Emin Çölaşan küplere binecek! Cumhuriyet’in AOÇ ‘ayıbı’

Cumhuriyet gazetesi bugünkü birinci sayfasında Kemalistlerin Müslümanları saldırmak için bahane saydıkları bir ifadeyi kullandı. Gazete haberdeki başlıkta 'Atatürk Orman Çiftliği'nin kısaltması olan 'AOÇ' ifadesini kullanmayı tercih etti. Kemalistler yıllardırbu ifadeyle Mustafa Kemal'e "O... Çocuğu" denildiğini iddia ediyordu. Kemalist medyanın ağır 'top'larından Emin Çölaşan da sık sık bu ifadeyi gündeme getirerek muhafazakar kesime kin kusuyordu.

25 Nisan 2019 Perşembe 12:33
Emin Çölaşan küplere binecek! Cumhuriyet’in AOÇ ‘ayıbı’

 yeniakit.com.tr 

Terör örgütlerinin sözcüsü olacak derecede skandal yayın çizgisiyle bilinen Cumhuriyet gazetesi bugünkü birinci sayfasında yer verdiği "Ankara’daki Atatürk Orman Çiftliği’nden 1 milyon metke karelik üç arazinin kiraya verileceği" iddia edilen özel haberinde Kemalistleri kızdıracak bir ifade kullandı.

Kemalist gazete haberin başlığında "Atatürk Orman Çiftliği" yerine onun kısaltması olan "AOÇ" ifadesini kullandı. Bu ifade yıllar Kemalistleri çileden çıkaran bir ifade olarak biliniyordu. Kemalistler "Atatürk Orman Çiftliği" yerine "AOÇ" ile  "O... Çocuğu" ifadesinin kastedildiğini öne sürüyordu.

Cumhuriyet 'AOÇ' dedi, Kemalistlerden ses yok

Şimdilerde Sözcü'de kalem oynatan Emin Çölaşan da yıllar önce Hürriyet gazetesinde kaleme aldığı bir yazısında dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in başkente dikilen levhaları "Atatürk O Ç. (Zoo)" yazılmasını eleştirmiş bununla Mustafa Kemal’e "O... Çocuğu"  denilmek istendiğini iddia etmişti. Ancak kemalistler yıllardır Müslümanları suçlama malzemesi olarak kullandıkları kısatlmanın Cumhuriyet gazetesinin kullanmasına sessiz kaldılar.

İşte Çölaşan’ın 26 Aralık 2000 tarihli Hürriyet gazetesinde yayınlanan yazısından o bölüm;

"Bu gördüğünüz fotoğraf, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih tarafından kentin çeşitli yerlerine dikilen levhaları gösteriyor.

"Atatürk O Ç. (Zoo)’’

Yani herhalde ‘‘Atatürk Orman Çiftliği’’ demek istiyor. Yanındaki ifade ise İngilizce'de ‘‘Hayvanat Bahçesi’’ demek.

Bu rezaletin neresinden bakayım, neresini yazayım!

Birincisi, biliyorsunuz, şeriatçı takımı Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın bir ‘‘genelev kadını’’ olduğunu yayar!

Yani binlerce defa özür dileyerek yazıyorum, bunlar Atatürk'e ‘‘O... Çocuğu’’ derler.

O.Ç.

Şimdi Ankara'da kentin göbeğine dikilen ve her gün yüz binlerce insanın gördüğü levhalardan birine bakınız. Bu fotoğrafta yer alan ‘‘Atatürk O Ç.’’ ifadesi size neyi anımsatıyor?

Bir belediye bunu nasıl yapar? Bu bir rastlantı mı, cahillik mi, yoksa bilinçli yapılmış bir şey mi?

(...)

Atatürk sözcüğünün sonuna eklenen ‘‘O Ç.’’ -en hafif deyimiyle- yanlış anlama yaratıyor. Birileri ‘‘İşte bak, O... çocuğu Atatürk’’ diye bu levhaları birbirine gösteriyor.

(...)

yeniakit.com.tr

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 12:33

YORUM YAZ

  • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı24 gün önce
    Emin ÇÖLOTU,bunlara ses çıkartamaz.Müslümanlar,iktidar,ülke zarar görsün yeter ki diye PKK'yı Ramazan ayında ülkeye saldırmaya davet,yine iktidar zarar görsün diye,Fetö'ye bizim yapamadığımızı Fetullah yaptı,şimdi cemaati destekleme zamanı diyen bir kafa.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019