• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Katil Esed Rejimi kaşınıyor: Suriyelilerin geri dönüşünü istemiyoruz

Milyonlarca Suriyelinin ülkesini terk etmesine neden olan iç savaş, bölgede halen sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise geçtiğimiz günlerde Suriye'deki güvenli bölgeye yapılacak olan evlerle birlikte 1 milyon kişinin ülkesine dönebileceğini açıkladı. Türkiye'yi zora sokmayı hedefleyen Katil Esed Rejimi ise Suriye'ye dönmek isteyen 1 milyon vatandaşını kabul etmeyeceğini duyurup "Bu tür oyunları kesinlikle reddediyoruz" açıklamasını yaptı.

Yeniakit Publisher
2022-05-21 18:41:00 -
Katil Esed Rejimi kaşınıyor: Suriyelilerin geri dönüşünü istemiyoruz

Suriye'de yıllardır süren iç savaş nedeniyle milyonlarca Suriyeli ülkesini terk etmek zorunda kaldı. Suriyelilerin büyük bir kısmı da başta Türkiye olmak üzere çevre ülkelere göç etmek zorunda kaldı.

1 milyon Suriyeli, briket evlere yerleştirilecek

Son dönemde ülkemizde de gündem konusu haline gelen sığınmacıların ülkelerine geri dönüşü için yeni bir proje açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde 1 milyon Suriyelinin ülkelerindeki güvenli bölgelere geri gönderileceklerini belirtti.

Suriye, geri dönüşleri kabul etmeyecek

Konuya ilişkin Katil Esed Rejimi'nin Dışişleri Bakanlığı'ndan olumsuz cevap geldi. Bakanlık, Türkiye'nin 1 milyon Suriyeli sığınmacıyı Suriye sınırındaki "güvenli bölgelere" geri gönderme projesini kabul etmeyeceklerini bildirdi.

"Bu tür oyunları kesinlikle reddediyoruz"

Esed Rejimi'nin Dışişleri Bakanlığı, Suriye devlet haber ajansı SANA'ya cuma günü yaptığı açıklamada, "Suriye Arap Cumhuriyeti hükümeti, bu tür oyunları kesinlikle reddediyor." ifadelerini kullanarak diğer ülkelere Türkiye'yi finanse etmeme çağrısı yaptı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hakan

adam kendi halkını istemiyor daha biz bağrımıza basalım bu arsızları

Tik

Elimizde patladı desene?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23