• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Almanya Futbol Federasyonu'ndan aylar sonra gelen Mesut Özil itirafı

Almanya Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Dr. Friedrich Curtius, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çektirdiği için ırkçılar tarafından linç edilen Mesut Özil hakkında önemli itiraflarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2020-09-27 13:45:00 -
Almanya Futbol Federasyonu'ndan aylar sonra gelen Mesut Özil itirafı

Almanya Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Dr. Friedrich Curtius, Hürriyet’e Mesut Özil’e yapılan ırkçı saldırılara dair aylar sonra açıklamalarda bulundu. Curtius, linç edildiği dönemde Mesut’a sahip çıkmadıklarını ve bundan dolayı çok üzün olduklarını söyledi.

Mesut Özil’e federasyon olarak hata yaptıklarını kabul eden Curtius, ondan yana tavır almakta çok geç kaldıklarını söyledi.

Bunun bir hata olduğunu yineleyen Curtius, bugün yaşananlardan dolayı çok üzgün olduklarını ifade etti. Genel Sekreter Curtius, “Tartışma o kadar ileri bir safhaya varmıştı ki, biz ileri geçemedik” dedi. Bundan dolayı çok eleştiri aldıklarını söyleyen Curtius, hatalarından ders çıkardıklarını da ekledi.

Mesut Özil ile Almanya Futbol Federasyonu arasında tekrar yakınlaşma olması ve anlaşmazlıkların ortadan kaldırılması durumunda çok mutlu olacağını kaydeden Curtius, “Çok düş kırıklığına uğramıştı. Federasyonun tavrı dışında uzun süre birlikte çalıştığı bazılarının ona sırt çevirmesine hiç anlam veremiyordu. Onda büyük bir güvensizlik hissettim.” ifadelerini kullandı.

Türk kökenli Alman futbolcu Mesut Özil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf sonrası Almanya'da ciddi saldırılara uğramış ve ırkçılar tarafından açıkça hedef gösterilmişti. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

osmanli

Ve kendilerini dunyanin en cok insan haklarina saygili devleti olarak empoze etemeye calisan avrupalilar. Maskeler tek tek dustu.
 • Yanıtla

dur düşün

işlerine gelince almansınız işlerine gelmeyince yabancısınız klasik alman ekolü.germenlerin normal hali
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23