• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İhsan Şenocak'tan 'kadın cinayeti' açıklaması: Mevcut sistemle engellenemez!

Kadın cinayetine ilişkin açıklamada bulunan Fıkıh Doktoru İhsan Şenocak, Batı'dan aldığımız hukuk normlarına dikkat çekerek, "Bu sistem kadın cinayetlerini engelleyemez." dedi.

Yeniakit Publisher
2022-05-26 16:20:00 - 2022-05-26 16:28:53

 Yeniakit.com.tr 

Fıkıh Doktoru İhsan Şenocak, kadın cinayetlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Bir insanı haksız yere öldürmenin bütün insanlığı öldürmek kadar günah olduğunu belirten Dr. Şenocak, "Cinayetle öldürülenleri kadın-erkek diye ayırmamamız gerekir." dedi.

"Günümüzdeki cinayetlerin önemli bir çoğunluğunun arkasında ahlaksız ilişkiler var." diyen Dr. Şenocak, mevcut sistemle kadın cinayetlerinin engellenemeyeceğini belirtirken, "Bizim tarihimizde kadın cinayeti var mı? Yok. Niye, İslam var, şeriat var. Elbette ferdi hadiseler yaşanıyor ama toplumda genel olarak İslam ahlakı var." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Urfali

Sayin hocamız yerden göğe kadar haklı. Zina serbest içki serbest,madde serbest kadin evliyken çocuklarını birakip başkasına zina yapmaya gidiyor yani uzun lafin kısası her kadının başına bir polis verseniz bile her geçen gün cinayetler artar sistem dinsizlik imansızlık ve zina sistemi.icki var sağlığa zararlı zina serbest sonra mahkeme bosan kolaymı herşey böyle insani maddelestirdiniz maneviyat kalmadi

sedat

doğruyu yazabilenlerden Allah razı olsun. ama maalesef sayıları ne kadar az. bu memlekette islam alimi bir tane mi! kısasa kısas olmadan hiç bir cinayet önlenemez.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23