• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İhracı istenen Ahmet Davutoğlu'ndan ilk açıklama

AK Parti'nin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk ettiği Ahmet Davutoğlu, açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, "AK Parti yönetiminin ihraç etmek istediği şahıslar değil daha önce hatırlattığımız bu ilkelerdir. Söylediklerimizin arkasındayız" dedi.

Yeniakit Publisher
2019-09-04 17:58:00 - 2019-09-04 18:04:53
İhracı istenen Ahmet Davutoğlu'ndan ilk açıklama

AK Parti MYK'da Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı ile birlikte ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Ahmet Davutoğlu'ndan ilk tepki geldi.

Twitter hesabından açıklama yapan Davutoğlu, 22 Nisan'da yaptığı açıklamayı alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:

"AK Parti yönetiminin ihraç etmek istediği şahıslar değil daha önce hatırlattığımız bu ilkelerdir. Söylediklerimizin arkasındayız."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sina SALIK

Perinçek ile takılan adamdan hayır gelmez. O adamlarla zaten sizin çoktan yolları ayırmanız lazımdı. Erdoğan'ı çembere almışlar. Akparti bitti. Onlar ihraç etmeden ayrılmalıydınız ama neyse bundan sonra yapmanız gereken doğru bir yol çizmek ve yola devam etmek. Ben Erbakan'ı görüyorum Ahmet Davutoğlu'nda. Yapmamanız gereken ise kürt açılımı ve cehapeye yanaşmak. Bunu yaparsanız kaybedersiniz. Kürtlerin hepsi cehapelidir. Bunu anlayın artık.
 • Yanıtla

Milli Görüş Kararı

Milli Görüş Stratejisi, Temel Karamollaoğlu ve Fatih Erbakan'ın başkan seçilme ihtimalini sıfır gördüğünden Davutoğlu'nu destekleyecektir. En güçlü 3 adaylı senaryosu: Davutoğlu, İmamoğlu ve Damat'tır. İmamoğlu'nun Kayyım nedeniyle engellenmesi halinde Muharrem İnce'nin onun yerine aday olması durumunda İnce'yi 1. Turda destekleyecektir. (AKP adayının 1. Turda işi bitirme riskine karşı önlem olarak) Aksi halde 1. Turda Davutoğlu'nu destekleyecektir. Amaç 1. Turda Davutoğlu'nu seçmektir. 1. Turda seçemiyorsa Davutoğlu'nu enfazla oy alan ilk iki kişi arasında 2. Tura sokmaktır. 2. Turda Damat-Davutoğlu müsabakasında CHP de Davutoğlu'nu destekleyecektir. Şayet 2. Tura Davutoğlu kalamazsa İmamoğlu veya İnceyi 2. Turda seçecektir. İmamoğlu veya İnce dışında bir CHP adayı olursa yeniden değerlendirecektir. AKP eski müttefikleri: MHP, BBP ve HüdaPar. AKP'nin yeni müttefikleri ise: Yeniden Refah, Perinçek, DSP, Genç Parti, İyi Parti, Mesut Yılmaz ve Tansu Çiller olarak hesap edilmiştir. AKP oyu ise % 10 olarak değerlendirilmiştir. Bu %10 oyu ise %1'e çekmeye çalışacaktır. Bunun için çeşitli stratejiler geliştirecektir. Milletvekili seçimlerinde ise esas olarak Davutoğlu'nu, tali olarak ise Saadet partisini destekleyecektir. Saadet Partisine muhalefet görevi verirken Yeniden refahı, AKP yanlısı politika izlediğinden desteklemeyecektir. Milli Görüş gelişmelere göre, yeni stratejiler geliştirmeye devam edecektir. Hayırlı olsun.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23