Binali Yıldırım'dan 'Eurovision' çıkışı: Seneye Kudüs'te yapılsın diye...

Başbakan Binali Yıldırım, bu seneki Eurovision yarışmasını İsrail'in bilerek kazandırıldığını belirterek, "Puan alamadığı halde kazandırdılar, kazanan ülkede yapılıyor ya. En son Lizbon'da yapıldı. Oylama değişikliğine gittiler, planlamışlar, seneye İsrail'de Kudüs'te yapılsın... İnadına gidiyorlar, dinler arası çatışmayı körüklemek için. " dedi.

16 Haziran 2018 Cumartesi 09:40
Binali Yıldırım'dan 'Eurovision' çıkışı: Seneye Kudüs'te yapılsın diye...

YouTube'da Babala TV'ye konuk olan Binali Yıldırım, Eurovision şarkı yarışmasıyla ilgili çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Türkiye'nin Eurovision şarkı yarışmasına katılmaması ilişkin ise söz konusu yarışmanın ideolojik şekle dönüştüğünü dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bu sene şarkı yarışması çok ideolojik şekle dönüştü. Bu yıl ilk defa İsrail'de yapılması için İsrail'e kazandırdılar. Puan alamadığı halde kazandırdılar, kazanan ülkede yapılıyor ya. En son Lizbon'da yapıldı. Oylama değişikliğine gittiler, planlamışlar, seneye İsrail'de Kudüs'te yapılsın... İnadına gidiyorlar, dinler arası çatışmayı körüklemek için. İsrail'in şarkıcısı iyi şarkıcı değil. İsrail sadece öldürmeyi bilir, şarkı söylemeyi bilmez. Kudüs'e Amerika büyükelçilik açarken 8 yaşındaki bir çocuk onlara ne zarar verebilirdi? Gözünü kırpmadan öldürdü. Bu mu insanlık?"

Haber Tarihi: 16 Haziran 2018 Cumartesi 09:40

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    15 Kasım 2018