Düzenbazlıkta sınır tanımıyorlar! Yine CHP yine yalan

Başörtüsü mücadelesi veren avukatların fotoğrafı, sosyal medya trolleri tarafından şehit yakını Osman Sarıgün’ün avukatları olarak paylaşıldı. Fotoğrafa ilişkin Hukukçu Kadınlar Derneği, yazılı bir açıklama yayınladı.

24 Nisan 2019 Çarşamba 19:11
Düzenbazlıkta sınır tanımıyorlar! Yine CHP yine yalan

 Hakan Öztürk  yeniakit.com.tr 

Gezi olaylarında yurt dışında yaşanmış olaylara ait fotoğraflarla milleti kışkırtan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting fotoğraflarını kendilerine mal eden, her paylaşımlarının yalan olduğu ortaya çıkan CHP’liler bu kez yine baltayı taşa vurdular. Düzenbaz CHP’lilerin ‘şehit yakını Osman Sarıgün’ün avukatları’ olarak gösterdiği fotoğrafa ilişkin Hukukçu Kadınlar Derneği, yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi.

İşte o açıklamanın detayları;

Kamuoyunun Dikkatine

Dernek Başkanımız Av.Figen Şaştım’ın Türkiye Barolar Birliğine karşı Danıştay’da Meslek Kuralları Genelgesi’nin 20.maddesinin İptali talebiyle açtığı davada 2013 yılı Ocak ayında Yürütmenin Durdurulması kararı verilmiştir. Kararı müteakip başörtülü avukatlar duruşmalara başörtüleriyle katılmaya başlamıştır.

Defalarca tekzipte bulunduk!

Ancak, bir kısım mahkeme hakimleri mahkeme kararına rağmen avukatları duruşmalara başörtülü kabul etmeme veya haklarında disiplin işlemi yapılması için bağlı oldukları barolara şikayet işlemleri yapmışlardır. Bunun üzerine dernek başkanımızın da aralarında bulunduğu hali hazırda dernek yönetiminde veya üye olan kadın ve üye olmayan erkek meslektaşlarımızla İstanbul adliyesi önünde hukuka aykırı bu işlemlerle ilgili basın açıklaması yapılmıştır. Bu basın açıklamasında çekilen fotoğraf 2013 yılından beri sosyal medyada birtakım hesaplarda defalarca asılsız ve yalan haberlerin altına monte edilmiş. Fotoğraftaki avukatlardan bu haberlere muttali olanlar defalarca tekzipte bulunmuşlardır.

Siber Suçlarla ilgili kurumlara hesaplar şikayet edildi!

Nihayetinde 21.04.2019 tarihinde Ankara Çubukta şehidimizin cenazesinde siyasi bir parti liderine yapılan saldırı sonrasında da eylemi gerçekleştiren “Osman Sarıgün’ü savunan 800 Avukat” içerikli bir twitt vb. twitlerle söz konusu fotoğraf asılsız ve yalan habere malzeme yapılmıştır. Aşağıda emsal kabilinden eklediğimiz hesap ve twitler sosyal medyada sürekli servis edilmekte, fotoğraftaki avukatlara ağır hakaretler, mesnetsiz iftira ve ithamlarla kişilik haklarına saldırıda bulunulmaktadır. Dernek kurumsal kimliğimiz ve fotoğraftaki avukatlar olarak bu fotoğrafı kullanan ilgili kişi/kişiler hakkında cezai ve hukuki her türlü yasal haklarımızı kullanacağımızı, Siber Suçlarla ilgili kurumlara bu hesapların bildirildiğini; bundan sonra da aşağıdaki fotoğrafın bu ve benzeri haberlere malzeme yapılması halinde hukuk mücadelemize devam edeceğimizi bildiririz.

Şehit ailemizin ve milletimizin yaşadığı acıyı paylaşıyoruz!

Basın açıklamamız vesilesiyle de 20 Nisan 2019 tarihinde Hakkari Çukurca’da şehit edilen kahraman 4 askerimize/tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine baş sağlığı dileriz. Ankara Çubuk’ta Şehit ailemizin ve milletimizin yaşadığı o acı günün ve cenaze merasiminin ruhuna ve atmosferine gölge düşüren bir siyasi parti liderine saldırı girişimini de teessürle karşıladığımızı ifade etmek isteriz. Toplum olarak en fazla kenetlenmeye ve barışa ihtiyacımız olduğu şu günlerde bu tür eylemleri onaylamamız mümkün değildir; bu eylemlerin toplumsal barışa zarar vereceğini ifade etmek durumundayız.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 19:11

YORUM YAZ

 • VehbiVehbi1 ay önce
  Yalan konuşmayanyalancı
 • HaşmetHaşmet1 ay önce
  Chp ye önlem alınmazsa ülkemi çok tehlikeli günler bekliyor. Biran önce idamı geri getirilmesi ve hainlerin asılması gerekir. Ayrıca polise vur emri verilmesi gerek. Kılıçtaroğluna devletin gücünün gösterilmesi lazım
 • CinliCinli1 ay önce
  Duzenbaz sözcüğü bu yalancinin ağzından nasıl kolay cikiyor
 • kemalkemal1 ay önce
  yalan,dolan,talan.işte chp..
 • IsmailIsmail1 ay önce
  Siber güvenlik uyuyor tabiki meydan çakallara kalmış
 • İYİ PARTİ ANTALYA YA CEVAPİYİ PARTİ ANTALYA YA CEVAP1 ay önce
  Boş boş havadan konuşma,,Çözüm süreci askerimiz polisimiz şehit olmasın diye yapıldı siz (chp+iyi) gidin hdpkk nın kucağına oturun diye yapılmadı,resmen ortaksınız chp+hdp+iyi ! ayrıca biz Antalya lılar sonuna kadar cumhur dedik ama siz Antalya da yaşayan devşirmeler,chp+iyi+hdp+alihan kuriş cemaati ve fetö hepiniz bir araya gelip+oy kaydırmalar da yaparak belediyeyi aldınız,,,,buda böyle bilineeeee
 • RasatçıRasatçı1 ay önce
  Suya düşen, yılana sarılır... Yakında, Kılıçdaroğlu, Hacıbayram veya Sultanahmet'te hutbe okuyup cuma namazı kıldırırsa, şaşmayın!..
 • avbavb1 ay önce
  sol faşistlerin yorumlarının yüz misliyle onlara iade
 • hasanhasan1 ay önce
  Dalga mi geciyorsunuz? Fotografi paylasan bir AKP'li. Hani CHP'nin paylastigi tweet? Birakin bu yalan haberleri.
 • IYI parti AntalyaIYI parti Antalya1 ay önce
  APO PAPA FETO BARZANİ SALİH MUSLIM ile el ele fotoları olan TÜRKLÜĞU boluculuk sayan TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alandan TÜRK milletine hayır gelmez YÖRÜKLER olarak Millet ittifaki diyoruz
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 ay önce
  Dūzanbazlık, Hile, Yalan, İftira, Hırsızlık ,Nasıl Yapılır CHP Bunun Kitabını Çok İyi Yazar.
 • rifatrifat1 ay önce
  Bunların her tarafı yalan dolan !! HDP+İYİ+FETÖ gibi vatan millet düşmanı herkezle de ortaklar !!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019