• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP’li belediye işçiyi kovup heykel ihalesine çıktı

Hizmetten çok skandallarla gündeme gelen, en büyük icraat olarak heykelleri gösteren CHP’li belediyeler betona doymuyor.

Yeniakit Publisher
2021-09-26 10:59:00 -
CHP’li belediye işçiyi kovup heykel ihalesine çıktı

Böbrek ticareti, taciz ve çocuk istismarı rezaletiyle çalkalanan, 300’den fazla yönetici yakınının torpilli kadrolara atanmasıyla akraba semirtme merkezine dönen CHP’li Yenimahalle Belediyesi’nin, sülale boyu vurgundan arta kalan belediye bütçesini heykele harcadığı ortaya çıktı.

İşçilere büyük kıyım

Milletin koronavirüs salgını, deprem, yangın, sel gibi afetlerle boğuştuğu, devletin ise hem afetzedelere yardım için tüm imkanlarını seferber ettiği hem de devasa icraatları faaliyete geçirdiği günümüzde CHP, belediyeler üzerinden şehirleri heykele boğmaya devam ediyor. Torpilli kadrolaşma nedeniyle CHP’nin arpalığına dönerek nepotizm bataklığına saplanan Yenimahalle Belediyesi’nde büyük bir skandal daha patlak verdi. Akit’in 21 Eylül’de, “Yenimahalle Belediyesinde işçi kıyımı” başlığıyla gündeme getirdiği ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı YENİMEK Kurs Merkezi’nde asgari ücretle çalışan 28 öğretmenin bütçe olmadığı gerekçesiyle iş akdinin feshedildiği gün, CHP’li belediye yaklaşık 150 asgari ücret tutarında heykel alımı yaptı.

Parayı betona gömdüler

CHP’li Yenimahalle Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 26 Ağustos 2021’de gerçekleştirilen “Heykel Alınması İşi” ihalesinde, milletin 402 bin lirası betona gömüldü. 21/F maddesi işletilerek davet usulüyle gerçekleşen elektronik ihaleye yalnızca bir firma teklif verirken, ihale adrese teslim şekilde Gür Grup Bilgisayar Danışmanlık LTD şirketine paslandı. CHP’li Yenimahalle Belediyesi’nin, aralarında hamilelerin de olduğu 28 usta öğreticinin iş akdinin bütçe sıkıntısı nedeniyle feshedildiği gün belediyenin kaynaklarını heykele aktarması, her fırsatta “millet aç” sloganını tekrarlayan CHP’nin ikiyüzlülüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Earphone

cehepe kapatılsın kurban keseceğim. 2023 den sonra ilk yapılması gereken en büyük icraat ve devrim olur.
 • Yanıtla

AÇIM DİYELER AÇBIRAKLARI SAVUNALAR BEDUA EDİYO BENİM HAKIMI KİM YEDİYSE KENDİNEMİ EDİYO DİYE İRSORSA

VAH VAH GELECEKNESİL SABAHAKŞAM BEİÇTEN BEDUALARINI BİROLMAYAN MÜSLÜMANA EDECEK BU SOYGUNCULARDA BU MÜSLÜMAN BİROLSAYDI BEN BU KADAR SOYAMAZDIM DEDİĞİNDE HERŞEYİN SONUNU BİLENLER NEDİYECEK
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23