• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bilim insanları bomba gelişmeyi dünyaya duyurdu! Koronavirüsü 48 saat içerisinde öldürüyor

Avustralyalı bilim insanları tarafından yapılan testlere göre, ABD Gıda ve İlaç Dairesi onaylı Ivermectin isimli tabletin, koronavirüsü 48 saat içerisinde öldürdüğü sonucu ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2020-04-05 20:39:00 - 2020-04-05 21:06:05
Bilim insanları bomba gelişmeyi dünyaya duyurdu! Koronavirüsü 48 saat içerisinde öldürüyor

Avustralyalı bilim insanlarının laboratuvar ortamında yaptığı testlere göre, parazit öldürücü tablet Ivermectin, koronavirüsün hücreler içerisinde büyümesini engelliyor ve virüsü 48 içerisinde öldürüyor.

Avustralyalı bilim insanları parazit öldürücü tablet Ivermectin'in laboratuvar ortamında Kovid-19 virüsünü 48 saat içerisinde öldürdüğünü açıkladı. ABD Gıda ve İlaç Dairesi'nin (FDA) de onayını alan Ivermectin, daha önce AIDS, dengue ateşi ve grip gibi virüs kaynaklı hastalıkların tedavisinde kullanılıyordu.

Koronavirüsün hücreler içerisinde büyümesini engelliyor

Melbourne şehrindeki Monash Üniversitesi'nde görevli araştırma görevlilerinin laboratuvar ortamında yaptığı testlere göre bir doz Ivermectin, koronavirüsün hücreler içerisinde büyümesini engelliyor.Üniversitenin Biyokimya Keşif Enstitüsü Başkanı Dr Kylie Wagstaff yaptığı açıklamada, "Yaptığımız deneylerde bir doz ilaç (Ivermectin) 24 saat içerisinde Covid 19'a ait RNA virüslerini büyük ölçüde azaltıyor ve 48 saatte de tamamen yok ediyor." diye konuştu.

"Ivermectin etkili ancak korokavirüse karşı aşı bulmak şart"

Şu anda tüm dünyaya yayılan koronavirüse karşı yüzde 100 etkili olan bir ilacın bulunmadığını belirten Wagstaff, "Bu ilaç zaten dünyanın birçok ülkesinde mevcut. Bu sebeple hastalara şimdilik yardımcı olacaktır. Ancak kesin bir tedavi için Covid 19'a karşı aşının bulunması gerekiyor." diye de sözlerine ekledi.Monash Üniversitesi'nde koronavirüse karşı etkili olabilecek bir ilacın bulunması içinse klinik çalışmaların devam ettiği belirtildi. Üniversitenin çalışmalarını Peter Doherty Enstitüsü ile

66 bin kişi hayatını kaybetti

İlk kez Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs sebebiyle 5 Nisan 2020 itibariyle 1.2 milyonu aşkın kişi enfekte olurken, 66 bini aşkın kişi de hayatını kaybetti. Dünya Sağlık Örgütü'nün açıklamalarına göre yüzde 21 öldürme oranına sahip salgına karşı yürütülen aşı çalışmalarının kesin sonuç vermesi için en az 12 ila 18 süre gerekiyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kor general

ZATEN BRILERI SUREKLIILACINI BULUYOR AMA NE HIKMET KIMSE BUNU BI TURLU EKILI BI SEKILDE YAYAMIYOR BAKIN AKIT EDITORU BURAYA TARIHE GECECEK BIR ŞEY YAZIYORUM BUNU ILK DEFA BENDEN DUYACAKSINIZ BUNUN AŞISI YADA HAP I OLMAYACAK BU UZUN ZAMAN ALIR ONUN YERINE BUNUN VENTOLIN GIBI BIR ILACI OLACAK YANI HAVA MAKINALARINI HAZIRLAYIN
 • Yanıtla

Atma Recep din kardeşiyiz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı