CHP'ye yürümek zor geldi

Konya, Aksaray, Karaman ve Afyonkarahisar'da, CHP il teşkilatlarınca OHAL'in kaldırılması için oturma eylemi yapıldı.

16 Nisan 2018 Pazartesi 15:36
CHP'ye yürümek zor geldi

CHP'liler, Konya kent merkezindeki Gedavet Parkı'nda toplandı. İl Başkanı Barış Bektaş, yaptığı açıklamada, 16 Nisan halk oylamasının üzerinden 1 yıl geçtiğini hatırlatarak, ülkenin 21 aydır OHAL ile yönetildiğini söyledi.

Bektaş, OHAL değil demokrasi istediklerini ifade etti. "Hak, hukuk, adalet" sloganları atan grup, yaklaşık bir saat süren oturma eyleminin ardından dağıldı.

AKSARAY

CHP Aksaray İl Başkanlığı tarafından OHAL uygulamasına karşı oturma eylemi yapıldı. CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin gündeminde şu an OHAL'in olduğunu öne sürdü.

TBMM'de çıkarılan hiçbir yasanın bu süreçte denetlenemediğini belirten Havutça, şu görüşleri savundu:

"Hiç kimsenin hukuksal güvenliği yok. 7 milletvekili arkadaşımız hapishanelerde tutuklu. Enis Berberoğlu 305 gündür rehin alınmış durumda. Onun serbest bırakılmasını istiyoruz. Bunu millet adına istiyoruz. 15 Temmuz'dan itibaren 159 bin insan meslekten ihraç edildi. 4 bin 500 hakim savcı meslekten ihraç edildi. Türkiye'de hukuk, insan hakları, demokrasi ve basın özgürlüğü askıdadır."

Yapılan açıklamanın ardından bir süre oturma eylemi yapan grup daha sonra dağıldı.

AFYONKARAHİSAR

CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından PTT Merkez Şubesi önünde oturma eylemi gerçekleştirildi. CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, yaptığı açıklamada OHAL'in "bir buçuk ay sürmeyecek ve kimseyi etkilemeyecek" denilerek çıkartıldığını söyledi.

Toplumun büyük çoğunluğunun "OHAL'e yeter" demeye başladığını savunan Demirkırkan, şöyle devam etti:

"Bugün iktidar partisi ve yeni ortakları Türkiye'yi uçuruma adım adım yaklaştıran OHAL'i bir kez daha uzatmanın peşindedir. Postallı darbelerle mücadele etme vaadiyle gelenler, gelinen noktada takım elbiseli darbeciler haline gelmişlerdir. Sivil darbeyle tek koltukta birleştirilen yasama, yürütme ve yargı yeniden çağdaş demokrasilerde olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidir. Bizler OHAL değil, demokrasi istiyoruz."

Açıklamanın ardından slogan atan grup, sorunsuz dağıldı.

KARAMAN

CHP Karaman İl Başkanı İsmail Atakan Ünver, Atartürk Parkı'ndaki eylemde OHAL'e son verilmesini istediklerini dile getirdi. Ülkenin 21 aydır OHAL ile yönetildiğini aktaran Ünver, "KHK'ler eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir. OHAL'in bir an önce kaldırılmasını istiyoruz." dedi. Konuşmanın ardından oturma eylemi yapan grup daha sonra dağıldı.

Haber Tarihi: 16 Nisan 2018 Pazartesi 15:36

YORUM YAZ

 • Barbaros HayrettinBarbaros Hayrettin3 ay önce
  iki soru: 1. Neyin uzerine oturacaklarmis ? 2. Bunlar kimin cocuklari ? Erkan Tan abiye sorun o bilir
 • karamikarami3 ay önce
  Bu insanlar başkaları koşarken, yıllarca ya sürekli yattı yada oturdular. Başka işleri yok zaten
 • Yusuf ZiyaYusuf Ziya3 ay önce
  chpnin bugünkü durumu özetleyen güzel bir çalışma olmuş, arada bir gerçeği yansıtabiliyorlar.
 • BozokBozok3 ay önce
  Bunlar agaci kendileri keser normal baskasi eser kiyamet koparir. Olagan ustu hal normal vatandasi hic etkilemedi terorist ve yardakcilarinin hareket alani daraldi. Bunlar bu memleketin insanimi yoksa bir yerlerden ozel oarak getirilip yerlestirilenlermi yoksa bu hareketleri karsiligi dolar ve euro mu aliyorlar. Yoksa hic kise bu kadar kendini feda etmez. Bir kerede vatan icin gosteri yapsinlar. Asla.
 • hıdır dikerileriyiterhıdır dikerileriyiter3 ay önce
  ya yazık yere oturmasınlar üşürler her birine birer kazık yapında ona otursunlarda bidaha kalkamasınlar vatan haini domuz enikleri.
 • yorgunyorgun3 ay önce
  Ohal olmasa sadece diyerbakırda hendek kazmazlar chp götünüde kazarlar güvenlik küvetlerı anında mudahile etsın teröristlere sizin gibi şerefsizlerin Türkiye de rahat etsin diye reis gelmeden önce akşam8 den sonra çıkamazdın gündüz kapkactan karılarınız her gün hastanede şu mafya pkk para toplarlardı şimdi siz gavatlar yol yürürsünüz yola oturursunuz Türkiye için bir civiniz olmaz gelsin maaşlar devletin arabalarıyla gezin telefonlarla konuşun vatan için zararlı haşerelersini vesselam
 • Ali RüzgarAli Rüzgar3 ay önce
  ... Bunlar Oturma eylemi yapmamışlar çömelme eylemi yapmışlar. Yoksa Akit doğru söylüyor da CHPKK mi çömelerek oturma eylemi yapmış.. Yav neyse ne gerçek olan bir şey varsa da O da CHPKK nin aynı kafa olduğu 1000 sene de geçse kafa aynı kafa, anca bu kadarını bilir bu kadarını becerirler...
 • Deli Dumrul 1Deli Dumrul 12 ay önce
  bunlar ..... oturursa ondanda zevk almaya başlarlar
 • CemoCemo3 ay önce
  Sakın kalkmayın, oturduğunuz yer soğumasın.
 • AliAltunAliAltun3 ay önce
  Kalkmasını unutmasınlar.
 • Ismail hakki efendiIsmail hakki efendi3 ay önce
  Chp ömurboyu oturdu zaten oturmaya devam Edin baska yapacak isiniz yokki
 • Abdulbaki GÜLAbdulbaki GÜL3 ay önce
  oturma eylemi yapanların resimlerine bakıyorumda hiç birinde adama benzer surat göremiyorumdemek CHP topluluğu serengeti uzantısı
 • AA3 ay önce
  ONLARA OTURMA YAKIŞIR. BİZE, "DURMAK YOK YOLA DEVAM"
 • muhasebeci kenanmuhasebeci kenan3 ay önce
  Her istedikleri yere otururlarsa hemoroid olurlar.
 • FATİHFATİH3 ay önce
  Allah , ım sizi ayağakaldırmasın ....

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü