HKP'den Taksim provokasyonu! 'Yaşanacakları göze alıyoruz'

Halkın Kurtuluş Partisi yöneticisi, 1 Mayıs'ı Taksim'den başka bir yerde kutlamayacaklarını söyleyerek, "DİSK,KESK,TMMOB ve Türk Tabipler Birliği'nin 1 Mayıs kararlarını kabul etmiyoruz." dedi.

23 Nisan 2019 Salı 22:32
HKP'den Taksim provokasyonu! 'Yaşanacakları göze alıyoruz'

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

Halkın Kurtuluş Partisi Ankara İl Yöneticisi, yeniakit.com.tr'ye yaklaşan 1 Mayıs'a ilişkin açıklamalarda bulundu.

DİSK’e bağlı Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Seyit Aslan, Taksim’de izin verilmediği takdirde 1 Mayıs'ı; Maltepe, Bakırköy, Saraçhane, Kartal gibi alanlarda kutlayacaklarını dile getirmişti. HKP'li Yönetici, Aslan'ın açıklamasına tepki göstererek, "Geçen yıl da 1 Mayıs'ı Maltepe alanında kutlayan DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipler Birliği'nin kararlarını tanımıyoruz." dedi.

'Yaşanacakları göze alıyoruz'

"1 Mayıs'ın ruhunu yalnızca DİSK'e bağlı Nakliyat-İş yansıtıyor." diyen HKP'li yönetici, "HKP olarak sonuna kadar mücadele edeceğiz. 2018'de de Beşiktaş'tan Taksim'e yürümek isterken 70 arkadaşımızla beraber göz altına alınmıştık. Ne olursa olsun bu yıl da Taksim'e ulaşmak ve kutlamaları orada gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız." ifadelerini kullandı. HKP'li yönetici, İstanbul Valiliği'nin Taksim Meydanı'na izin vermemesi durumunda yaşanacak olayları göze aldıklarını söyledi.

Önceki gün DİSK, KESK, TMMOB ve TBB yetkililerinden oluşan heyet, İstanbul Valiliği'ne giderek 1 Mayıs’ı Taksimde kutlamak üzere başvuruda bulunmuştu. 1 Mayıs'a sayılı günler kala Valilik tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

 

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 22:32

YORUM YAZ

 • HarunHarun1 ay önce
  Kim bunlar? Onlarda O varmı? İsmini duyurmak isteyen Çapulcu sürüsü. Başkanları ipleri arkadan çeker, ayak takımınıda öne sürer. Ayak takımı kendini Halkçı sanar. Ama Halk onları hiç sevmez. Bunlar Halk bizi tanımıyor der, ama Halk onlara siz Kafirsiniz der Türkiyede işiniz ne defolun der. Bu kadar. 1 Mayısmış, defolun soytarılar
 • ahmet koçakahmet koçak1 ay önce
  polisimiz inşaallah bunlardan önce harekete geçer...
 • selim ustaselim usta1 ay önce
  bunlarin cogu alevx 
 • KenanKenan1 ay önce
  1mayisa dikkat bu chpliler ve avanesi kanlı bir 1mayıs tezgahlayip ulke karistirma oesinde asla izin verilmemeli
 • murathocamurathoca1 ay önce
  işte h.inler topluluğu bunlardan bir  olmazartık .. nedir bu taksim tutkusu
 • BayramBayram1 ay önce
  Polis de ne zamandı it joplamıyordu desenize bayram edecekler 1 Mayısta asıl onlara bayram olacak.
 • SelimSelim1 ay önce
  Hemen elebaşlarını bulup içeri atın. Başka türlü akıllanmaz bu it sürüleri.
 • ha kürt ha türkha kürt ha türk1 ay önce
  müslüman türkü müslüman kürtedüsman eden iste bu sapik alisiz alevi kafasi. bir tarafta apo maskesi diger tarafta atatürk maskesi. bizi bölemiyeceksiniz cavir güdümlü taheretsizler.
 • MuratMurat1 ay önce
  Sonra canımız acısı diye yırtınmayın ama taammmı
 • Recep GülerRecep Güler1 ay önce
  BU NASIL SATILMIŞ BİR KAFADIR?1 MAYIS,İŞÇİNİN BAYRAMIDIR-SENDİKA AĞASI BİR AVUÇ KOMİNİSTTİN,EYLEM YERİ DEĞİLDİR!!!SANKİ TAKSİM,KUTSANMIŞ TAKKE GİBİ;BU KAFA PROVAKATÖR KAFASIDIR!BUNLARA İNANAN KİM VARSA AKLINI KİRAYA VERMİŞ-SATILMIŞİ,BU MİLLETTEN DEĞİLDİR!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mayıs 2019