• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Askerimize düşman olan düşmanımızın askeridir

CHP’nin PKK’ya dağları dar eden, sınır ötesinde mazlumlara umut olan şerefli Türk ordusuna dil uzatması infiale yol açtı. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın “Türk ordusu Katar’a satılmıştır” sözlerine her kesimden tepkiler yağarken, Akit’e konuşan emekli komutanlar da “Askerimize düşmanlık besleyenler, düşmanımızın askeridir” dedi.

Yeniakit Publisher
2020-12-01 10:06:00 -
Askerimize düşman olan düşmanımızın askeridir

 Hasan Eğrigöz  Ankara 

Dini ve milli değerlere her türlü hakareti yapan CHP, FETÖ’cü hainlerden temizlenen, PKK’ya dünyayı dar eden, mazlumlara umut olan şerefli Türk Ordusuna da sonunda dil uzattı... CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın “Türk ordusu Katar’a satılmıştır” sözlerine tepkiler yağarken, Akit’e konuşan emekli askerler de CHP’ye sert tepki gösterdi.

CHP emperyalistlerin sözcüsü

Emperyalistlerin Türk ordusu rahatsızlığını CHP’nin dillendirdiğini belirten Emekli Albay Ersan Ergür, şunları söyledi: “Türkiye, savunma sanayi sektöründe yerli ve milli üretime geçmek için yapmış olduğu atılımlarda hep sektörü atalate uğratmaya çalışan bir kesim vardı. Bunların yeniden hortladığını görüyoruz. Bugün Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de, Libya’da, Azerbaycan’daki özellikle Müslüman coğrafyadaki gözyaşının durdurulması noktasında attığı adımlar uluslararası dış politikada karşılık bulmuş ve sonuç almış olan bir stratejidir.

“Beyinlerini kiraya vermişler”

Emperyalistlerin sesini Türkiye’de bir takım beyinler üstlenmiş vaziyette. TSK hakkında kara propaganda yürütmektedir. TSK İslam dünyasında ‘Mehmetçik’ ve Peygamber ocağı olarak bilinen bir ordudur. Öyle bir ordunun satılmış olduğunu iddia etmek aslında kendi iç dünyalarındaki batılılaşmış zihinlerinin açığa vurulmasıdır. Kendilerinin satılmış olan, beyinlerinin dış ülkelere kiraya verildiği anlamına gelmektedir. CHP’nin bu milletvekilini derhal partisinden ihraç etmesi gerekir. Özür yetmez.”

Bu millet düşmanlığıdır

Emekli Yarbay Halil Mert de, şunları ifade etti: “CHP, Türk milletinin değerlerine ne kadar saygısız ve Türk milletine ne kadar yabancı olduğunu da bir kez daha göstermiş oldu. Milletimizin asıl bunu görmesi lazım. Yaptığı şey silahlı kuvvetleri tahkir etmiyor sadece. Milletimizin manevi değerlerini de tahkir ediyor. Türk milleti, Asker ocağına ‘Peygamber ocağı’ der. Peygamber ocağı satılır mı? Kur’an satılır mı? Mukaddesat satılır mı? Askerimizin düşmanı, düşmanımızın askeridir. Bunlar ordu düşmanlığı değil millet düşmanlığı. Ordumuz bir partinin ordusu değil milletin ordusudur.”


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

refik zengin

Savcılık harekete geçince bir yeri tutuştu,yok ben Türk ordusu satıldı demek istememiştim paletler satıldı demiştim diye kıvırttı.Yemezler ama.
 • Yanıtla

Kim olduğum çoğ mu önemli

Bu vekil bozuntusunun derhal ve acilen ifadesi alınmalı. Çünkü hain olduğu kendi dili ile tescillendi. Böyle zamanlarda ve durumlarda işi uzatmak acziyete, acizliğe tekabul eder. Bu da T.C. devletine ve ordusuna yakışmaz. T.C. milleti bunu hazmedemez, kabul etmez. Gösterilecek gevşeklik ve acizlik milletin ve halkın vicdanını yaralar. Belki de parça parça eder. Belki de çok büyük tahrik eder. Belki de istedikleri de zaten budur. Oyuna gelmeden gereğini en ivedi bir şekilde yapmak bütün kurum ve kuruluşlarımızın asli görevidir. Bu da böyle biline ve idrak edile. Aksi halde gösterilecek gevşeklik ilgilileri töhmet altında bırakacaktır. Bu da ayrıca biline. Ödenecek bir bedel varsa da fazlasıyla ödenmeli. ALLAH (cc) korkakları sevmez. Korkacaksak, ne virüsten, ne teröristten ne de şundan bundan korkmayacağız yalnızca ve sadece ALLAH (cc)'ten korkacağız. Anlamakta zorlanan dostlar için şöyle ifade edeyim; en azından işbu vekil bozuntusu kadar cesaretli olmasını bilmeliyiz. Kalın sağlıcakla.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23