• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

‘İslam Medeniyetinin Sanata Yansıması’ sergisi açıldı

Yeniakit Publisher
2022-05-11 12:02:00 - 2022-05-11 13:34:48
‘İslam Medeniyetinin Sanata Yansıması’ sergisi açıldı

‘İslam Medeniyetinin Sanata Yansıması’ sergisi açılırken, açılışa KASSAK Komisyonu Başkanı Salih Kurt ve İstanbul Üniversitesi Rektör Yrd. Prof.Dr. Haluk Alkan’ın yanı sıra birçok isim katıldı.

‘İslam Medeniyetinin Sanata Yansıması’ sergisi açıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı serginin açılışı Prof.Dr. Bayram Altan, İstanbul Üniversitesi Rektör Yrd. Prof.Dr. Haluk Alkan, Prof. Dr. Nil Sarı, KASSAK Komisyonu Başkanı Salih Kurt, Atölye Başkanı Jale Yavuz’un açılış kurdelesini kesmesiyle yapıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Nil Sarı: "İslam medeniyetinin sanatla bağdaşmasının en güzel örneklerinden biridir, Tezhip ve Minyatür sanatının İslam medeniyetinin sanata yansıması.” diyerek serginin Türkiye'de ve dünyada da bir ilk olduğunu vurguladı.

KASSAK Komisyonu Başkanı Salih Kurt ve Prof. Dr. Bayram Altan ile samimi bir ortamda gerçekleştirdiği KASSAK Komisyonu konulu sohbeti Prof. Dr. Bayram Altan “Sırf Komisyonu karıştırmak için içimize sızanları Allah’a (cc)havale ediyorum. Dosyayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaştırdığınız kulağıma geldi. İnşallah hayırlısıyla bir sonuç elde edilir.” dedi. Prof. Dr. Bayram Altan“Davetime icap ederek beni mutlu ettiniz. Manevi kızım Yasemin Kurt’u görmekten çok mutlu oldum.” dedi.

Sergide Hemşehrisi Nimet Değirmencioğlu ile karşılaşan Kurt, Nimet Değirmencioğlu ile kısa bir sohbet gerçekleştirerek günün anısına basına görüntü verdi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kemik Kıran

Büyüksün salih başkan seninleyiz .

Mustafa BOĞUÇ

Değerli hocalarım teşekkür ediyorum. Ben sali abiden daha iyi kurdale keseceğime bahse girerim. Yinede sizi tebrik ederim. Mustafa Boğuç
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23