Seçim 2019 Sayfası

Karamollaoğlu'ndan çarpıcı ittifak şartı: Devleti bize teslim edin

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti ile ittifak konusunda çarpıcı bir açıklamada bulundu.

17 Nisan 2018 Salı 02:08
Karamollaoğlu'ndan çarpıcı ittifak şartı: Devleti bize teslim edin

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Edirne'de, düzenlediği basın toplantısında, hükümet politikalarını eleştirerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yönelik düzenlediği hava operasyonunu eleştiren Karamollaoğlu, sırada Türkiye ve İran'ın olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu: Bu bir Türkiye’ye gözdağıdır!

Karamollaoğlu, şunları söyledi:

"Son zamanların en önemli hadisesi, Amerika'nın, İngiltere ve Fransa ile Suriye'yi vurması oldu. Biz bunu hakikaten Müslümanlar için önemli bir gecenin sabahında, sanki sadece Suriye'de, Eset rejiminden değil bütün Müslümanlardan öç almak için yapılan bir saldırı olarak gördük ve lanetledik. Bizi üzen hükümetin yaklaşımı oldu. Yani onlar bunu olumlu karşıladıklarını ifade ettiler, bu kanaate nasıl gelir, idrak etmek, anlamak mümkün değil. Fransız devlet başkanının 'Biz bu saldırıyla Ruslarla Türklerin arasını açtık' diye bir ifade kullanması, bunların sinsi ve haince davrandıklarının bir işareti. Ortadoğu'da bu hadiseler aniden meydana gelmiyor, bir geçmişi var. Bu hadiselerin ulaşmak istediği bir hedef var. Münferit olarak değerlendirmeye kalkarsak çok hata yaparız. Konu ne Eset, ne IŞİD, PYD; bunların hepsi bahane. Esas hedef Irak'tan sonra Suriye'nin parçalanıp bölünmesiydi. Onun arkasından da sıra hiç kimsenin de tereddüdü olmasın, Allah muhafaza etsin, bize geliyor. Türkiye ve İran'a geliyor."

Karamollaoğlu'ndan tuhaf açıklama: AK Parti'nin yüzde 75'i...

AK PARTİ İLE İTTİFAK ŞARTI: DEVLETİ TESLİM EDİN

Toplantıda 'Hükümet yeniden Milli Görüş gömleğini giyer mi?' sorusu üzerine Karamollaoğlu, şu yanıtı verdi:

"Bu arkadaşlarımız herhalde biraz kilo aldılar, bizim gömlek bunlara sığmaz, giremezler, yırtılır. O kadar büyük, ciddi yanlış adımlar attılar ki telafisi bu arkadaşlar tarafından mümkün değil. Biz bir ittifak kurabilir miyiz? Garip geliyor ama arkadaşlar derse ki 'Biz size devleti teslim ettik, gelin beraber yönetelim, kararları da siz alın' o zaman varız. Ama sil baştan her şeyi değiştirmek şartıyla. Başka türlü ülkenin düze çıkması mümkün değil. Bir numaralı mesele adaletin tesisidir. Adalet olmadan bir ülkede huzur olmaz. İkincisi işin ehline verilmesidir. Bu arkadaşlar işin ehline vermeyi istemiyorlar artık. Çünkü ehil insan geldiğinde 'Bunların yapma dediği işi yaparım, ancak böyle düzelir' diyor. Üçüncüsü de kucaklaşma. Bu memlekette bizim farklı fikirlerde, inançlarda olan insanlar olarak kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Huzur başka türlü sağlanmaz ki."

Cumhuriyet'ten Karamollaoğlu'na ilginç övgü: Sanki Che Guevara...

'İKTİDAR, 28 ŞUBAT MEYVESİDİR'

28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanığın yargılandığı davada verilen cezalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan SP Lideri Temel Karamollaoğlu, AK Parti iktidarının 28 Şubat'ın meyvesi olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Elbette böyle bir kararın çıkması bir bakıma o dönem sıkıntı çekenlerin kalbine su serpti. Ancak biz bir öç alma mantığı ile meselelere yaklaşmayı da doğru bulmuyoruz. Bazıları bu sözümü tenkit edebilirler. Onun için bugünden şunu ifade edelim: İktidar için de söylüyorum, biz geçmiş suçların üzerinde ısrarla duracağımız kanaatinde, insanlardan öç alacağımız mantığıyla iktidara gelmek istemiyoruz. Kimseden öç almak için değil, yanlışları düzeltmek, ülkeyi huzura kavuşturmak, kalkındırmak için varız. Etrafımızdaki ülkelerde de barışının tesisi bizim yönümüzden büyük önem taşıyor. Bu alınan kararlar o gün yapılan yanlışların tescili manasına geldi. Mahkemeler de çok enteresan tavır sergiliyorlar. Yani cezayı veriyor, hapse atmıyor. Sonra bir kısım insanlar, en garibi 28 Şubat dönemi birtakım ifadelerden dolayı bugün hapishanede olan, yaklaşık 20 küsur yıldır hapis cezasıyla cezalandırılmış bulunan insanlar hâlâ hapishanede. Ya hükümetin ya da Adalet Bakanlığı'nın ya da birilerinin bir karar alıp bu yanlışı düzeltmekleri icap eder. Siz 28 Şubat'ın suçlularını cezalandıracaksınız ama 28 Şubat sebebiyle hapse giren mağdurları hapishanede tutmaya devam edeceksiniz. Bu adalet değil. Alınmış olan karar yüreklere bir bakıma su serpmiştir. Ancak bunun öç alma mantığıyla yapılmaması doğrudur. Fakat mağdurların da mağduriyetlerinin de giderilmesi icap eder. Şunu herkes bilmek mecburiyetinde: Bugünkü iktidar 28 Şubat'ın meyvesidir. İster hoşumuza gitsin, ister gitmesin. O dönemdeki baskılar olmasaydı, millette bugünkü iktidarı, bugünkü AK Parti'yi iktidara getirme gayreti olmazdı. Onun içinde iktidarın yaptığı birtakım yanlışları, sırf kendilerine başörtüsünde bir hak verildiği için bütün problemlerin tamamlandığını zannediyorlar. Başörtüsü bir haktır ama ülkenin tek meselesi başörtüsü değildir."

