• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cem Küçük'ten Fatih Portakal'a zehir zemberek sözler: Sahi siz kimden yanasınız?

Gazeteci yazar Cem Küçük, 'Biz bize yeteriz Türkiyem' kampanyasını bağlamından koparmak isteyen medya manipülatörlerine, "Sahi siz kimden yanasınız" başlıklı yazısıyla sert çıktı. Fox ana haber spikeri Fatih Portakal'ın, dayanışma kampanyasını hedef almasına ateş püsküren Küçük, "İnsanlardan zorla para istenecek" diye yorum yapmanın mantığı nedir? Ekonomi zora girince siz etkilenmeyecek misiniz? Siz kimden yanasınız? Fatih Portakal yangına körükle gitmek dışında hiçbir şey yapmıyor!.. " ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2020-04-08 14:08:00 - 2020-04-08 14:56:58
Cem Küçük'ten Fatih Portakal'a zehir zemberek sözler: Sahi siz kimden yanasınız?

Gazeteci yazar Cem Küçük, bugünkü köşesinde Fatih Portakal'a zehir zemberek sözler sarf etti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatılan 'Biz bize yeteriz Türkiyem' kampanyasını diline dolayarak ucuz bir muhalefet örneği sergileyen ve provokatif paylaşımlarda bulunan Portokal'a ve avanelerine 'Sahi siz kimden yanasanız" başlıklı yazısıyla adeta ders verdi. 

İşte Cem Küçük'ün o yazısı: 

Başkan Erdoğan "Biz Bize Yeteriz" kampanyası başlattı. Tamamen gönüllülük esasına dayalı bir kampanya bu. İsteyen bağış yapıyor. Zorlama hiçbir şey yok.
Kimseden zorla bir şey alınmıyor. Başkan Erdoğan 1921’de çıkarılan Tekalif-i Milliye'ye (Millî Yükümlülükler) atıf yaptı. Tekalif-i Milliye zoraki bir uygulamaydı. 10 maddeden oluşuyordu ve bu maddelere uymayanlar için İstiklal Mahkemeleri devreye giriyordu!..
Fatih Portakal kalktı, Başkan Erdoğan’ın Tekalif-i Milliye hatırlatmasına yönelik şu tweeti attı:
“Tekalif-i Milliye hatırlatılıp ‘zor günlerden geçiyoruz’ denilerek mevduatı veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de! Korona sonrası ödeyelim derlermiş bir de! Olmaz olmaz diyemiyorum maalesef!”
Ya Allah aşkına böyle zorlama bir yorum olur mu? Milletin bankadaki parasını alacaklar, zorla para isteyecekler denir mi? Portakal’ın yorumunu okuyan bazı vatandaşlar “paralarımıza el konacakmış” deyip bankalara hücum etse ne olacak?
Sadece biz değil tüm dünya ekonomik olarak zor bir süreçten geçiyor. Finans sistemini bu şekilde manipüle edecek tweet atmak sadece işleri daha karmaşık hâle getirir. Hiçbir amaca da hizmet etmez.
İnsanlardan zorla para istenecek diye yorum yapmanın mantığı nedir? Ekonomi zora girince siz etkilenmeyecek misiniz? Siz kimden yanasınız? Fatih Portakal yangına körükle gitmek dışında hiçbir şey yapmıyor!..
İnsanlığın geleceğinin bile tartışıldığı, birçok şeyin artık eskisi gibi olmayacağının söylendiği bir ortamda hâlâ işi basit muhalefet argümanlarına indirgemek hangi aklın işidir! Şu ortamda bile “kitleme şirin görüneyim” anlayışı pespaye bir yöntemden başka bir şey değildir...
Muhalif gazetecilerin son 18 yılda sürekli yanılmalarının temel sebebi bu kör muhalif anlayıştır. Eğriye eğri doğruya doğru denmediği sürece bir cm bile ileri gidilmez. Sürekli muhalefet edeyim, sürekli laf çakayım, sürekli eleştireyim diye diye geldiğiniz nokta ortadadır...
Portakal gibiler en büyük kötülüğü kendi kitlelerine yapıyorlar.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

serdar

hangi kitleden bahsediyorsun
 • Yanıtla

Dallı

DEMEK Kİ BÖYLE ADAMLAR ANCAK BİRİLERİ VASITASIYLA BÖYLE MEDYATİK OLABİLİYORLAR.TABİ BEDELİNİ DE BİRİLERİ ÖDÜYOR Kİ BÖYLE BÖYLE ..... DEVEM EDEBİLİYORLAR.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı