Böyle adalet olmaz olsun! Aldatan kadına bir de nafaka ödülü

Yargıtay’ın, işsiz ve herhangi bir geliri olmayan erkeğin, boşanma davasında tam kusurlu bulunan, eşini aldatan ve iş sahibi olan kadına tedbir nafakası ödemesine hükmetmesi tepkilere neden oldu.

11 Şubat 2019 Pazartesi 09:43

Yargıtay, işsiz ve herhangi bir geliri olmayan erkeğin, boşanma davasında tam kusurlu bulunan çalışan eşine tedbir nafakası ödemesi gerektiğine hükmetti. Söz konusu karar STK’ların tepkisine neden oldu.

“Bu karar ‘her türlü ahlaksızlığı yap’ demektir”

Nafaka mağdurlarını bir araya getiren Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu kurucularından İlhan Ergincan, Akit’e özel olarak yaptığı açıklamada, “Alınan karar insani anlamda vahim bir durumdur. Kadın aldatmış olsa dahi erkek tedbir nafakasını öder demek, kadına ‘Her türlü ahlaksızlığı yap. Erkek seni boşarsa maddi kazanç elde edersin’ demektir. Evlilikleri ve boşanmaları kolaylaştırıp aile kavramını yok etmektir. Türk aile yapısına, ahlaka, vicdana uymayan bu kararı alanları ve bu kararı aldırmak zorunda bırakılan kanunları getirenleri mağdurlar affetmeyecektir. Kadın-erkek eşitliğinden bahsedenler mahkemeler karşısındaki pozitif ayrımcılığa ne zaman son verecekler. Kadın çalışsa erkek çalışmasa, kadın ağır kusurlu olsa, kadın aldatsa dahi nafaka alabilir demek hangi ahlaki değerlere ve adalete sığar” diye konuştu.

“Aile yok edilirse vatan yok olur”

Bu kararlar evlilik kararı alacak gençleri de etkileyecektir” diyen Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu kurucularından olan Mesut Arabul ise, “Kamuoyunda sık sık dile getirilen bu adaletsiz kararlar, toplumda evlilikleri azaltacak ve evlilik dışı ilişkileri artıracaktır.  Yetkililerin ülkemiz üzerinden oynanan oyunları görmesi ve bu adaletsiz kararların bir an evvel son bulması için ivedi şekilde seçim öncesi süresiz nafakaya adil süre getirmesi gerekmektedir. Unutulmasın ki; bu ülke Gezi olayları, darbe ile ve ekonomik saldırılar ile yıkılmaya çalışılmıştır. Halkımızın dik duruşu ve uyanık olması sayesinde başaramadıklarını şimdi aile yapısını yıkmak için topyekûn saldırıya geçilmiştir. Aile kavramı yok edilirse vatan yok olur. Bu aile yıkım projesinin farkına varıp gerekli hamleleri yapmak ve kanunu düzeltmek gerekmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

“Bu karar pozitif ayrımcılığın en somut göstergesi”

Babalar ve Çocuklar Derneği Başkanı Atıf Kızılkan ise, “Kadınlar erkeklere karşı kayırılıyor. Yıllarca bazı dernekler tarafından ‘Kadın aciz, zayıf’ algısı oluşturuldu. Sonuçta da baskı o noktaya geldi ki erkekler bile buna inanır oldu. Başına gelmediği müddetçe insanlar bu zulmün farkına varmıyorlar. Şu anda da farkında değiliz. Bu karar uygulanan pozitif ayrımcılığın en önemli göstergesi” ifadelerini kullandı.

Mağdurlar nafakaya acil ve adil bir çözüm istiyor

 Sebahattin Ayan  İstanbul 

Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu yaşadıkları zulmü yetkililere duyurabilmek için bir çok aile STK’sının katılımıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Platform adına açıklamayı yapan Mesut Arabul, son dönemdeki skandal nafaka kararlarına atıfta bulunarak, aile kavramının büyük yara aldığına ve süresiz nafaka zulmünün bir an önce çözülmesi gerektiğine işaret etti.

Süresiz nafaka ve çocuk haczi konusunda, dünyada eşi benzeri olmayan bir dramla karşı karşıya kalanlar, gerçek adaletin tecelli edeceği günü sabırsızlıkla bekliyor.

Platform Sözcüsü Mesut Arabul tarafından yapılan açıklamada, “Yetkililerin ülkemiz üzerinden oynanan oyunları görmesi ve bu adaletsiz kararların bir an evvel son bulması için ivedi şekilde seçim öncesi Süresiz Nafakaya adil süre getirmesi gerekmektedir. Avrupa ülkelerinde bile, toplumun sürekliliğini tehdit etmesi sebebiyle yoksulluk nafakasına sınırlama getirilirken, aile kavramının çok önemli ve kutsal sayıldığı ülkemizde, 100 günlük sürecin dolmasına rağmen çözüme yönelik hâlâ bir adım atılmamış olması kaygı vericidir” ifadelerini kullandı.

Kadın aldatsa dahi nafaka ödüyoruz

Nafaka konusunda son dönemlerde skandal kararlar verildiğini hatırlatan Arabul, “Yakın zamanda Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, işsiz ve herhangi bir geliri olmayan erkeğin, boşanma davasında tam kusurlu bulunan çalışan eşine tedbir nafakası ödemesi gerektiğine hükmetti. Alınan karar insani anlamda hem adil olmayan, hem de vicdanları yaralayan karardır. Bu kararlar boşanmaları kolaylaştırıp aile kavramını yok etmektir. Kadın-erkek eşitliğinden bahsedenler mahkemeler karşısındaki ayrımcılığa ne zaman son verecekler. Kadın çalışsa erkek çalışmasa, kadın ağır kusurlu olsa, kadın aldatsa dahi nafaka alabilir demek hangi ahlaki değerlere ve adalete sığar?” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 09:43

