• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

CHP’li Toprak: Bozdağ’ın yerine bir CHP’li de olabilirdi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın “Saldırganı savunmaları yumruktan daha fazla canımı acıttı” şeklinde sitem ettiği CHP kurmaylarının, Hacı Bektaş-ı Veli Anma Etkinlikleri’nde Bozdağ’ı yumruklayan Hüseyin

Yeniakit Publisher
2013-08-18 21:29:29 - 2013-08-18 21:29:41
CHP’li Toprak: Bozdağ’ın yerine bir CHP’li de olabilirdi
EROL METİN/ANKARA
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın “Saldırganı savunmaları yumruktan daha fazla canımı acıttı” şeklinde sitem ettiği CHP kurmaylarının, Hacı Bektaş-ı Veli Anma Etkinlikleri’nde Bozdağ’ı yumruklayan Hüseyin Satı adlı saldırgana sahip çıkması tartışılmaya devam ediyor. Masum insanları öldüren DHKP/C’li teröristleri bile pervasızca savunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olaydan hemen sonra kürsüye çıkmasına rağmen yan yana oturduğu Başbakan Yardımcısı’na yapılan saldırıya hiç değinmedi. Polise engel olmaya çalışan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ise saldırganın yanağını okşamayı tercih etti. Bir diğer CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, CHP’li Pazarcık Belediyesi çalışanı olan saldırgan Hüseyin Satı’yı kendi makam aracıyla emniyete götürdü. Bununla da yetinmeyen Günaydın, Twitter hesabından provokatörü gazeteci ilan ederek “Hacı Bektaş-I Veli anma etkinliklerinde yaka paça gözaltına alınan gazeteciyle beraber emniyetteyiz” mesajını fotoğraf eşliğinde paylaştı. Geçmişte Dev-Yol terör örgütüne mensup olmaktan tutuklanan CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Yurt gazetesinin sahibi Durdu Özbolat da parti yöneticilerinden geri durmadı.
TOPRAK’TAN KINAMA
CHP yöneticilerinin bu skandal tavrı tepki toplarken, Akit’e konuşan CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, aksi bir tutum takınarak Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a yapılan saldırıyı kınadı. Siyasetçileri hedef alan bu tür çirkin eylemleri tasvip etmediğini belirten Toprak, saldırganın cezasız kalmaması gerektiğini söyledi. Bozdağ’a geçmiş olsun dileklerini ileten Toprak, “Hiçbir siyasetçiye böyle çirkin saldırılar yapılmamalı. Bir kere bakana yapılması çok ayıp. Ama başka biri de olsa böyle bir saldırıyı kınamak lazım. Bir milletvekili de olsa bir öğretmen de bir polis memuru da olsa bir vali de olsa bir kaymakam da olsa olay tabii ki kınanır. Bu ülkede hiç kimseye böyle bir saldırı yapılmamalı. Yanlıştır. Yapan da cezasını çekmeli. Bozdağ’ın yerine bir CHP’li vekil de saldırıya uğrayabilirdi” dedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23