Bakan Soylu'dan çok sert sözler: O iki hayvanın burnundan getirmezsek namerdiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörist elebaşları Murat Karayılan ve Cemil Bayık'a ateş püskürdü. Bakan Soylu, "O, 13-14 yaşındaki kızları alıp dağa götüren, eline kalaşnikof verip onları terörist yapmak isteyen ve aynı zamanda da onları taciz eden, tecavüz eden o iki hayvanın burnundan getirmezsek namerdiz" dedi.

15 Mart 2019 Cuma 22:16
Bakan Soylu'dan çok sert sözler: O iki hayvanın burnundan getirmezsek namerdiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "O, 13-14 yaşındaki kızları alıp dağa götüren, eline kalaşnikof verip onları terörist yapmak isteyen ve aynı zamanda da onları taciz eden, tecavüz eden o Karayılan">Murat Karayılan ve Cemil Bayık hayvanının burnundan fitil fitil getirmezsek namerdiz." dedi.

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi'nde vatandaşlara hitap eden Soylu, birilerinin kardeşi kardeşe düşürmeye çalıştığını, on yıllardır Türkiye'nin, Türk milletinin üzerine oynadığını ama vatandaşların her zaman oyun oynayanlara ders verdiğini söyledi.

Türkiye'nin büyük ve zengin bir ülke olmasının istenmediğini belirten Bakan Soylu, "Bu millet, terörden, anarşiden çok çekti. Ne zaman bir şeye sevinsek hep kursağımızda bıraktılar. Bu milletin sevinmesini hiçbir zaman istemediler." diye konuştu.

"Hiç yakamızdan düşmediler"

Soylu, "İktidar olursunuz ama muktedir olamazsınız" diyenlere Türk milletinin "Biz hem iktidar, hem muktediriz" dediğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Hiç yakamızdan düşmediler. Gezi olaylarında faiz yüzde 3,5-4'tü bu ülkede. Türkiye ne güzel, salına salına yukarı doğru gidiyordu. IMF ile bağımızı koparmıştık. Alnımız ak, yükselen bir Türkiye ortaya koymuştuk. Benim ülkem 100 milyar dolarlık yatırımı bir çırpıda yapabilme kabiliyetini gösterdi. 'Türkiye nasıl böyle olur' diye çıldırdılar. Hemen Gezi olaylarını başlattılar ve faiz 11 puana çıktı. Sonra 12, 13, 14, 15 oldu. Aynısını 28 Şubat'ta yaptılar. 'İrtica' deyip bankalardan 53,5 milyar dolar hortumladılar. Gezi olaylarının da bu ülkeye 150-200 milyar dolar arası maliyeti oldu. Hiç acımadılar Türkiye'ye."

Süleyman Soylu, Türkiye'nin "yapamazsınız" denilenlerin hepsini Türk milleti sayesinde yaptığını aktararak, şöyle devam etti:

"Amerika, Avrupa gibi gittiğimiz yerlerde açlık, susuzluk, yokluk, yoksulluk oluşturmadık. Ne biz ne de mirasını taşımaktan onur duyduğumuz o koca Osmanlı Devleti oluşturdu. Şimdi sınırlarımızın hemen yanı başında hem Afrin hem de Fırat Kalkanı bölgesinde bizim evlatlarımız, öğretmenimiz, doktorumuz, hemşiremiz, hakimimiz, savcımız, polisimiz, jandarmamız, kaymakamımız, Mehmetçik'imiz, 'Allahuekber' diyen imamımız var. Biz, büyük bir milletiz. Bu ülkeden korktukları şey tam da budur."

"Burnundan fitil fitil getirmezsek namerdiz"

Soylu, zayıflık ve tembelliğin Türk milletine yakışmadığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çok güçlü, kudretli, kuvvetli olmalıyız. Bana kızıyorlar, 'Süleyman Soylu çok sert konuşuyor' diye. Ne demişim? Kadın çıkacak, bu ülkeyi bölmek ve parçalamak isteyerek diyecek ki; 'Ben sırtımı PYD, PKK, YPG'ye dayadım. Ne diyeceğiz yani? Sırtını mı sıvazlayacağız? 'Aferin, iyi yapmışsın' mı diyeceğiz? Ne demişim? Kötü bir şey dememişim ki. Ne dedik ona? 'Sana 4 tane duvar verdik, istediğin duvara, hangisine dayarsan daya'. Bu ülke, sadece yer üstündekilerin ülkesi değildir. Bu ülkede aynı zamanda bizden daha fazla hakkı olan yerin altındakilerdir.

