Çene implantı nasıl yapılır?

Çene implantı, son dönemlerde popüler olan ve yüzdeki ifadeyi büyük oranda değiştiriyor.

10 Ağustos 2019 Cumartesi 10:32
Çene implantı nasıl yapılır?

Son zamanlarda sıkça yapılan çene implantı cerrahisi, çenenin boyut ve yönelimini çoğaltarak ya da değiştirerek bu sorunları ortadan kaldırmanın bir yöntemidir.

ÇENE İMPLANTI NASIL YAPILIR? 

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran, çene büyütme ya da mentoplasti diye de bilinen çene implantı çene ve gıdık hattını kuvvetlendirmek için yapılır. Böylelikle bu yapılar, simetrik ve yüzün geri kalanı ile orantılı şekle getirilir. Çene implantının asıl amacı çene ve yüzün geri kalanı arasında daha sağlam bir denge oluşturarak hastanın profilini iyileştirmektir.

Çene gelişimi hoş olmayan kadın ve erkekler çene implantı cerrahisi çok iyi adaylardır. Küçülen çene yüz profilinin dengesini bozar ve eğer burun büyükse bu dengesizlik daha da belirginleşir çünkü çene daha da küçük görünür. İyi gelişmemiş çenenin sebebi altta yatan boyun yapılarının hacimli olmasına bağlı olarak ortaya çıkabilir, bu biçimde çene altında dolgunluk hissi oluşur, çene hattının belirginliği daha da azalır ve sahte bir tombul yüz görüntüsü olur. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ağustos 2019 Cumartesi 10:32

YORUM YAZ

  • Abdullah MuratAbdullah Murat8 gün önce
    islamda tedavi vardır Yeme sorunu yaşanıyor ise tedavi olunulur Güzellik ise din ve ahlaktır kişiler bunun için sevilir evlenmede peygamber sav öneriside bu yöndedir Estetik niye sakıncalıdır Dünya geçicidir ve imtihan alanıdır Şeytan kuran emredeceğim Allahın yarattığını değiştirecekler demektedir Şeytana uymak cehenneme gitmeye sebep ve Allahın gadabını çeken hareketler olduğundan Allahta kendinden sakınanlara değer verdiğinde korkup sakınmak imani bir durumdur.Mesala göğsu küçük yada çok büyük olan estetik yapıı orta birşeye getirmesi caiz midir Bu mümkün değildir kuranda eşler arasındaki sevginin kaynağının Allah olduğu belirtilmektedir Allaha itaat ve geçici dünyayı ondan hakkıyla sakınarak geçirmek ve gerçek ebedi yerleşme olan cennet için çalışmak gerekir Cennette yeni ve kusursuz bir yaratım bizzatihi Allah tarafından bahşedilecektir

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019