YORUM YAZ

 • Kemal DemirKemal Demir8 ay önce
  Ne güzel değil mi? Hücre bazında toplu imha yaşanıyor ülkemizde, Aile toplumun hücresidir derler. Ahlak bir ülkenin vazgeçilmez unsurudur. Bu kayboldu mu, bizim de bu dünya coğrafyasından kaybolma zamanımız gelmiştir. İşte Irak, Libya.........
 • ÖzenÖzen8 ay önce
  Bu kararın özü AKP ve Yargıtay kadına şiddete ve kadın cinayetlerine fetva çıkardı desek yanlış olmaz. Bütün erkeklere tavsiyem resmi nikahtan kaçının, kendinizi bile isteye cezalandırmayın.
 • PişmanPişman8 ay önce
  Çok pişmanım verdiğim oy lardan.
 • POSTMODERN FİRAVUN ZULMÜPOSTMODERN FİRAVUN ZULMÜ8 ay önce
  "Onların erkeklerini öldüreceğiz, kadınlarını sağ bırakacağız. Elbette biz onları ezecek üstünlükteyiz"
 • MİLLİ ŞUURMİLLİ ŞUUR8 ay önce
  Bu devlet kadın cinayetlerini teşfik ediyor...bu sebeble cinayete teşfikden bu devletin cwzalandırılması ölümcül ihtiyaç...
 • Ismail AYDEMİR Ismail AYDEMİR 8 ay önce
  Turkiye bir hukuk Devletidir. Adalet Devletidir diyen gordunuz mu? Osmanli 3 kitaya simdiki hukukla mi yoksa Adaletle mi hukmetdiydi?
 • ozanozan8 ay önce
  Madem kadın erkek eşit,niye erkek nafaka ödüyor?bizi her şeyi abarttığımız gibi bu pozitif ayrımcılığıda abartıyoruz, peki ne olacak erkekler evenmiyecek toplum yapısı sarsılacak, nufus gerileyecek....
 • AbdullahAbdullah8 ay önce
  Ya arkadaş gören de erkek sanacak bunları.
 • AhmetAhmet8 ay önce
  REİS daha iktidarının ilk döneminde "kadına pozitif ayrımcılık" yapacağını ifade etmişti.Biz o zamanlar uyanmadık.Şimdi "Kendimden Utanıyorum"
 • Nuri Nuri 8 ay önce
  İnsanı insanı yapan şeref, izzet, iffet, namus gibi olması bir insanda mecburi olan bu kavramlar belli ki yargıtayda bu kararı verenlerde yok.Bu kararı verenlerde yokta, bu kararı verenlerin dayandığı kanunları çıkaranlarda yok mu, çıkarılmış bu kanunları yürürlükten kaldırmayanlarda yok mu? Aileyi aile yapan öncelikle o ailenin namusunuz korunması değil midir. Bu namus yargıtay tarafından iğfal edilirken, beşparalık edilirken bu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ne iş yapar, başında ki bakan daha ne işe yarar. Görülen şu ki bu bakan nikah dışı ilişki yaşayan zinakarı telefonlarla arayayarak dertleriyle dertlenmekte ve tabi bu güruhun ve destekçilerinin...Artık namusun, şerefin, izzetin, iffetin muhafazası için, ailenin çürütülmemesi için derhal bu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kapatılmalı,AK Parti ve MHP gerekli kanunları çıkarıp aileyi kurtarmayı,milletin namusunu bu namussuzlara karşı güvence altına almalıdır. Aksi durumda Sayın Reisicumhur da, Sayın Devlet Bey'de bu vebal altında hem millet nezdinde hem Allah (CC) huzurunda öfkeyle karşılanacak ve iki cihanda da bunun hesabını veremeyeceklerdir.
 • lapacılapacı8 ay önce
  Erdoğan çıkıp bu kanunlar CHP yüzünden değiştirilemiyor desin, burada tepki gösterenlerin hepsi CHP'ye sövmeye başlamazsa adam değilim :)
 • adaletadalet8 ay önce
  Allah korkusu olmayınca adalet olmaz.
 • Yazıklar OlsunYazıklar Olsun8 ay önce
  Yazıklar olsun bu kanunları çıkartanlara.Yazıklar olsun çocuklarımızı elimizden almaya çalışanlara.Yazıklar olsun zaten kalmamış değerlerimizin son kırıntılarını da süpürmeye çalışanlara.Yazıklar olsun böyle adalete.Yazıklar olsun bizden görünüp bize çakanlara,münafıklara yazıklar olsun...
 • MuratMurat8 ay önce
  Düşünün bir kere, siz kötü niyetli bir kadınsınız ve amacınız kocanızı boşayarak daha heyecanlı zannettiğiniz bir hayata yelken açmak ve sevgilinizle beraber olmak. Hiç üzülmeyin size destek olabilecek bir imkan var. Ne mi? Telefon. Evet, yanlış duymadınız: telefon. Arayın 155'i ve atın yalanınızı. Aklınıza ne gelirse, "kocam bana şiddet uyguluyor"dan tutun da "çocuğuma bağırıyor", "psikolojik baskısı da var" vs. söyleyin. Çünkü, polisler gelip şikayetçi olduğunuz ve tek amacı ailesini ayakta tutmak olan kocanızı karakola davet edecektir zaten. Beyan yeterli, kanıt aranmıyor. Belli bir süredir de bahanenize zemin hazırlayıp, kocanıza çıkışıyordunuz zaten. EVET, EVET. Şimdi tam zamanı. Operasyon başlasın. Danıştığınız avukat da bunları yapmanızı salık vermişti zaten. Hem öyle değil mi ya komşu Ayşe hanım da kocasını böyle postalamamış mıydı? Şimdi zengin sevgilisiyle gününü gün ediyormuş. Ama, Ayşe hanım şanslıymış kocası sineye çekmişti. Ha bir de kolunuzda ev işlerinden kalma çizik, morluk varsa rapor da alabilirsiniz. İşte o zaman tadından yenmez. Düşünün bir kere adli tıpta da karşınıza feminist görüşlü kadın bir doktor da çıkmışsa, kocayı bitti bilin. Evet, dostlar. Şimdi soru şu; adalet bunun neresinde?
 • A.SARIA.SARI8 ay önce
  10006284 nolu yasa acilen çıkartılmalı, yasanın adı da bu yasayı çıkartanları koltuklarından etme yasası olmalı. Her gün göreceksin yaşayacaksın böyle bir adaletsizlik var, olaylara şahitsin... sonra elini kolunu bağlayıp seyirci kalmaya devam edeceksin, belki de bıyık altından güleceksin... bak ne güzel müslüman aile birliğine sahip bir toplum elden gidiyor, ahlaksızlık diz boyu olmuş çoğalıyor diyeceksin... sözünü verip de sözünde durmayacaksın. adın da Adalet ve Kalkınma Partisi olacak... Ben de bir AK partili olarak öyle soğudum ki ne Erdoğan'ın hükmü kalmış ne milletvekillerinin vicdanı... Eskiden Erdoğan'ın bir sözü emir telakki edilir anında icraate geçirilirdi. Söz veren Erdoğan, muhatap milletvekilleri, yani deniliyor ki " biz mi söz verdik" Kadın için her türlü menfaat temin edilecek arkadaş, erkek milleti barbar toplumun simgesi, o yüzden yaltaklanabildiğimiz kadar yaltaklanacağız siyonizme. Olay budur.
 • hamidohamido8 ay önce
  Kanunlar birazda arz ve talep meselesi sayılır. Pygmbr. as siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz buyurduna göre şu anda yapılacak en doğru iş ve hareketKur an ın hükümlerini uygulamak tır. Onuda getirecek irade girişim ve ihlas da maalesef bizde yok . Geriye kalan tek şey milyonlar işi gücü bırakıp sokağa çıkacak ve en Kısa zamanda bu yanlış değişecek. değişmeli. bu zulüm bitmeli..
 • MehmetMehmet8 ay önce
  Yazıklar olsun. Resmen aileyi dağıtıyorlar. Kadını çıldırttılar. Hakları olmayan haklar verildi. Aile parçlalandı. Biz de ailede huzur arıyoruz.
 • Emekli48 Emekli48 8 ay önce
  Zina yaparak eşine ihanet eden kadının;haklı görülüp, erkeğin de cezalandırılarak kadına nafaka vermesinin yasalarımızda var olduğuna inanmıyorum.
 • hamidohamido8 ay önce
  Bu mezuyu gündeme getirdiği için Allahyeni akit yonetiminden razı olsun.Bizim dilimizde bir deyim ve tabir ve şöyle söylenmiştir. Adaletli bir iş yapmak 40 yıl nafile ibadetten daha hayırlıdır buyrulmuştur.Bu sıkıntılar Kitabınızın hükmü uygulanmadığı için yaşanıyor.
 • Aslan akbeyAslan akbey8 ay önce
  ak partiye sırf bu yüzden oy vermeyecğim sırf bu yüzden. nafaka+6284+ velayet+ortak mal rejimi+erkek olmanın aşağılanması düzelmedikçe akpartiye hakkımı haram ediyorum. elini ayağını gözünü kaybetmiş bir insan şerefini haysiyetini kaybetmiş birinsandan daha iyidir. 15 temmuzda millet akparti için elinden ayağından oldu. ama akparti son 7-8 yıldır biz erkeklerin şeref ve haysiyetlerine savaş açtı ve neredeyse yok etti. artık kritik eşik açıldı. savaş kaybedildi. bence enkazdan sağ var mı diye arıyoruz. küllerimizden yeniden doğmamız bu akparti kafasının değişmesine bağlı. o da pek mümkün görünmüyor. maalesef AİLE KURUMU ÖLDÜ. KATİLİ AKP DİR.
 • AnigzelAnigzel8 ay önce
  Sabrediyoruz seçimden sonra kalkacak.
 • AliAli8 ay önce
  İktidar derin yara aliyor
 • SERKANSERKAN8 ay önce
  boşanmaların artmasının bir sebebi de nafakanın yüksek miktarlarda ve uzun sürekli olarak bağlanması kadınlar artık eşleriyle geçinmez oldu
 • Eyüp KARAEyüp KARA8 ay önce
  İslami referans alan bi parti islama uygunsuz isler yapiyor saislamı referans alan gazetelerin gazetecilerin onu uyarmasi gerekir uyaridan anlamiyorsa artik eleştirmesi gerekir bundan da anlamiyorsa bu hatasindan dönene kadar gerekirse cephe almasi gerekir akit gazetesi olarak yillardir uyariyorsunuz artik lütfen uyariyi birakin artik eleştirin lütfen uyaridan anlasalar anlardilar kaç yildirdir yaziyorsunuz
 • HamzaHamza8 ay önce
  Kararın kendisi haberde paylaşılmamış. Ya kararı ya daesas numarasını habere ekleyebilir misiniz.
 • Metin AcarMetin Acar8 ay önce
  Ben çözümü buldum. Boşana erkek değişim lgbt-lpg liyim eşcinselim diyerek nafakadan kurtulabilir. Çünkü kanunda erkek diyor. muhaahaaa
 • Eyüp KARAEyüp KARA8 ay önce
  100 günlük eylem planinda bu sıkıntının düzeltileceğine dair söz verildimi ? Evet Verildi söz tutuldumu ? Hayir tutulmadi siz söz verip te tutmazsaniz artik sözünüz kiymeti kalmaz eskiden erdoğanin sözlerini bi kiymeti vardi o konusinca biz inanirdik guvenirdik artik güvenemiyorum veridigi sözleri tutmuyorçünkü yarin ankarayi chp alirsa kimse şasirmasin
 • yıldız004yıldız0048 ay önce
  6284 sayılı yasanın avrupadan destekli kadın örgütlerine aileyi parçalamak için çıkartıldıgını göremeyen siyasiler nasıl olacak da ülkeyi geleceğe taşıyacaklar..
 • vedatttvedattt8 ay önce
  müebbet zulüm son bulsun, hükümet kendi yaptığı yanlışı düzeltmek için neden bu kadar ağırdan alıyor. neden 3-5 feminsttin oyu magdur 2 milyon erkekten daha önce geliyor..
 • uğuruğur8 ay önce
  Elbette;2013 yılında istanbul sözleşmesi ile ülkeye bu zulmü gören siyasiler, ilahi adalet önünde hesap vereceklerdir.
 • HAKTAN YANAHAKTAN YANA8 ay önce
  adalet kalkınma partisinin adalet anlayışı bu işte
 • şükrü**şükrü**8 ay önce
  erkeklik bu kadar horlanmamalı, bu kadar aşağılanmamalı.. eşini döven elbette cezasını kat ve kat çeksin ancak, kadınlar kendilerine verilen bu sınırsız yasaları emin olun çoktan sınırsızca kullanıyorlar. artık ülkede, sevgilisi ve çocuğu ile yaşayan, boşandığı eşinden aldığı nafaka ile geçinen bir kadın nesli oluştu. erkek de tam tersi, çcougunu icra ile para ödeyip görebiliyor. nafakayı ödeyemeyince hapse atılıyor. 2. ye evlenecek parası olmuyor. evlenenler de geçim sıkıntısından ayrılıyor. Tarih böyle zulüm görmemiştir.
 • Ahmet TanerAhmet Taner8 ay önce
  Yargıtay bu kararında teknik olarak kesinlikle AKP'nin çıkardığı kanunlara uygun bir karar vermiştir. Bunun içerik olarak tüm sorumlusu ve vebali AKP'ye aittir.
 • İrfan İrfan 8 ay önce
  Eeee arkadaşlar, o halde biz getirdik biz indireceğiz bu ahlaksızlşan bidat ehli siyasileri
 • Furkan AkkoçFurkan Akkoç8 ay önce
  Evet bende kısa süreli evlik yaptım bu kanayan yaranın bir an evvel durdurulması ve hakkaniyet içersinde bu sorunun TBMM çözülmesi dilegimizdir Devlet büyükleri bize duyurulur
