Bakan açıkladı: Türkiye ile Azeybaycan ortak üretecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Azerbaycan ve Türkiye'nin Azerbaycan'da kurulan imalathanede ortak yük vagonu üreteceğini duyurdu.

24 Nisan 2019 Çarşamba 09:49
Bakan açıkladı: Türkiye ile Azeybaycan ortak üretecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan,  "Bakanlığa bağlı TÜDEMSAŞ tarafından üretilen 150 milli ve yerli yük vagonu, Bakü-Tiflis Kars Demiryolu Hattı'nda şu anda yük taşıyor. Azerbaycan ve Türkiye olarak Azerbaycan'da imalathane kurup bu hatta işletilecek yük vagonların ortak olarak üretilmesi konusu projelendirildi" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 09:49

YORUM YAZ

  • DÜŞÜNENLERE GELSİN DÜŞÜNENLERE GELSİN 26 gün önce
    İPEK YOLUNUN KAMYONLARININ KASALARINI ÜRETİYOLAR ALLAH MUAFAKETSİN BUNA KARŞI ÇIKANLAR SİZ YİYECEĞİNE KAMYON YAPANLAR YESİNİSTİYOSANIZBUNA CHP Y OY VERİNDE TORUNLARINIZ AÇ KALSIN ALMAN HAÇLI 13 BİNTL MAŞ ALSIN SENDE 5 BİNTLLELİK İŞ İÇİN KIRK TAKLA AT
  • cihadcihad26 gün önce
    battı gidiyo yorumcuları neredesiniz üretim var dingiller batan size batmış

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019