• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Beyaz önlüklülerden yeni zorbalık! İki gün iş bıraktılar

Yeniakit Publisher
2023-08-01 19:17:00 - 2023-08-29 15:21:23
Beyaz önlüklülerden yeni zorbalık! İki gün iş bıraktılar

Hipokrat yeminini unutup hastalarının haklarını göz ardı eden bazı doktorlar, Türkiye genelinde iki gün greve çıktı.

Grev bugün başladı.

Türk Tabipler Birliği öncülüğünde başlatılan greve binlerce doktor katıldı.

İl sağlık müdürlükleri önünde toplanan doktorlar emniyet karşıtı sloganlar attı.

İzmir'deki eylemde konuşan İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Ceylan Özkan, şiddet çığırtkanlığı yaparak doktorları şöyle provoke etti:

Ülkede artan şiddet iklimi, bizlerin sadece çalışma koşullarını bozmakla kalmamış, maalesef can güvenliğimizi de ciddi oranda tehdit eder hale gelmiştir. Her anlamıyla tıkanan sağlık sisteminin tüm sorumluluğu hekimlerin ve sağlık çalışanlarının omuzlarına yıkılmakta, bu durum bizlerin hedef olmasına neden olmakta, sağlık alanında yürütülen politikalar bizlere, şiddet, ölüm, çaresizlik, umutsuzluk olarak geri dönmektedir.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

‘'Düzeltme ve Cevap Metni

https://www.yeniakit.com.tr/haber/beyaz-onluklulerden-yeni-zorbalik-iki-gun-is-biraktilar-1776621.html uzantılı web sayfasında 01.08.2023 tarihinde,  “Beyaz Önlüklülerden Yeni Zorbalık! İki Gün İş Bıraktılar' başlığı altında yayınlanan İzmir Tabip Odası ve Dr. Ceylan Özkan ile ilgili haber içeriği gerçeğe aykırıdır. Habere konu eyleme İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu ve Dr. Ceylan Özkan katılmamıştır. Dr. Ceylan Özkan, herhangi bir konuşma yapmamıştır. Dr. Ceylan Özkan'ın şiddet çığırtkanlığı yaptığı ve hekimleri provoke ettiği yönündeki içerik gerçeğe aykırıdır.

İzmir Tabip Odası- Dr Ceylan Özkan

Vekili

Av. Mithat Kara"

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hak haktır.

Senin paranı vermesin de herkese adaletsizlik yapan ahiretlik yönetimi savun görelim müslüman Akit!!!

yiğido

Devlet niye VAR? Terör vari kim konuşursa Devlet gerekeni Yapmıyor sa Niye VAR? Ülkede birileri ben teröristim diyorsa İnsanları Fitneye Teröre yitiyorsa gerekeni yapmayan Devlet Niye VAR? Yahu ben vatandaşım savcı olsaydım soruşturma açar Hapishanede Hücrede Ülkemde pislik yapmaya çalışan herkesi Misafir ederdim.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23