Amerikalı kızdan tokat gibi cevap! "Sen marka Müslümanısın"

İlahiyatçı İhsan Şenocak, ABD'li bir kız ile Müslüman genç arasında yaşanan ibretlik hikayeyi anlattı.

09 Ağustos 2018 Perşembe 12:26

İlahiyatçı İhsan Şenocak, ABD'li bir kız ile Müslüman genç arasında yaşanan çarpıcı bir hikayeyi paylaştı. 

Bir gencin ABD'li bir kızla evlenmek istediğini ama çocuğun ailesinin Hristiyan bir gelin istemediğini belirten Şenocak, ailenin isteği ve Müslüman gencin ricası üzerine kızın Müslüman olduğunu söyledi.

"SEN MARKA MÜSLÜMANISIN"

4 ay Müslüman gencin verdiği kitapları okuduktan sonra kızın Müslüman olduğunu ifade eden Şenocak, daha sonra evlilikten vazgeçtiğini anlattı. İhsan Şenocak, "Kız hayır der. 'Ben senin gibi birisiyle evlenemem, çünkü bu kitaplardan öğrendiğime göre sen Müslüman değilsin' der. 'Bana yaptıklarını düşünürüm, bu kitapları vermeden önce kafelerdeki, şuralardaki buralardaki halleri düşünüyorum. O halde senin gibi bir iffet düşmanı bana eş olamaz. Sen marka Müslümanısın.' "

Haber Tarihi: 09 Ağustos 2018 Perşembe 12:26

YORUM YAZ

 • Yanliş ifadeYanliş ifade7 gün önce
  Marka" Batida kotu manada kullanilmaz. Cevri hatasi var. Kastedilen Etiket' olabilir. Etiket muslumani'.. marka musluman' has musluman iyi musluman olmalidir.
 • Huseyn CiftciHuseyn Ciftci6 gün önce
  amerikalı bir kadının böyle bir sözü söylemesine imkan yok. ben konuyu aktaran arkadaşın sözlerine inanmıyorum. ancak fikre tamamen katılıyorum.
 • edipedip6 gün önce
  Allah senden razı olsun canım kardeşim... bu güzellikte bir örneklemeyle gönüllere nakşedişin için sana minnettarım...Rabbim seni cennetlik kılsın...
 • YolcuYolcu7 gün önce
  Hakikaten Müslüman olalım. İnşaallah...
 • YusufYusuf7 gün önce
  Yaaaiste böyle ....ALLAH öğüt almamiz dogru bulmamiz icin KUR'AN indirmiş biz duvara asiyoruz ayda bir bir sayfa okuyoruz onunla amel etmiyoruz. Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?
 • şükrü onukşükrü onuk6 gün önce
  Kültürel aidiyet dışında hiç bir ahlaki değer ve kural tanımayan müslümanlığın neticesi budur . Kızın zeka ve kavrama yeteneğine hayran olmamak elde değil . Taklidi ile tahkiki müslümanlık farkı burada net ortaya çıkıyor .
 • OsmanlıOsmanlı7 gün önce
  Kız gerçekten harika tespit etmiş
 • vezir bakırcıvezir bakırcı6 gün önce
  helal olsun o kardeşim kıza
 • hakhak7 gün önce
  bu tekfirci yobazı allayıp pullayıp millete hoca diye yuttutuyorlar bu işte öncü olanda nifak merkezi akit
 • Celil YAĞMUROĞLUCelil YAĞMUROĞLU7 gün önce
  Değerli hocam anlattıkların gerçekten Çok güzel yani bugünün gençleri genellikle dışı Müslüman ama maalesef içi Hristiyan içi boş yahu arkadaş Üniversite Örencisi ÇİN SEDDİ,ni bilmiyorsa bundan ne beklersin Devlete Milletine ve kendine bile hayır gelmez..
 • BERGMANNBERGMANN6 gün önce
  HEY SEN YANLIS IFADE DIYE BATIDA KULANILMAZ DIYEN CEHALET BATIDA SANA BÖYLE SÖYLER ÖYLEANLAMAN LAZIM BUNU SEN KIME ANLATIYORSUN BATIDA SEN BIRINE HAKARET EDINCE TESEKÜR EDERIM DIYOR BUNUN ANLAMINI BILIYORMUSUN YANLIS IFADE DIYEN CAHIL YA ÖGREN YA SUS SEN HANGI BATIDASIN ARTI TAHSILIN NE KADAR BILGISIZ CAHIL.
 • YakupYakup6 gün önce
  ne yapsaydı erkek, hiç kıza ilgi göstermeseydi daha mı iyi olurdu.
 • HakimHakim7 gün önce
  Hikaye gercek olmasa bile anafikir haksızmı arkadaslar!!!

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü