Başkan Erdoğan Rize'de çok sert konuştu: Bize parmak sallayanları pişman edeceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşuyor... Erdoğan toplantı öncesi dışarda halka seslendi.

11 Ağustos 2018 Cumartesi 17:05
Başkan Erdoğan Rize'de çok sert konuştu: Bize parmak sallayanları pişman edeceğiz!

İşte Başkan Erdoğan'ın salondaki konuşmalarından satır başları;

Biliyorsunuz dolar kuru üzerinden ülkemizin üstünde kara bulutlar dolaştırılmaya çalışılıyor. Bunlar ülkemize karşı başlatılan ekonomik savaşın füzeleridir, gülleleridir. Biz önlemlerimizi aldık alıyoruz. Önemli olan bunu ateşleyen elleri kırmaktır. Sanıyorlar ki bu millet döviz kurlarına teslim olacak. Biz birilerinin bize saldırısını anladık da, ey Kılıçdaroğlu sana ne oluyor? Sayın Genel Sekreter Hamzaçebi'ye teşekkür ediyorum. Genel Başkanı onu anlamamış.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT SÖZLER

Sayın Kılıçdaroğlu ağzınla kuş tutsan avucunu yalarsın. Sen zannediyor musun, bu döviz baronlarının yanında yer aldığında sana pare verecekler. Bunca zamandır girdin kaybettin, girdin kaybettin hala koltuğu bırakamadın. Ama koltuk seni bıraktı. Şimdi de döviz baronları ile hareket ediyorsun, sana oradan bir şey mi gelecek? Biz yolumuza kararlılık ile devam edeceğiz. Cevaplarını yine vereceğiz.

Türkiye'yi küçük hesapları için karşısına alanlar bunun bedelini ödeyeceklerdir. Ülkemize karşı tehdit politikası güdüp iflah olan bir siyasetçi yoktur. Bu milletin ahını alan belasını bulmuştur. Kim sabrederse zafere ulaşır. Sabredeceğiz, mücadelemizi sürdüreceğiz, zafere erişeceğiz. Saflarımızda delik açtırmayalım.

''BURASI ÇATLADIKAPI ÜLKES İMİ, BİZ BESLEME DEĞİLİZ!''

Bu oyun önümüze geldiğinde biz, 'Ölürüz de böyle bir istiskale, aşağılanmaya rıza gösteremeyiz' dedik. Tehdit ediyor ya. 'Saat 18.00'e kadar, yarın akşam, göndereceksiniz.' Burası çatladıkapı ülkesi mi Burası Türkiye Türkiye. Ne yapıyorsunuz Biz besleme değiliz, ayakları üzerinde dimdik duran 81 milyonluk bir Türkiye'yiz.

''ORTADA KRİZE GİREN, BATAN BİR ÜLKE YOK''

15 Temmuz'dan bir gün önce 2,8 olan dolar kurunun dün itibarı ile 6 lira üzerinde olamaz. Tüm büyük yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz, ortada krize giren, batan bir ülke yok. Ekonominin gerçek durumunu sıkıntıları ile, başarıları ile biliyoruz. İşadamları ile her gün konuşuyoruz. Benim işadamlarım Kılıçdaroğlu değil ki.

''BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR EDİYORUM''

Ben bu vesile ile Bahçeli'ye de teşekkür ediyorum. Yerli ve milli olanlar burada kendini ortaya koyuyor. Mesele bu. Millilik. Hedef ve istikamet aynı olunca konuştuklarınız uyuşuyor, örtüşüyor. Birileri bir yerlere hala çekmeye çalışıyorsa onlara diyecek bir şey yok. Hepimiz aynı gemideyiz ya.

Bir süredir süren kur oyunu dün zirveye çıkmış, milletimiz duruşunu göstermiştir. Ülkemiz bu oyunun sarmalından en kısa sürede çıkacaktır. Bu oyundan çıkışın yolu üretimdir, faizi minimize etmektir. Faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan bir sömürü aracıdır. Ne yaparsanız yapın, ekonomideki hedeflerimizi gerçekleştirmekten geri durmayacağız. Terörle mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Irak ve Suriye politikamızdan geri adım atmayacağız. Bayrağımızın dalgalanmasına engel olamayacaksınız.

TOPLANTI ÖNCESİ HALKA SESLENDİ

Erdoğan'ın konuşmasında satır başları şu şekilde;

24 Haziran'ın ardından yeni bir dönem başladı. Parlamanter sistem sona erdi, Başkanlık Sistemi ikame edildi. Bu kararı siz verdiniz. Şimdi bu yolda yürüyoruz. Yeni dönemin adımlarını farklı atacağız. Türkiye'mizi muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız. Bu yolda imanımız var, kararlılığımız var. Bizi kimse bu yolda durduramaz. Yeter ki siz yanımızda, arkamızda durun. Gerisine karışmayın.

