• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cübbeli Ahmet Hoca’dan gündeme oturan sözler: Çelik yelek giydik

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Bayram Ali Öztürk cinayetine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2021-09-23 10:51:00 - 2021-09-23 12:34:28

Cübbeli Ahmet Hoca, CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katıldı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cübbeli Ahmet Hoca, Bayram Ali Öztürk cinayetiyle ilgili konuştu.

Ahmet Hoca yaptığı açıklamada, "Bayram Ali Hoca, Pazar sabahları sohbetlere başladı. Her türlü ilmi vardı. Hocaefendi tehditler alıyormuş bir ara. Hızır Efendi vurulduğunda Mahmut Efendi beni çağırdı. Hepimiz tehlikedeyiz. İsimlerimiz geçiyor, dedi. Çelik yelek giyelim dedik. Çelik yelek giydik. O dönem Milliyet’te İsmailağalılar Çelik yelekleniyor, gibisinden haber yaptılar. Bayram Hoca’nın cinayeti bıçakla işleniyor. Yani öyle bir sokuluyor ki bıçak çelik yelek bile fark etmez. Ama o dönem bir taksici arkadaş, ‘Camide ilginç şeyler oluyor. İlginç adamlar saklanıyor’ dedi. Bu cinayetin peşinden gidildi. Fakat bir sır gibi kaldı. Tarikat içi cinayet olamaz. Rekabet filan yoktu. Bayram Efendi’de zaten herhangi bir rekabet filan yoktu. Bu planı kimler kurdu bunu bulmak emniyetin işi. Beni geldiler üç saat sorguladılar Hızır efendiyi sorguladığım için. Bütün bilgileri aldılar çünkü neden hasmı hımsı var mıydı her şeyi soruyorlar. Üç gündür uyumuyoruz, yüzlerce kişiyle görüştük dediler. Adam da serbest kaldı. Bunu getirenler bir minibüs adam getirmiş. Bu herif gece bir buçuk saat telefonla konuşmuş tuvalette. Bu telefon nerede. Bu telefonda kimlerle konuştu bu kadar basit. Önden anlattım ya birkaç haftadır ön saflarda değişik gençler var diye. Bir şey koptu cinayetten sonra linç edilmiş orada. (Katil) Bu da sağ kalmadı. Bizim öyle bir usulümüz yok polise teslim edilmesi gerekiyordu. Fakat dediler ki getirenler linç etti. Çünkü üç bin kişi var dolu görgü tanığı var." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

İran'ın işi olabilir, İran sapkın İslam dışı bir mezheple hali sünnet sunnileri sevmiyorlar, araştırılsın.
 • Yanıtla

mustafa

BUNU bir yerlerde KRİPTO VEYA GİZLİ BİLGİ almaya GEREK YOK BU cinayeti fetücüler yaptı fetücü hainler Allah belanızı verdi
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23