 • rahmi34rahmi348 ay önce
  adalet bu değil, tarih böyle haksızlık böyle işkence görmemiştir. ülkemizde erkeğe yapılan zulüm, doğu türkistan dan farksızdır.
 • osman ay...osman ay...8 ay önce
  olmaz olsun böyle kanun, bu ne saçmalıktır arkadaş, dünyada sadece bizle birlikte 3 ülkenin uyguladığı bir yasa bu. meclisden birgünde geçen bu yasa, düzeltilmesi için yıllardır komisyonlarda bekletiliyor. Halk tüm siyasi partilerden bunun hesabını sormalıdırlar.
 • muhsin akd.muhsin akd.8 ay önce
  yazıklar olun böyle kanun mu olur, elbette Allah' ın adaleti er yada geç tecelli edecektir.
 • islamislam8 ay önce
  Tüm siyasiler inadına gözlerini kapasada bu ülkenin 1. sorunu; 6284 sayılı yasa ve toplumdaki olumsuz etkileridir.
 • ÖMERÖMER8 ay önce
  Kasabamızda boşanma ile ilgili meydana gelen bir hukuksuzluğu anlatmak istiyorum. Kadınbir erkeğe yüzlerce mesaj atıyor. Adamın, karısı bu mesaj olayını, aldatan kadının akrabalarına söylüyor. Mahkemede, o tel no ile mesajlaştığı ortada. Ama delil kabul edilmiyor. Başka da birlikte gören şahit yok.Boşandı. Kız çocuğu anneye verildi. . Kadın sevgilisiyle apartta. Gelsin nafaka. Oh ne hoş dünya. APARTLAR ve NAFAKA AK Partinin ayıbıdır.
 • ADNANADNAN8 ay önce
  BEN ŞU AN 750 TL NAFAKA ÖDÜYORUM.ÖLDÜRÜP KURTULMAYI DÜŞÜNÜYORUM TEK ÇIKIŞ YOLU BU GİBİ GELİYOR BANA TEK MAAŞLA ÇOK ZORLANIYORUM
 • FerhatFerhat8 ay önce
  Bu ülkeyi Ak partinin yönetmesi hic birsey ifade etmiyor, zira ülkenin iradesi tamamen masonlarin ve ateistlerin merkezi AB nin elinde. Erdoganlar erdogmayanlar sadece bir figuran.
 • hasan_41hasan_418 ay önce
  yazık oldu ailelere, çocuklara, erkeklere. kadın hergün tanrılaştırılırken, erkek köleleştiriliyor. bu zülme rağmen feminist derneklerin sesi mazlumdan daha gür çıkıyor.
 • fayik_67fayik_678 ay önce
  Erkek eşini aldatınca; hem basın, hem mahalle hemde 6284 sayılı yasa ile devlet erkeği linç ediyor. tüm hayatını karartıyor. ama kadına ödül veriliyor. pozitif ayrımcılık yasaları en başından beri aileyi bölme amaçlıdır. bu yasada 2013 yılında imzası olanlar bence yargılanmalıdır. hiçbir şey bu ülkeye 6284 sayılı yasanın verdiği zararı verememiştir. önce aileyi, sonra toplumu sonrada ülkeyi yok et, ve malesef feminist kadın derneklerinin eli ile avrupa bu işi çok güzel başardı.
 • erol52erol528 ay önce
  Sen ne kadar güzel bir gazetesin yeni akit; feministler ve eşcinseller bile müebbet nafaka elden gider korkusu ile yeni akit okuyor. acaba bu gazetede yine bu konu gündeme gelir mi diye... inşallah bu zulüm yasaları olan 6284 sayılı yasa değişecektir.
 • dilaver!!!dilaver!!!8 ay önce
  Hükümetin 100 günlük icraat programında söz verdiği, ancak sonra kör ve sağırları oynadığı müebbet nafaka zulmünün kaldırılması işini, seçim sonrasında çözülecek beklentisi ve yalanını kabul etmiyorum.
 • ceyhunceyhun8 ay önce
  bi düşünün, 6284 sayılı yasaya maruz kalan erkek, acaba roma döneminde köleden daha çok mu hakka sahip, tarih boyunca görülmemiş bir zulüm bu. Erkek ismini tamamen ortadan kaldırıp, eşcinsellik adı altında yeni bir cinsiyet çıkarma peşindeler..
 • ihsanihsan8 ay önce
  pes kadın aldatıyoor birde mükafat olarak nafaka öylemi adaletin batsın
 • birolbirol8 ay önce
  bu yasaları hazırlayanlar neyin kafasını yaşıyor. aile üzerinden Türkiye yi bitirmek ve bizi, dini inancımızın tamamen dışarı çıkarmak gibi amaçları olduğu neden öngörülmüyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019