(Bir vatandaşın elindeki dolarları yere atması üzerine) Türkiye'de baya dolar var he. Doları yere atıyorsun. Sahte mi, hakiki mi? Sizlerin mekanı olsun. Rizeliye mekan yakışır. Yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal. Bir yanda Rize, bir yanda Kasımpaşa. Akşam geleyim de birlikte izleyelim.

Kardeşlerim son zamanlarda bir şeyler oluyor. (Trump) Hepten boş vermişim onu. ABD stratejik ortağı olan Türkiye'ye, 81 milyonluk Türkiye'ye sırtını dönüyorsa kusura bakmasın ve bu Türkiye'yi bir tane papaza değişiyorsa kusura bakmasın. Biz bu yolda emin adımlarla yürüyoruz. Bu durum bizleri rahatsız etmiş bizleri üzmüştür. Öyle Türkiye'ye tehdit sökmez.

''ABD İHA VERMEDİ ŞİMDİ BİZ ÜRETİYORUZ''

Yeter ki sizler gibi benim kardeşlerim olsun yeter ki sizler gibi inançlı bir milletimiz olsun. Azimli bir milletim olsun. Çalışır üretir ve dünya pazarlarına da gireriz. ABD bize İHA vermiyordu. Ne oldu şimdi biz üretiyoruz. Şimdi SİHA'ları da üretiyoruz.

''HİÇ ENDİŞE ETMEYİN GÜZEL ŞEYLER OLACAK''

Biz geldiğimizde savunma sanayiinde yüzde 25 üretiyorduk. Şimdi yüzde 65 üretiyoruz. Ne oldu bize silah vermiyordu ABD? Biz kendimiz yaptık. Stratejik ortak ya. Bizi ev sahibi yaptılar. Artık üreten bir Türkiye'var. Biz şimdi tüketmenin yanında üreten olma yolundayız. Daha çok üreteceğiz daha çok kazanacağız. Hiç merak etmeyin. Hiç endişe etmeyin. Her alanda daha güzel şeyler olacak. Rize, Artvin havalimanını da yapıyoruz. Hem Rize, hem Artvin yararlanacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ağustos 2018 Cumartesi 17:05

YORUM YAZ

 • AhmetAhmet8 ay önce
  Çok ağır oldu.
 • ferhat ferhat 8 ay önce
  Kendi göbeğini kesmen için sezer yanda kullanılan aletler bile Yırt dışından geliyor.Hangi ekonomi ile keseceksin? Her şeyde dışa bağımlı bıraktığınızsa ülkeyi 16 yıldır ve berbat yönetiyorsunuz. Bunlar iyi günlerimiz. Boşuna umut aşılamaya çalışmayınız biz gerçeği gördük.Bir Tweet ile savrulan GÜÇLÜ ! Türkiye ekonomisi gerçek bu.
 • ferhat ferhat 8 ay önce
  Pişman mı edeceğiz kimi? Bir tweet ileTL nin değerini %37 azaltan Abd yi mi. ? M bile artık halimize acıyor ev ABd ye kes şunu Türkiye ye karşı çok zalimce diyor ve mağdur olduğumuzu söylüyor.Siz ise 16 yıllık iktidarınızın memlekete getirdiği son kötü ekonomi ile ABDd ye savaş ilan ediyorsunuz. Ne ile? Güçlü ekonomi ile mi? Yarın BM nin bize dönüp siz de makul olun "artık bırakın palavrayı ülkenize hak hukuk ve adaleti mal güvenliğini getirin Uluslararası ekonomik ve siyasi kanunlara uyun ,hamaset edebiyatını bırakın "deme günleri de yakındır.O kadar mağdur olduk ki! (Türk milleti ezelden beri ekonomik gerçekleri görmezden gelip mağduriyet edebiyatı ve dış güçler komplo teorilerini m.Yola devam...)
 • ferhat ferhat 8 ay önce
  Ülke olarak Bizi yoksul ve borçlu hale getirdiğini için ve askıda ekmeğe muhtaç bıraktığın içinbiz de sana ah ediyoruz.Benim borçlarımı kim ödeyecek ama tabii sizin keyfiniz yerinizde saraylarda bir eli yağda bir eli bal da yaşıyorsunuz.Yediklerinizi haram ediyorum ve size ah ediyorum.eninde sonunda Allah bizi de görür c ve sizden bu yoksulve borçlu durumumuzun intikamını alır inşallah.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Nisan 2019