Ekşi Sözlük'ten büyük skandal sonrası açıklama

Yeni Zelanda'da yapılan terör saldırısının ardından Ekşi Sözlük'teki 'Videoyu izleyip keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim' yorumu büyük tepki çekti. Site, skandal yorumu kaldırdığını ve hesabın kapatıldığını açıkladı.

15 Mart 2019 Cuma 18:10
Ekşi Sözlük'ten büyük skandal sonrası açıklama

Ekşi Sözlük'te bir kullanıcının Yeni Zelanda'da camiye düzenlenen saldırı için "Videoyu izleyip keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim" yorumu tepki çekti. Siteden yapılan açıklamada söz konusu kişinin paylaşımının silindiği ve hesabının kapatıldığı belirtildi.

Yeni Zelanda'nın ChristChurch kentindeki iki camiye, cuma namazı esnasında düzenlenen saldırı sonucu 49 kişi yaşamını yitirdi. Dünyayı sarsan saldırı sonrası Ekşi Sözlük de konuyla ilgili başlık açıldı.

Bu başlık altına yapılan bir yorumda "Videoyu izleyip keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim" ifadeleri kullanıldı.

Ekşi Sözlük'ten açıklama

Sosyal medyada tepki çeken yorumla ilgili Ekşi Sözlük'ten bir açıklama geldi. Terör saldırısının kınandığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Yeni Zelanda'da Cuma namazı sırasında gerçekleşen insanlık dışı terör saldırısını kınıyor; hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu konuyla ilgili hakkımızda paylaşılan yalan ifadeler nedeniyle açıklama yapmak isteriz. Yeni Zelanda'da camiye saldırı başlığına yazılan kabul edilemez bahse konu entry, birkaç dakika içerisinde fark edilerek aynı dakikalar içerisinde silinmiş, entry'i yazan kullanıcının hesabı ise nefret söylemi sebebiyle kapatılmıştır.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 18:10

YORUM YAZ

 • Ahmet KoçakAhmet Koçak3 gün önce
  ne yani önce aşağılık adi yorumları yayınlasınlar,sonra özür dilesinler bu iş bitmiş kabul edelim öylemi.testiyi kıralım sonra ah vah edelim.yok böyle bir şey bu aşağılıklara devletin gücü yetmiyor mu?o yorum çıkar çıkmaz neden hemen müdahale edilmiyor?bunların ilk hakaretleri değilki bu?biz hollandada yayınlanan aşağılık karalamalara tepki gösteriyoruz.lakin bunlara neden sessiz kalıyoruz???
 • ŞenerŞener4 gün önce
  Bu tarz yorumlar sadece bir iki tane mi? İslama, dine, Müslümana öyle şeyler söylüyorlar ki, hangi birini kaldıracaksın. Komple kapatın gitsin! Kime faydası var?
 • Hesap sahibini istiyoruz Hesap sahibini istiyoruz 4 gün önce
  Iptal edeceginize o hesabin bilgilerino paylasin bizimle
 • AbdullahAbdullah4 gün önce
  Kapatın gitsin, ergen eğlencesi, gereksiz.
 • serhatserhat4 gün önce
  sandığa gitmeyeceğim.eğer şu ekşi lağımı kapatırlarsa oyum kapatanadır.
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu4 gün önce
  Sonrada konuştukmu bölücü biz oluyoruz ,bu şerefsize laf bile yazıktır vesselam.
 • AzabiAzabi4 gün önce
  Devlet nerde yaptiginlanmi kalacak
 • KaraKara4 gün önce
  Yetmez. Bu ekşisözlük denen pislik yuvası da kapansın..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Mart 2019