• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gaziantep'ten takdir toplayan Karabük açıklaması

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Karabük'te etkili olan yağış nedeniyle oluşan taşkın ve sel yaşanan bölgeye yardım elini uzattı.

Yeniakit Publisher
2022-07-04 11:26:00 -
Gaziantep'ten takdir toplayan Karabük açıklaması

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Karabük'ün Eskipazar ve Yenice ilçelerinde yaşanan sel sonrası Gaziantep Büyükşehir, 2 dozer, 2 ekskavatör, 4 tır ve 11 personeliyle dere ıslahı ve çöken yolların enkaz kaldırma çalışmalarına destek veriyor.

Belediye ekipleri, Eskipazar Deresi ve İncedere Çayı'nın taşması sonucu yıkılan yollar, köprüler ve su altında kalan tarım arazileri için Devlet Su İşleri (DSİ), Karayolları Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü ekipleriyle koordineli çalışıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, son haftalarda yurdun belli bölgelerinde yaşanan aşırı yağışlarla birlikte sel felaketlerinin yaşandığını anımsatarak, hasar gören bölgelerdeki vatandaşların yanında olduklarını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi'nin sahip olduğu imkanlarının aynı zamanda devletin imkanı olduğunu ifade eden Şahin, "Hizmetlerimizde her zaman önceliğimiz insan. Bize ihtiyaç duyulan her yerde ekiplerimiz ve ekipmanlarımızla var olmaya hazırız. Karabük'te de en kısa sürede selin neden olduğu hasarın giderileceğine inancımız tamdır. Bu felaketten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

TC VATANDAŞIYIM

AİLE ve TOPLUMSAL YAPIMIZIN ANASINI AĞLATAN Bu UĞURSUZ, ŞUURSUZ KARI'nın eli'nin değdiği her yerden BELA, MUSUBET Eksik olmaz. ALLAH CC. BU KARI'nın BAŞKA ŞER'lerinden MİLLETİMİZİ KORUSUN...AMİN. SN.YENİ AKİT İSTEĞİM ŞUDUR, BÖYLE ZEVATLARIN HABERİNİ YAPIP MİLLETE ŞİRİN GÖTERİLMEMELİ.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23