Anayasayı değiştiren Enver Sedat öldürüldü, Hüsnü Mübarek indirildi! Sisi'nin sonu ne olacak?

İktidarlarını korumak ve pekiştirmek için anayasayı değiştiren Enver Sedat ve Hüsnü Mübarek'in kısa sürede başına gelenlere dikkat çeken Mısırlılar, darbeci Sisi'nin de sonunu merak etmeye başladı.

24 Nisan 2019 Çarşamba 01:04
Anayasayı değiştiren Enver Sedat öldürüldü, Hüsnü Mübarek indirildi! Sisi'nin sonu ne olacak?

 yeniakit.com.tr  özel 

Mısırlıların darbeci Abdülfettah es-Sisi'nin diktatörlüğünü uzatan referandum gündeminden düşmüyor. Sosyal medyada Mısırlıların paylaştığı ilginç bir ayrıntı ise dikkat çekiyor.

Görevini uzatmak isteyen Enver Sedat öldürüldü

1980 yılında görevini uzatmak için anayasayı değiştiren Enver Sedat, 1 yıl sonra katledilerek görevinden uzaklaştırıldı. 

Hüsnü Mübarek kendisinden sonra oğlunu atamak için anayasayı değiştirdi

Enver Sedat'ın yerine gelen Hüsnü Mübarek, anayasa değişikliğinden faydalanarak uzun süre Mısır yönetiminde kaldı. Hüsnü Mübarek, 2001 yılında iktidarının babadan oğula geçmesi anayasa değişikliği yaptı. Ardından geçen 10 yıl sonra ise yerine oğlu geçemeden Arap Baharı ile birlikte Mısır halkı tarafından iktidardan indirildi.

 

Sisi'nin sonu ne olacak?

2019'da göstermelik bir referanduma giderek 2030'a kadar yönetimde kalmayı planlayan darbeci Sisi de anayasayı değiştirdi. Enver Sedat ve Hüsnü Mübarek'in başına gelenleri tartışan Mısırlılar, darbeci Sisi'nin ise sonunu merak ediyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 01:04

YORUM YAZ

 • AlparslanAlparslan24 gün önce
  Mehmet .. nekadar cahilsin
 • hsnhsn25 gün önce
  abd islam düşmanı bir uşak daha bulur nasılsa ülkemşz de de bu fırsatı kollayan birileri yok mu
 • hüseyinhüseyin25 gün önce
  Mursi için "Arap Baharı ile birlikte Mısır halkı tarafından iktidardan indirildi" derken ne demek istediniz pek anlamadım?
 • salvador dalisalvador dali25 gün önce
  bu daish pisligi neden hicbir zaman yhudinin cikari olan yerlerde faliyet göstrmez hayret,gidip baska masum insanlara saldirirlr, okadar düsünüyorlar müslümanlari bu pislige neden birsey yapmaz ?düsüründürücü degilmi ?
 • Mehmet öksüz Mehmet öksüz 25 gün önce
  Yahu akit gazetesi mısırlının derdi senimi gerdi. Bizene mısırdan biz kedi işimize bakalım bizde neler oluyor onu yazsana mesala ne olacak bu işsizlik enfelasyon ekonomi düzelecekmi yoksa imf ye gidecez. Sen ondan haber ver.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019