Gökçek İmamoğlu’nu perişan etti: Yunan gazetesi sana “İstanbul’u fetheden Yunanlı” dedi, neden cevap vermedin?

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı bir iftar programında Ak Partili Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun ‘Efendim ne dedi Yunan medyası takip ettiniz değil mi? 'İstanbul'u Yunan kazandı' diyor. Bir dakika ya... Bu arkadaş nereli, CHP adayı nereli?” ifadelerinin CHP yandaşı medya tarafından çarpıtılmasına tepki gösterdi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 02:57
Gökçek İmamoğlu’nu perişan etti: Yunan gazetesi sana “İstanbul’u fetheden Yunanlı” dedi, neden cevap vermedin?

 İsmail Uğur  yeniakit.com.tr 

31 Mart seçimlerinde CHP’li İmamoğlu’nun oy farkını kapatarak öne geçmesini, Yunanlı gazetelerin “İstanbul’u fetheden Yunanlı: Ekrem İmamoğlu” başlığıyla manşete taşımalarını gündeme getiren Ak Parti Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya gelen tepkilere twitter adresinden cevap veren Gökçek, İmamoğlu’nu
“13 sayısı birilerine uğursuz gelse de herkes bu sorulara cevap vermeli?
1- Yunan gazeteleri niçin ‘İstanbul’u fetheden Yunanlı’ diye manşet attı?
2- İnsan kökeninden utanır mı?” sorularıyla perişan etti.

İmamoğlu Yunan gazetesine zerre tepki vermedi

31 Mart seçimlerinin hemen sonrasında Yunan medyasının “Konstantinopolis’i fetheden Yunanlı: Ekrem İmamoğlu” manşetlerine “15 Nisan’da şöyle bir twit atmış ve demiştim ki;
‘Yunanlı şu manşeti atmış; Ekrem İmamoğlu İstanbul’u fetheden Yunanlı. Bu laf bana dokunuyor arkadaş, size dokunmuyor mu?’ ifadeleriyle tepki gösterdiğini hatırlatan Melih Gökçek, Yunan medyasının haberlerine karşı İmamoğlu’nun tepkisizliğini şu sözlerle dile getirdi: “Ekrem İmamoğlu’ndan çıt çıkmamıştı. Yunan gazetesi İstanbul’dan Konstantinopolis diye bahsediyor ve devam ediyordu; İstanbul’u fetheden Yunanlı. Yunanlının İstanbul’u fethettiğini söyleyen Yunan gazetesine İmamoğlu’ndan zerre tepki verilmiyordu…”

“Ben Yunanlı değilim” dese mesele kapanacak

Twitinde, Yunan gazetelerinde İmamoğlu ile ilgili yayınlanan haberlerin Yunanca kupürlerini ve Türkçe tercümesini paylaşan Gökçek, “İmamoğlu, ‘Ben Yunanlı değilim, Rum değilim, iftira atmayın” dese olay orada kapanacak. Çıt yok…” ifadelerini kullandı.

Kripto Hristiyanlar olarak adlandırılırlar

Yunanistan’da Greek Reporter isimli internet sitesinde İmamoğlu’nun Pontus kökleri olduğunun iddia edildiğini aktaran Gökçek, gazetedeki haberin Türkçe tercümesinde “Greek Reporter gazetesi haberi İmamoğlu’nun facebook hesabından almış.

Haberde deniliyor ki; ‘Yunanlılar, Pontus-Yunanca konuşan nüfusun 1920-1922'deki Yunan-Türk savaşından sonra İslam'a dönüşen Rumlar olduğuna inanmaya bayılırlar, ‘Kripto-Hristiyanlar’ olarak adlandırılırlar” ifadelerinin yer aldığını ifade etti. Gökçek twit serisinin devamında şu ifadeleri kullandı: “Greek Reporter gazetesi İmamoğlu'nun facebook hesabından alıntı yapıp şöyle diyor; ‘He speaks Greek and dances Pontus dances, media hail…’ Yunanca konuşuyor ve dans ediyor pontus dansları, medya dolu ve ekrem imamoğlu'nun facebook sayfasında yayınlanan bir videosunu buldu."

İmamoğlu’nun Rum olması bizi ilgilendirmiyor

Twit dizisinde “Bizi İmamoğlu'nun Rum veya Türk olmasi ilgilendirmiyor.” diyen Gökçek, İmamoğlu’na şu ifadelerle seslendi: “İster Rum, ister Ermeni, ister Türk, ister Kürt ol. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak İstanbul Belediye Başkanı olmak için yeterli. Fakat insanın kökeniyle iftihar etmesinden doğal birşey de olamaz. Var mı itirazı olan? Benim babam Türk ve Urfalı. Anam Kosovalı akıncı torunu. Ben Ankara'da doğdum. Her zaman söyledim... Ne var bunları söylemekte? Sn. İmamoğlu da kökeni neyse söyler, olay kapanır... Bu kadar basit… İster kökeni Rum olsun, ister Ermeni, ister Türk, İstanbul adaylığında sorun yok.”

Göksu’nun konuşmasını saptırdılar

Gökçek, Ak Partili Tevfik Göksu’nun İmamoğlu ile ilgili sözlerinin çarpıtıldığını belirterek, şunları söyledi: “Sn. Tevfik Göksu İstanbul’da yaptığı bir konuşmada bu konuyu dile getirdi.
Hemen şerefsizler bir video yayıp altına; “Göksu Trabzonluları Yunanlılara benzetti” diye konuyu saptırmaya çalıştılar. İşte İmamoğlu’nun Tevfik Göksu’ya cevabı.. Cevabı sizi tatmin etti mi bilmiyorum? Fatih Portakal Fox’tan İmamoğlu’na tam destek çıktı. Ve ne alakâ ise, konuyu İmamoğlu’nu Yunan gazetesinin ‘İstanbul’u fetheden Yunanlı’ tabirinden tamamen koparıp, Tevfik Göksu’nun Trabzonlulara hakaret ettiğini söyledi? Buyrun dinleyin. Tevfik Göksu öyle bir cevap verdi ki, on numara… Yarın akşam Fox tv’den bu sözlerin yayınlanmasını kamuoyu adına Fatih Portakal’dan bekliyorum… Türk vatandaşı olduktan sonra kökeniniz ne olursa olsun adaylığa engel yok.”

İmamoğlu bu sorulara cevap vermeli

Gökçek 15’lik twit serisinde son olarak İmamoğlu’na yönelttiği “13 sayısı birilerine uğursuz gelse de herkes bu sorulara cevap vermeli?
1- Yunan gazeteleri niçin “İstanbul’u fetheden Yunanlı” diye manşet attı?
2- İnsan kökeninden utanır mı?” soruların cevabını isterken, bir de tavsiyede bulundu:
“Bence Trabzonlular İmamoğlu’na şöyle demeli; ‘Sayın İmamoğlu ‘İstanbul’u fetheden yunanli’ diye sana bu manşeti atan gazeteye ‘ulan bu ne biçim manşet, kendine gel. Bana hakaret mi ediyorsunuz?’ diye cevap vermelisin. Bizim hemşehriliğimizi kullanıp kendini kurtarmaya kalkma.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 02:57

YORUM YAZ

 • ImamImam5 gün önce
  Dedesi İstiklal savaşında şehit düşmüş bir adama iftira atmak nasıl bir ruh halidir Gökçek Sen oğullarının ne işler çevirdiğini takip edersen aileniz için daha hayırlı olur Senin de başını yiyecek bu çocuklar
 • Efe64Efe645 gün önce
  Başka devlette olsa idi bu olay İmamoğlu çoktan başkanlık yarışından geri çekilmiş, partisinden ve görevlerinden istifa etmiş ve savunmasını hazırlıyor olurdu. Sadece Türkiye'de hiç bir şey olmamış gibi yola devam edebilirdi ve ediyor. Sadece Türkiye'de kahraman ilan edilirdi ve edildi. Sadece Türkiye'de yunan gazete sana yunan dedi diyen kişi linç edilirdi ve ediliyor. Tuhaf bir memlekette yaşıyoruz.
 • güncegünce5 gün önce
  Sayın GÖKÇEK doğru net olanı yazıyor seçim sonrası yunan kazandı demedimitrabzon davasınıda çarpıtmayın
 • TrabzonTrabzon5 gün önce
  Sizin derdiniz ne kardesim ? Trabzonlularla siz kimsiniz vatan sevgisini sizdenmi ogrenecek trabzonlularin tokadi geliyor size
 • adinizadiniz5 gün önce
  egremis gevurupulos
 • KubilayKubilay5 gün önce
  Soru yanlış, sadeceImamoglu degil bütün Trabzonlular hatta Rizeliler cevap vermeliydi..
 • GerçekGerçek5 gün önce
  Bu chpliler hem adalarımızı Yunan aldı derler hemde mavi beyaz renklerle sirtaki oynarlar var bı yakınlıkta neyin nesi çözemedim.
 • Yusuf canYusuf can6 gün önce
  Partusininkaseyci genel müdürü de diyorum Karadenizliler hakaret ediyormuş ulan Yunanlı gazete yazıyor o gazeteye ayiplasaniza yok içeride birilerinin karalitacal alcaklar
 • HakikatHakikat6 gün önce
  Reis Rte seni Kim kandirdida melih gõkcek gibi babayiğit bir adamı Ankara da aday gõstermedin. .bõyle bir Adam solcularda olsa valla hi baş taci ederler. .adam on numara bu adami istanbulda aday gõster silme goturur. .pasif duruşlu adaylarla yola cikilmaz cikarsanda o degil onun kazanmasi için sen calişirsin. .v.s. klavuz iyi secilmeli seni seviyoruz reis Rte ama bunlarda hakikat duamiz seninle. ..
 • AKSOYAKSOY6 gün önce
  Arkadaşlar gaza gelmeyelim. ayrımcılara- fitneçilerebizi birbirimize düşüren ajanların oyununa gelmeyelim. Bunların tuzu kuru
 • osmanosman6 gün önce
  en iyisi hiç cevap vermemek.ağzından birşeyler almaya çalışıyor.bırak konuşsun.meyva veren ağaç taşlanır.
 • ihsanihsan6 gün önce
  işte rezil chp lilerin pislikleri bunlara istanbul teslim edilirnmmi
 • SelimSelim6 gün önce
  melih balkan yine döktürmüşsün helal olsun.
 • ugurugur6 gün önce
  Bravo Sn Gökçek. Temel denen sahte milli görüşçü okusun anlasın once.
 • mısamısa6 gün önce
  evet doğruluğu yüksek çün ki trabzonda rum olarak bildiğğm arkadaşlar ölümüne savunuyorlar sosyal medya üzerinden ,iyi derecede rumca bilirler ve yunanistana son derece rahat bir şekilde giriş çıkış yaparlar vize almak sorun değil onlar için
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 6 gün önce
  Sahte İmamoğlu, İnkar Edip Soydaşlarını Darıltmak İstememiştir Şerefsiz.
 • cccccc6 gün önce
  Markeosun torunu buuuuu..
 • şenay doğan şenay doğan 6 gün önce
  allahtan bir mucize olmalı türkiye 81 milyon (manevi oylarla birlikte) geçersiz oyla üzerinde toplum mühendisliğine soyunanları ebediyyen sandığın dibine gömmeli allaha emanet olun
 • HarunHarun6 gün önce
  Firlama /piç olunca insan utanir,yada hain ise hainliğini bildiğinden utanır, insani reflex
 • Allah'ın bir kuluAllah'ın bir kulu6 gün önce
  Bunlar boşuna İzmir de sizi denize dökeceğiz demedi.
 • BalonBalon6 gün önce
  Gökçek'in üfürdüğü pislik balonunu bomba sandınız galiba. Bunun pislik balonu olduğu sizin ha bire mıncıklamanızdan belli. Pislikte eşelenmeye alışıksınız ya!
 • TrabzonluTrabzonlu6 gün önce
  trabzonlular rum sunuz! çamuruda attınız ya pes! Bir Trabzonlu olarak tiksindim ak partiden! Bu fetöcüyü el üstünde tutanlardan da nefret ediyorum CHP nin değirmenine el birliği ile su taşıyorsunuz
 • YasinYasin6 gün önce
  Bize Yunan olarak karalama yapın bizde başımızı eyelim. Bir Trabzonlu olarak söylüyorum o laf ağızdan cıktı artık bunun sonuclarını kendisi görecek!
 • turkturk6 gün önce
  MELIH BEY CHP NIN NERELI OLDUGUNU BILIYORUZ. CHP NIN KURUCUSU NERELI. YA MALA BAGLAMAYIN HEPINIZ BILIYORSUNUZ ATATURKUN TURK OLMADIGINI YUNANLI OLDUGUNU ATATURK YUNANLI OLMASAO DENIZE DOKULEN YUNANLILAR O KADAR ADAYI NEREDEN A;LACAK .. YAMALA BAGLAMAYIN MALA... CHP YUNAN PARTISIDIR TURKLUKLE ALAKASI OLMAYAN BIR YUNAN
 • Hasan cemalHasan cemal6 gün önce
  Tam bir yuvarlak bizim bu yoredende Boyle bi guven vermeyen oynak tam bir firildak kilicdaroglunun daha tehlikeli olani cunku guleryuzlu trabzonlulugunu biraz one cikariyor hafif dindarligini insellah hemserilerimiz aldanmaz ona yunanlilar acayip seyler yazdi bu yumusak hic bir aciklama yapmadi
 • kenan kara kenan kara 6 gün önce
  adamın dibi sayın gökçek
 • şenay doğan şenay doğan 6 gün önce
  AB süreci hükümet gündemimizin en üstünde bakan çavuşoğlu maksat müslüman türk milletini avrupalılaştırmak olduktan sonra bunu türk yapmış gürcü yapmış kürt yapmış YUNAN yapmış ne fark eder ki allaha emanet olun
 • tuzcutuzcu6 gün önce
  Gökçek kolayını bulmuş....Bir taraf Mezopotamyalı diğer taraf Makedonyalı dedi mi iş bitti işte.
 • AhmetAhmet6 gün önce
  dogru demissin tayyip bey de gurcu mesela ama halk kabullenmis
 • Akit eAkit e6 gün önce
  Gökçek haberleri reisden daha fazla gazetede
 • Karamanlı Karamanlı 6 gün önce
  Sayın Gökçek devlet adamlığı yapmamış sanki, boş konuşuyor. Reis içinde en basiti “diploması yok” diyor üç beş kendini bilmez. Reis bunlara uyup, alın deyip gösterdimi. Twitter dan medyadan her saldırana reis taş atacak olsa, kolu yorulur. Ekremde herkese cevap mı verdin. İnsaflı konuş...
 • uyan tcuyan tc6 gün önce
  orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir
 • AkınAkın6 gün önce
  i Melih birilerinin Türk olmadığını söylemeye çalışıyor hatta kendini başkanlıktan kovanlara farklı yönden mesaj gönderiyor gibi ,

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019