Karamollaoğlu: AK Parti'nin yüzde 15'ini alabiliriz

Kılıçdaroğlu'ndan Karamollaoğlu'na övgü!

Karamollaoğlu'ndan ittifak açıklaması! 2 parti ile...

Temel Karamollaoğlu: Gaza geldik!

Karamollaoğlu'ndan "Doğan Medya" açıklaması: Kimse ümidini kaybetmesin

Aydın Doğan'ın yazarından Karamollaoğlu'na övgü: Erbakan gibi...

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 02:08

YORUM YAZ

 • AlparslanAlparslan1 yıl önce
  CENNET MEKAN ERBAKAN HOCAYA ve bu millete yapmadiklari zulüm kalmadi. anasi basörtülü köktendinsizlerin ve sincan sokaklarina tanklari cikaran laik kemalist yobaz köktendinsizlerin yaninda saf tutarak mi millete adalet getiriceksin karamollaoglu. Secimlerin ertesi günü kicina tekmeyi vuracaklar gazetelerini boy boy fotograflarin ile süslemeyecekler. Sehirlerin cöp konteynirlarinda ve sokaklarda yerlerde bulacaksiniz fotograflarinizi. Bulanik suda parsa kapmak ve makam mevkii hirsi ile birlikte ayni davada hizmet etmis olan kardeslerini kötülemek ve onlarin hakkinda 28 subat zihniyetinde olan laik kemalist köktendinsizlerle birlikte hareket etmek seni yüceltmez bilakis alcaltir karamollaoglu. Sap yiyip saman sicmanin ne geregi var. Secim sonunda yüzünün halini görmek isterdim. Isteseniz de istemeseniz de AK PARTI ve sayin CUMHURBASKANI RECEP TAYYIP ERDOGAN topunuzun topladigi OY"u ikiye katlayarak gelecek. turkiyeye bir kavsak dahi yapamayan yavsaklar söz sahibi oldular. Siz kim devlet yönetmek kim ??? Iki kelimeyi bir araya getirip cumle kuramayan zirtolar devlet yönetimine aday oluyor ve mundar olmasalar da mide bulandirmaya bire birler !!!
 • AlanyalıAlanyalı1 yıl önce
  Devleti,hükümeti,yönetimi size devretsinler..sizde koşa koşa yahudiye teslim edin....
 • AKINCIAKINCI1 yıl önce
  siz kimsiniz kim yahuadalettenhukuktan bahsediyorsun milletiunutuyorsunbiz millet, halk olaraksiziseçersek gelirsinizhaddinizi bilin arkadaş....
 • ateislerde musluman ama AKP kafir bunlara goreateislerde musluman ama AKP kafir bunlara gore1 yıl önce
  Kurban oldugum Allah boyle beceriksiz, karaktersiz, beyinsiz, fikirsiz, solucan haveslilere firsat vermesin, bundan onceki de tam bir sirk palyocusuydu, ateisltlerde muslumandir diyen miyminti gitti bu ne idugu belli olmayan hem sii sevici hem nusayri sevici hemde vahhabi sevici bir ruh hastasi geldi
 • şuurluşuurlu1 yıl önce
  milligörüşcü saadet te olunur
 • Ismail hakki efendiIsmail hakki efendi1 yıl önce
  gurbetci milli görusculer olarak bu gidisle yuzde 1aitina dusecekoyumuz en iyisi birak partiyide akilli biri gelesin zannediyormusunki erdogani alt etceksiniz bizleri uzuyorsunuz karariniz Belli chpeyle ayni cuvala gireceksiniz sunu bilin Molla oglu bizim destegimiz tayyip erdogandir bugune kadarda erdogan olmustur devem etceksiniz biz guveniyorsun vesselam
 • FatihFatih1 yıl önce
  Milli Görüş bu ülkenin mayasıdır, tabii çözümüdür...Anahtarları getirip teslim edeceksiniz, başka çaresi yok, diyen Hocasının gerçek talebesi, yol arkadaşı.
 • Mehmed BesniMehmed Besni1 yıl önce
  Sizin bu kafayla %1 oy almaniz bile fazla hele ki hukumet olma dusuncesi basli basina hayal bu millet uyanmis bir millet size oy verip birkac yil geriye gitmek istemez.(Saadet partisi eski erbakan hoca zamanindan eser kalmamis acayip bir iran sevicilikleri var aralarinda bulundugum icin kesin konusuyorum Şii sevicilik cok yayginlasmis.)
 • barbarosbarbaros1 yıl önce
  ...hadi ordan .... seni.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Nisan 2019