İşinden kovulan yazar iddialarını yineledi! "Abdullah Gül ve Ali Babacan parti kuracak"

Milliyet Gazetesi'ndeki görevine son verilen köşe yazarı Talat Atilla, Abdullah Gül’ün arka planında olduğu Ali Babacan ekseninde kurulacak yeni siyasi parti iddialarını yineledi.

10 Şubat 2019 Pazar 11:22
İşinden kovulan yazar iddialarını yineledi! "Abdullah Gül ve Ali Babacan parti kuracak"

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yönelik suikast iddialarına yönelik yazısı nedeniyle Milliyet’teki görevine son verilen Talat Atilla, Gül’ün arka planında olduğu Ali Babacan ekseninde kurulacak yeni siyasi parti iddialarını yineledi.

Atilla, konuyla ilgili olarak, son yazısında şu ifadeleri kullandı: "Abdullah Gül’ün perde arkasında olduğu, Ali Babacan eksenli yeni partinin yerel seçimlerden sonra hazır olduğu yönündeki ısrarlı yazılarıma bıyık altından gülenler... Şimdi sıraya girmiş, yeni bir haber gibi... Satır satır yazdıklarımı tekrarlıyorlar... İnsanlık hali diyeceğim de... Rutine bağlanmış tekrarlar, kopyalar sahibini küçültmüyor mu?”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Şubat 2019 Pazar 11:22

