İran'dan Türkiye'ye destek mesaj

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD’nin Türkiye’ye karşı izlediği politikayı eleştirerek, "İran devleti ve halkı olarak her zaman Türk halkı ve devletinin yanında yer aldık ve alacağız" dedi.

12 Ağustos 2018 Pazar 00:11
İran'dan Türkiye'ye destek mesaj

İran devlet televizyonunda açıklamalarda bulunan Kasımi, "Türkiye yalnız değil. Türk halkı kendini yalnız hissetmesin. Daima Türklerin yanında olacağız ve yapabileceğimiz her türlü desteği hazırız" diye konuştu.

"ZORLA DEĞİŞTİRİLEMEZ"

Türkiye’nin sınırları dışından yapılan baskılara karşı mutlaka başarı sağlayacağını söyleyen İranlı Sözcü, "Milletlerin iradesi zorla ve baskıyla değiştirilemez" şeklinde konuştu.

"İYİ BİR ORTAK OLABİLİRİZ"

Türkiye ve İran’ın oluşan yeni şartlarda birbirine gereken yardımı verebileceğini kaydeden Kasımi, "Birbirimize iyi ortak olabiliriz" diye konuştu.

ZARİF DE DESTEK VERMİŞTİ

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD'nin Türkiye'ye yönelik başlattığı baskılara karşı Türkiye'nin yanında olduklarını duyurmuştu.

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ağustos 2018 Pazar 00:11

YORUM YAZ

  • hatice yilmazhatice yilmaz7 ay önce
    pustlar........ iranda sünnilere ve türklere yapilan zalimlikler hic durmadi ve halen yapilmaktadir....
  • hadihadi7 ay önce
    Anlaşmak, iki devletin de menfaatine.İran, Türkiyeye karşı , eski bakış açısını ve tavırlarını değiştirmeli.Değişim yolundaki Türkiyeyi , Eski Türkiye ile karıştırmamalı.Bu değişimin, ciddi olduğunu ve iran dahil, tüm dünyaya faydalı örnek olacağını idrak etmeli.İran Yönetiminin, Türkiye devleti ve halkı nezdinde, imajı hiç iyi değil.Geçmiş, hiç hoş olmayan ikilik ve güvenilmezlik intibaları ile dolu.Bunlar sıfırlanmalı.Sadece suriye, ırak veya ekonomi odaklı değil, her anlamda güvenilir istikrarlı politika izlenirse, bu iki devletin bileğini kimse bükemez.Taraflar, mevcut fanatik duygusallığı bırakmalı.Pakistan, İran, Türkiye paktı, acele kurulmalı.Bu üç devletin üzerine kopartılmak istenen kıyamet oyunu, bozulmalı.Bu birleşme lüks değil, biraz aklı olana hem tek kaçınılmaz gerçek, hemde dinen farzdır..vesselam...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mart 2019