• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Atatürk Havalimanı eyleminde Canan Kaftancıoğlu'na 'militarist' şoku!

Atatürk Havalimanı'na yapılacak millet bahçesi projesinin duyurulmasının ardından ağaçlandırmaya karşı eylem çağrısı yaparak bölgeye giden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, daha önce "Militarist buluyorum" dediği 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganlarıyla karşılandı.

Yeniakit Publisher
2022-05-17 20:21:00 - 2022-05-18 00:33:24

Atatürk Havalimanı'nın yerine İstanbul'a nefes aldıracak millet bahçesi projesini protesto etmek için bugün bölgeye giden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, daha önce "Militarist buluyorum" dediği 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganlarıyla karşılandı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, tamamlandığında dünyanın en büyük yeşil alanlarından biri olacak, 132 bin 500 ağacıyla İstanbul'un merkezinde yeşil bir koridora dönüşecek millet bahçesine, 'doğa düşmanı' diyerek karşı çıkmıştı.

Militarist bulduğu sloganla karşılandı

Millet bahçesinin yapımını protesto etmek için bugün bölgeye giden Kaftancıoğlu, tepki gösterdiği ve militarist bulduğu 'Atatürk' sloganlarıyla karşılandı.

Kaftancıoğlu'nu karşılayan bir grup CHP'li, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları attı.

"Doğru bulmuyorum"

Kaftancıoğlu, 2012 yılında yaptığı paylaşımda, "'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' gibi bir sloganı doğru bulmuyorum. Militer bir dil olmasından öte, birey olmanın önüne geçen bir ifade" demişti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Müslüman

Dünyanın neresinde bir havalimanı yılılıp agac dikilir Utanmadan biden algı yapıosun akit “ ağaç karşıtı “ die Ulan ğlkenin enstratejik havalimanını hic ettiniz ! Onlarca bos yeri varken pistleri kırıp cadır hastane yaptınız ! Ne halta yarar millet bahcesi ! Keke çaya mı ihtiyacı var milletin Unutmayın büyük ortadoğu projesinin maddelerinden biri stratejik havalimanlarını yok etmektir ! Akp çatır çatır yok etti Gerisini siz düşün Sandıkta o ağaçlar dikerler size

Misafir

Ülkede ki cehalet bir araya gelmis
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23