi iki rekatlık bir şükür namazı kılmalıdır. Bu namazın ardından dua bir bardak suya okunmalı, daha sonra bu suyun içilmesi uygun olacaktır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YA RABBİ

ben bu duayı sürekli okuyorum....ELİMİZDEN KAÇIRDIĞIMIZ ZAYİ ETTİĞİMİZ HER HAYRIN BİZE İADESİ İÇİN......ŞEFAATİNİN SON NOKTASINDA ŞEFAAT YA RAB....
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23