• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP eylem alanına gitti ortalık karıştı! Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrenciler polise saldırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Boğaziçi Üniversitesi'ne Prof. Dr. Melih Bulu'yu rektör olarak atamasının ardından CHP ve HDP'nin de kışkırtmasıyla protesto gösterisi düzenleyen bir grup sözde öğrenci 'Defol polis' diyerek polislere saldırdı. CHP'li Canan Kaftancıoğlu da eylemlere katılarak öğrencilere 'örgütlenme' çağrısı yaptı.

Yeniakit Publisher
2021-01-04 18:05:00 - 2021-01-04 22:34:57

Boğaziçi Üniversitesi'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasının ardından olayı provokasyona dönüştüren ve muhalefet tarafından da kışkırtılan öğrenciler polislere saldırdı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun da kendilerini ziyaret ettiği öğrenciler, 'defol polis' sloganları attı.

Sözde öğrenciler polise saldırdı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Prof. Dr. Melih Bulu, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atandı.

Bulu'nun rektör olarak atanmasını protesto eden bir grup öğrenci protesto gösterisi yaptı. Eylem alanına giderek öğrencilere 'örgütlenme' çağrısı yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da olayların fitilişini ateşledi.

CHP ve HDP'nin kışkırttığı öğrenciler polislere saldırarak, 'defol polis' sloganları attı.

Kaftancıoğlu'ndan örgütlü dayanışma çıkışı 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eylemlerin düzenlendiği alana giderek örgütlü dayanışma vurgusu yaptı.

Canan Kaftancıoğlu, "Boğaziçi Üniversitesi ve destek veren diğer üniversite öğrencilerine bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum her şeyden önce.. Örgütlü dayanışmayla; üniversitelere intihal ya da kayyumla değil zekayla girilebileceğini bir kez daha gösterdikleri için.." ifadelerini kullandı.

Eş zamanlı darbe mesajları

Öte yandan gündem bugün darbe mesajları ile çalkalanıyor. CHP'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Can Ataklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak darbe iması yaptı. Aynı anlarda eski genelkurmay başkanı İlker Başbuğ da benzer ifadeler kullandı.

Adnan Menderes'i hatırlatan İlker Başbuğ, "Menderes erken seçim tarihini açıklasaydı 27 Mayıs önlenebilirdi." dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali

Üniversiteler öğrencilerin değil devletindir.Daha kanunu anayasayı bilmeyen cahil öğrencilerden bir halt olmaz. 

Kayserili

Bunların kulaklarına dışardan üflemişler dış güçlerin kucaklarına oturmuşlar oturanlar fikri ilker gazeteci bozuntusu ve chp nin ilbaşkanı olan zilli si bunlar lanetlenmiş insanlar
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23