Bu ülke için çalışanlar, çırpınanlar, 6 aylık kundaktaki bebeğini vatan, bayrak, namus, ezan diye kokusunu almadan giden evlatlar, bir ayağını, elini patlamada bırakıp da 'Allah'ım bu ülkenin bana tekrar ihtiyacı olursa bu ihtiyacını bana gördür ne olursun' diye dua eden insanlar var. Bu ülke sahipsiz değildir. Bu PKK'nın hayvanları, 13-14 yaşındaki, annesinin saçını okşama yaşındaki çocukları alıp dağa götürdü. Orada onlara tecavüz ettiler. Fiziklerine göre kimine pantolon, kimine etek giydirdiler. Teslim olanlar anlattılar hangi iğrenç, hangi hayvani işleri yaptıklarını."

Bakan Soylu, Türkiye'nin etrafındaki coğrafyaya elini uzatacak, merhametini ortaya koyacak, şefkat gösterecek bir iyilik medeniyeti olduğuna dikkati çekerek, "O, 13-14 yaşındaki kızları alıp dağa götüren, eline kalaşnikof verip onları terörist yapmak isteyen ve aynı zamanda da onları taciz eden, tecavüz eden o Karayılan">Murat Karayılan ve Cemil Bayık hayvanının burnundan fitil fitil getirmezsek namerdiz." ifadesini kullandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 22:16