YORUM YAZ

 • adaletadalet8 ay önce
  avuçlarını yalarlar.
 • Tarık ebrem Tarık ebrem 8 ay önce
  Çok iyi olur, destekleriz.
 • ......8 ay önce
  Vaaaaay vaaayyyyyy!!! Demek öyle, Abdullah BABACAN ha. Asıl hedef, Babacan liderliğinde bir parti ama Gül'ü absorbe etmek lazım. Şimdi onu yapıyorlar. Yaaaaa. İşte böyle. Bu basit numarayı kim yiyecekse. Bunlara kim oy verecekse. Tabi asıl hedefleri Erdoğan sonrası. Allah'ın da bir hesabı var. Bu işler o kadar kolay değil. Fiemanillah.
 • MehmetMehmet8 ay önce
  Gül, Mumcu, Arınç, Şener ve de baş kardinal Gülen vediğer hainler, ulan dönekler hepinizin canı cehenneme...
 • turgutturgut8 ay önce
  Ne yani Abdullah gül parti kuracak dedi diye mi bir yazar kovulur ondan sonra da demokrat olup olmadıkları tartışılır.
 • mehmet soylumehmet soylu8 ay önce
  gülü cbaşkanlığı döneminden hatırlayan varmı? veya tüm dönemlerinden güle ait bir anektod paylaşabilen? benim tek hatırladığım erbakana karşı genel başkan adaylığıydı? başka bir cürekli hareketi veya sözü yok hatırımda. yanılıyormuyum?
 • abdoabdo8 ay önce
  Kurun beyler kurun .bir tarafdan sadet bir taraftan refah bir taraftankutduğunuz partiniz parçalayinparçalayinki habbp de unutmayalım kkemali iktidara getirin .zaten adam 9 sefer kaybettionuncudan sonra iktidar yaparsıniz.bölün beyler bölun .bölünmede ayrılık var.
 • Hasan fehmiHasan fehmi8 ay önce
  Atilla, konuyla ilgili olarak, son yazısında şu ifadeleri kullandı: "Abdullah Gül’ün perde arkasında olduğu, Ali Babacan eksenli yeni partinin yerel seçimlerden sonra hazır olduğu yönündeki ısrarlı yazılarıma bıyık altından gülenler... Şimdi sıraya girmiş, yeni bir haber gibi... Satır satır yazdıklarımı tekrarlıyorlar... İnsanlık hali diyeceğim de... Rutine bağlanmış tekrarlar, kopyalar sahibini küçültmüyor mu?”
 • EmekliEmekli8 ay önce
  Kurmalarında bir mahsur varmı bence yok demokratik bir ülkede yaşıyorsak sıkıntı yok herkes kurabilir sadece birilerinin AKP-CHP-ve tüm diğer partilerin tekelinde değil memleket -sıkıntı varsa zaten demokrasi yoktur
 • MilletMillet8 ay önce
  Kuramadınız gitti .Ahlak yoksunu yüzsüzler .Acaba nerenizi kaptırdınız da bu kadar haince işler yapabiliyorsunuz. Bu itlerin işi gücü sağı bölmek .İp ile MHP yi bu gerzeklerle de AKP yi daha sonra sırada kim var. CHPkk diye bir parti kalmadı ama hala bölünüyor, bölünecek diyen yok . Ey Müslüman Türkler uyanın. Parti kurmaktan bıkmadınız mı. Bakınız müesses nizamın partisi 95 yıldır ayakta
 • cemalicemali8 ay önce
  hepsi bütün partileraynı yere hizmet ediyor.o yüzden siyasetten bişey bekleyen ahmaktır. bir cacık olmaz
 • SofuoğluSofuoğlu8 ay önce
  Kendini harcamaya doymuyor.Milletimiz seni oylarıoyla(REİS'E VERİLEN OYLARLA)milletvekili, bakan, başbakan ve en sonunda da cumhurbaşkanı yaptı.Sen ne yaptın?Büyüdüğün, beslendiğin,sayıldığın mahalleyi terkedip karşı mahalleye geçerek; yetiştiğin mahalleye, MİLLETİMİZE,DEVLETİMİZE,BAYRAĞIMIZA VE DE DİNİMİZE(İSLAM'A) düşmanlık besleyenlerle beraber oldun!Bununlada kalmayıp yetiştiğin mahalledeki arkadaşlarını devirmek isteyenlere gözümüzün içine baka baka lider olmaya çalıştın bey efendi.Hayranlık duyduğun bir kaç tane yabancı lider görüp havalara girmişsin!ÜLKEMİZ(TÜRKİYE) dört taraftan gerek iç ve gerekse dış düşmanlar tarafından kuşatılmışken yıllardır hiç gıkın çıkmyordu.Konuşmandan pek bir şey anlaşılmıyor ama, popülizm mopülizm diyerek, bir zamanlar ekmeğini yediğin mahalledeki eskiden dost,şimdi düşman olarak gördüğün arkadaşlarını kinayeli olarak yererek kendine bu saatten sonra pasta yemeye çalışıyorsun!Rahmetli babam söylerdi "Bu sevdalardan vaz geç" sen havada uçan kuşu ağzınla tutsanda, BU MİLLETİN NAZARINDA(0) SIFIRSIN!ÇÜNKÜ, ATTIĞIN HER ADIMDA MİLLETİMİZİN EKSERİYET ÇOĞUNLUĞUNUN KARŞISINDAKİ CEPHEYE FAYDA SAĞLIYORSUN!BURADA HALA SENİ BİR İŞE YARAYACAĞINI DÜŞÜNEREK ARKANA TAKILANLARA YANIYORUM!
 • BeratBerat8 ay önce
  Endişe edecek bir durum yok.Sakin ol Akit
 • hmdhmd8 ay önce
  Zart zırt cart curt gart gurt
 • hakıhakı8 ay önce
  rejim halkı açlığa kıtlığa mahkum edıp oy alıp kan emdı an ıtıbarıyla rejım meydanlarda domates patlıcan bıber dağıtyo bı kilo domates e 3 oy akkafırler çaresızdı ya arayış tayydılar rejımden kurtulmak için bu secımde rejım postalanacaktı kı bir kılo domatesı duyan garısını alıp meydana gorevlılere teslım etı 1 gun gece al dedıyp ustelık evde ne oy vers ahep sızın dıyorlar kudretlı gul sıyasete gır rejım düşsun havzu baronbları havuzcuular kafaları balatalanacak o an gelsın allaha ıman ederım
 • AkifAkif8 ay önce
  Beyefendi, İngiltere' den diz bağı nişanı almakla bu işler olmuyor... artık toplumun önüne çık ne yapmak istiyorsan açıkca ifade et de ne olduğunu bilelim... hadi bi cesaret... bil ki;"CESARET BÜTÜN SİLAHLARDAN ÜSTÜNDÜR"

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019