• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çavuşoğlu ile görüşen Mahmud Abbas, Türkiye'nin Filistin'e desteğine övgüler dizdi!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ramallah'ta görüşen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Türkiye-Filistin ilişkilerinin önemine vurgu yaparak Türkiye'nin Filistin halkına ve adil haklarına desteğinden övgüyle söz etti.

Yeniakit Publisher
2022-05-24 23:59:00 - 2022-05-25 00:05:28
Çavuşoğlu ile görüşen Mahmud Abbas, Türkiye'nin Filistin'e desteğine övgüler dizdi!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Türkiye'nin Filistin halkına ve adil haklarına desteğinden övgüyle söz ederek, Filistin-Türk Ortak Komitesi'nin çalışmalarını sürdürmesinin ve Filistin-Türk halkları arasındaki ilişkileri güçlendirmenin önemine vurgu yaptı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın haberine göre Abbas, Çavuşoğlu'nu Ramallah'taki Devlet Başkanlığı binasında kabul etti.

Mescid-i Aksa hakkında bilgi verdi

Görüşmede Abbas, Filistin topraklarındaki son gelişmeler ile İsrail'in Filistin halkına ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal mekanlara yönelik devam eden saldırıları hakkında Çavuşoğlu'na bilgi verdi.

Abbas, Filistin Devleti'nin uluslararası meşruiyete uygun yükümlülüklerini yerine getirmek konusunda istekli olduğunu ve 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bir devletin kurulmasına yönelik siyasi bir ufuk oluşturmak için çalıştığını kaydetti.

Türkiye-Filistin ilişkilerine vurgu yaptı

Türkiye'nin Filistin halkına ve adil haklarına desteğinden övgüyle söz eden Abbas, Filistin-Türk Ortak Komitesi'nin çalışmalarını sürdürmesinin ve Filistin-Türk halkları arasındaki ilişkileri güçlendirmenin önemine vurgu yaptı.

Ramallah ziyaretinde Abbas görüşmesi öncesinde Filistinli mevkidaşı Riyad el-Maliki ile bir araya gelen ve dışişleri bakanlığı düzeyindeki Türkiye-Filistin Ortak Komitesi İkinci Toplantısı'na katılan Çavuşoğlu, yarın İsrail'de temaslarda bulunacak.

İsrail'de Dışişleri Bakanı Yair Lapid ile ikili ve heyetler arası yapılacak görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve küresel konuların ele alınması planlanıyor.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

csn

dogu türkistan daki patlak veren skandala niye tepki yok ve tek kelime edilmemis. masumlari savunuyoruz maval demek ki. dindar medyamiz da dut yemis tek manset yok aferin cin den kredi muslugu kapanir mi diye. ayip ayip

KudüsTC.

Mahmut Abbas Filistin davasına hizmet edemiyor. Başkan olduktan sonra İsrail baskıları artmıştır. İşgaller,yıkımlar,zulüm ve Filistinli kıyımı artmıştır. Abbas derhal istifa etmeli ve yerine daha dinamik ve dava adamı biri gelmeli.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23