• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HaberTürk ekranlarında ‘Erdoğan diktatördür’ algısı! Cem Uzan’ın aldığı hapis cezasını ne yapacağız peki?

Günlerdir aslı astarı olmayan bilgiler vererek peş peşe skandallara imza atan HaberTürk, bugün de Cem Uzan üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diktatör olduğunu ima ederek adeta tüy dikti!..

Yeniakit Publisher
2019-12-06 12:56:00 - 2019-12-06 14:13:15
HaberTürk ekranlarında ‘Erdoğan diktatördür’ algısı! Cem Uzan’ın aldığı hapis cezasını ne yapacağız peki?

HaberTürk, günlerdir skandal yayınlarıyla gündemden düşmüyor. Ceren Özdemir’in Türkiye’yi yasa boğan ölümünün ardından HaberTürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in, kadınlarla ilgili Kur’an’daki ayetlere çekidüzen verilmesini istemesi büyük tepki çekmişti. Bununla birlikte Aydemir, kadına yönelik şiddetin sebeplerinden birisi olarak Akit’teki hayali bir köşe yazısını sorumlu tutmuş ve söz konusu yazıda kadınların nasıl dövüleceğinin tarif edildiğini iddia etmişti. Bülent Aydemir’in hayal gücünün genişliğini gösteren bu iftiraya da gereken cevaplar verilmişti.

HaberTürk’te bugün, günlerdir Türkiye’ye döneceği iddia edilen Cem Uzan ile ilgili de skandal bir yayın yapıldı. HaberTürkçülerin gerçek yüzünü gözler önüne seren haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diktatör olduğu algısı oluşturuldu. Hakkında kesinleşmiş hapis ve para cezası olduğu halde Cem Uzan’ın, Erdoğan isterse Türkiye’ye dönebileceğinin söylendiği yayında, büyük bir rezilliğe imza atıldı.

Akit TV’de Fatin Dağıstanlı’nın sunumu ve Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, HaberTürk’teki skandalı gözler önüne serdi.

Gerçek yüzlerini gösterdiler: Erdoğan ‘diktatör’ algısı

HaberTürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in kadına yönelik şiddetin sorumlusu olarak Akit gazetesini hedef alıp cinayetleri gazetemizde yayınlandığını iddia ettiği hayali bir yazıya bağlamasının ardından Karahasanoğlu, “Bugün gelirken radyodan dinledim, gerçek yüzlerini gösterdiler” ifadesini kullandı.

Algı çalışmasına bakın” diyen Karahasanoğlu, “Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetiyormuş, dolayısıyla Erdoğan, ‘dönebilirsin’ derse Cem Uzan dönebilirmiş. Ben o zaman bu aklı evvellere, gazeteciyim deyip haberlerin h’sinden haberi olmayan adamlara hatırlatayım” dedi ve Cem Uzan’ın onaylanmış hapis cezalarını anlattı.

Cem Uzan’ın kesinleşmiş hapis cezası ve ödemesi gereken para miktarını HaberTürk’çülere ‘öğreten’ Karahasanoğlu, “Beyefendiler oturdukları yerden algı oluşturmaya çalışıyorlar. Tayyip Erdoğan Türkiye’de diktatördür anlamına gelecek mesaj vermek istiyorlar. O yüzden diyorlar ki, Cem Uzan dönebilir, bunun için Erdoğan’ın onayı gerekir. Peki bu hapis cezası ne olacak?” diye konuştu.

Programın ilgili bölümü şu şekilde:

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hasan cemal

Bukadar yapılan hizmetleri görmezden gelenlere ne yalan söyleyeyim elimde fırsat olsada kovsan onları o güzelim,hayalini kurduğum ama yaşayamadığım memleketimden ulan bu rezil memleketimizin zenginliklerini fransaya taşimadimi milya dolarları Lannet olsun nankörlere.Almanyadan gurbetci
 • Yanıtla

E

Haberturk sahibi Artvin'li biri degil mi, sesi kesilmeli
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23