YORUM YAZ

 • ..........8 gün önce
  helaldir sana baskan. meclise sizan kafir soyu cinsi sapik cocuk istismarcisi escinsel selo ve figen gibilerinide asla affetmeyin. onlara oy verenlerin canlari cehenneme. coluk cocugundan cikasicalar.
 • Sina SALIKSina SALIK8 gün önce
  Önce devlet içindeki pkklıları temizleyin. Gerisi iplik söküğü gibi gelir. Meclise türbanlı almayın ama terörist alın. Önce bunları temizleyin.
 • m.turkm.turk8 gün önce
  Allah yardımcınız olsun.
 • HALİLHALİL8 gün önce
  sayin bakanım sizin gibi yiğit devlet büyüklerine çok ihtiyacımız var..Allah yar ve yardımcımız olsun milyonların duaları sizinle.fetocuların da devletimizin içersinde tamamen olmasa da çoklukla temizlenmiş olması terörle mücadelede hareket alanımızı rahatlatmıştır.o artin agopyanın devşirme piçleri, kürt çocuklarını kandırıp dağa çıkartmakta pkk bir kürt düşmaınıdır. bir ermeni örğütüdür vede onun siyasi uzantısı olan malum siyasi parti .artık müslüman kürt kardeşlerimiz bu gerçeği görmeli ve onlara oy vermemeli..
 • Hamza...Hamza...8 gün önce
  Fetö itleri,abd uşakları,emperyalist piçleri; bakıyorum da bu söylenilenler bile size batmakta...ALLAH BELANIZI VERSİN...Hala yorumlarınız da ŞEREFSİZLİK,KAHPELİK,PİÇLİK...Kanınız bozuk olmasa teröristleri memnun edecek yorum yapmazdınız...VATANI SEVMEK İÇİN önce MÜSLÜMAN ve İMAN gerekir...
 • Maykıl Maykıl 8 gün önce
  Ülke içindeki onlardan daha tehlikeli olan kadın ya da adamlara birşey yapmayıp, dışarıdakilere mi hamlede bulunacaklar?..
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 8 gün önce
  Sana helal olsun kardeşim... Sn. Devlet Bahçeli beyefendi ve senin gibi birk kaç tane daha yiğit adam Reisin yanında olsa yeter...
 • Zafer 61Zafer 618 gün önce
  Hey karayılan ,bayık ve diğer kalleş teröristler kahpe korkaklar, pislediği yerde uyuyanlar. uyarmadı demeyin Süleyman SOYLU dediyse yapar bence orada uyumayın kendinizi b.kunuzda gömün soylu sizi yakalamasın...
 • MahmutMahmut8 gün önce
  Allah güç kuvvet versin yar ve yardımcın olsun bu yolda ayağına taş değidirmesin
 • OsmanOsman9 gün önce
  Sen Bi tanesin bakanım Türkiye senin gibi içişleri bakanı görmedi helal sana
 • Alkan Alkan 9 gün önce
  HELAL SANA SAYIN BAKANIM HAYVAN KELIMESI BILE AZ BU YER ALTI FARELERITERÖRIST CENABET DINSIZ IMANSIZ ALLAHSIZ KATILLER BUNLAR HEPSININ KELLESINI UÇURMAK GEREKIYOR
 • HastürkHastürk9 gün önce
  Aslansın yanındayız sonuna kadar
 • harunharun9 gün önce
  ALLAH CC yolunu açık işini rast getirsin hayırlısıyla
 • BilgekagangöktürkogullariBilgekagangöktürkogullari9 gün önce
  Fazla söze gerek yok, en büyük Bölücüler Mecliste Politika yapiyorlar, atin hepsini iceri, ne bekliyorsunuz, neden bölücü Partileri kapatmiyorsunuz !!!!
 • suleyman-2suleyman-29 gün önce
  o 2 Ermeni itinin burnuna halkayi tak suleyman-2
 • içerdekiler?içerdekiler?9 gün önce
  Meral' i de unutmayın
 • DadaşDadaş9 gün önce
  Muhteşem süleyman..... sen bunları gebert videolarını paylaş.... bu itler sanıklar ermenidir....
 • Ayşe Aydın Ayşe Aydın 9 gün önce
  Simdi sen meydanlardan bagiracagina geregini yapsan 20 yildir ayni laflar artik her secim pkk pkk pkk ya offff
 • Allahın bir kulu Allahın bir kulu 9 gün önce
  Sayın bakanım bu işler sözle olmuyor. Gönderirsiniz iki adam olur biter.
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu9 gün önce
  Sayın Bakanım ama onlar elinize düşerse tıtukladık demeyin elimizde canli demeyin aman yoksa onuda Öcalan gibi bizi aptal yerine koyup teslim ettiler çünkü Emperyalistler biliyor Türkiyede idam yok nasıl olsa ceza evinde olsa işimize daha iyi yarar ve Saf Türkler ÖCALANA çok iyi bakarlar ve iyi beslerler,,Hiç uzak değil yarın FETÖNUN işileri biterse bize teslim ederler hem iyi besleriz ve yandaşlarıyla daha kolay çalışır,,Vesselam,,
 • Kazım SertKazım Sert9 gün önce
  17 yildir ak parti ikdidar megri megri pkk şarkısı söyleyen zat
 • SelimSelim9 gün önce
  ee madem öyle neden hala Kandil denen yere Türk bayrağı dikilip orası bu şerefsiz itlerden temizlenmedi?
 • MkmkmkMkmkmk9 gün önce
  Adamımsın .Allah sana yardım etsin .
 • KaplanKaplan9 gün önce
  Bu hayvanlara iki tane füze gönderemiyormusunuz bu iş o kadarmı zor.
 • CemCem9 gün önce
  Yıllar önce DOğru yol partisinin başındaykende tayyip erdoğandan hesap sormayan namerttir demiştim şimdi kucaktasın
 • musamusa9 gün önce
  inşallah bakanım inşallah bunların sonu gelecek. Allah yar ve yardımcımız olsun
 • Okan canOkan can9 gün önce
  Bu adamı seviyorum.Böyle devlet adamlarına ihtiyacımız var
 • ........9 gün önce
  koparin o pedofil hacli itlerin kafasini atin ab(d) itinin önüne
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc9 gün önce
  Sayinbakanim Soylu bey,Oraya bir tim ile operasyon yapamiyorsunuz? Lafi egirip cevirmeye gerek yok.Bitirin shu ishi,Lütfen.
 • TALHATALHA9 gün önce
  İnşallah şu mübarek günlerin hürmetine her ikisinin de yakalandığını, pkk nın bittiğini görmek nasip olur.
 • İdamİdam9 gün önce
  İdam idam idam

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019