• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü adım attı! Dini değerlerle alay edilen rezil etkinlik için inceleme başlatıldı

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin organize ettiği “inek bayramı” adlı rezalet için harekete geçti. Rektörlük tarafından yapılan açıklamada olayla ilgili adli inceleme başlatıldığı belirtilirken disiplin soruşturması açıldığı da ifade edildi.

Yeniakit Publisher
2022-05-15 18:58:00 - 2022-05-16 21:12:01

 yeniakit.com.tr 

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerinin organize ettiği, Müslümanların değerleri ile alay edilen "inek bayramı" adlı rezil etkinliğe tepkiler çığ gibi büyürken, üniversite yönetimi de harekete geçti. Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, etkinlik için hem disiplin hem de adli inceleme başlatıldığını belirtti.

Üniversitenin konferans salonunda düzenlenen etkinlikte kürsüye cübbe ve sarık takıp, imam rolü ile çıkan bir hadsiz, Müslümanların değerleri ile alay etti. Okulun dini hassasiyeti olan öğrencileri, etkinliğin düzenlendiği salona girerek salondakilere tepki gösterdi. Üniversitenin güvenlik personeli ise dini değerleri alaşağı edenleri değil tepki gösterenleri dışarı çıkarttı.

Öte yandan fakülte dekanı da rezil etkinliğin düzenlendiği salonu terk ederek tepkisini ortaya koydu.

Rektörlük: Asla tasvip edilemeyecek olay

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, skandal etkinlik için hem disiplin hem de adli inceleme başlatıldığını duyurdu.

Rektörlükten yapılan açıklama şöyle:

Perşembe günü (12/05/2022) Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde düzenlenen etkinlik esnasında fakültemiz ve üniversitemiz ilkeleri ile bağdaşmayan ve asla tasvip edilemeyecek olay ile ilgili olarak hem disiplin hem de adli inceleme başlatılmış olup, sonucu kamuoyu ile paylaşılacaktır.


Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vurucu

Kasaba yollayın inekleri olsun bitsin, kımalist eğitim sisteminin inekleri işte...

Emine Selim

Biz müslümanlar da mı onlarla alay edeceğiz? Allah cezasını verir. Biz Kuran'ı okumayı, Allah'ın Ahzap süresinde söylediklerine bağlı kalmayı sürdürelim.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23