Seçim 2019 Sayfası

Akit gündeme getirmişti... Erdoğan’dan ‘Palu ailesi’ talimatı!

Akit'in aile kurumunu korumak için gösterdiği çaba ses getirdi. Son günlerde reyting uğruna TV kanallarında gündemden düşürülmeyen Palu ailesi, AK Parti'nin MYK ve MKYK toplantılarında gündeme geldi. Kurul üyelerinin, söz konusu aileyle ilgili TV yayınları hakkındaki şikayetlerini dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu tür haberlerin toplumu rencide ettiğini söyleyerek, üzerine çalışılması için talimat verdi.

10 Ocak 2019 Perşembe 09:58
Akit gündeme getirmişti... Erdoğan’dan ‘Palu ailesi’ talimatı!

Tecavüz, işkence, ölüm gibi toplumu derinden etkileyecek, psikolojisini bozacak ve linç kültürünü besleyecek konuların, yargı erkleri tarafından araştırılması yerine herkesin gözü önünde, televizyon kanallarında konuşulması ve sosyal medyada herkesin istediği gibi yorum yapabilmesi, yaşanan vahşeti bir reyting şovuna dönüştürdü. Günlerdir gazetemiz Yeni Akit’in ve internet sitemiz yeniakit.com.tr’nin gündeme getirdiği bu reyting konusunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da harekete geçti. AK Pari'nin MYK ve MKYK toplantılarında konu gündeme getirildi. Erdoğan da, "Bunlar toplumu rencide ediyor" diyerek konunun üzerinde çalışılması için talimat verdi. 

Taciz, tecavüz, vahşet! Aile kurumu TV’lerde reytinge feda ediliyor

Palu Ailesi ve Kıyamet Kuşağının Gizli Amentüsü

Türkiye’nin gündemine oturtulan Palu ailesinin hastalığı ortaya çıktı

Türkiye'nin gündemindeki Palu ailesine baskın!

“Yazıklar olsun”

MKYK ve MYK’da ele alındı

AK Parti’nin önceki gün yapılan MKYK ve MYK toplantılarında dehşet veren iddialarla gündeme gelen Palu ailesiyle, reyting uğruna aile kurumuna zarar verici yayınlar yapan televizyon programı ele alındı. Bazı kurul üyeleri, taciz, tecavüz, cinayet ve büyü iddialarının gündeme geldiği programı çocuklar ve gençlerin izlediğine dikkat çekti.

Erdoğan: Toplumu rencide ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da, “Bunlar toplumu rencide ediyor” dediği öğrenildi. Bazı kurul üyeleri, RTÜK’ün yetersiz kaldığı, yeni bir denetim ve kontrol mekanizması kurulması gerektiğini belirterek, cezalandırmanın çözüm olmadığını, reklam veren üzerinden bir düzenlemeye gidilmesinin önemine işaret etti.

“Üzerinde çalışalım”

TBMM’de önceki yıllarda kurulan, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinde Medyanın Rolü Alt Komisyonu”nun önerileri üzerinden bazı önlemler alınabileceğinin belirtilmesi üzerine Erdoğan, “Olabilir, üzerinde çalışalım” dedi.

Cumhuriyet'in haberine göre, söz konusu komisyonun raporunda yer alan bazı öneriler şöyle:

Medya ve kadın konusunda yapılan çalışmalar, bu alandaki en iyi uygulama örneklerinin başında medyanın izlenmesi ve ayrımcılığın teşhir edilmesi olduğunu ortaya koymaktadır. Bu çerçevede Türkiye’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde kurulacak bir Medya İzleme Merkezi, medyayı toplumsal cinsiyet eşitliği, ailenin korunması ile kadın, çocuk ve özürlü hakları bağlamında etik ilkeler çerçevesinde izleyip raporlar hazırlamalıdır. Bu raporları da ilgili sivil toplum kuruluşlarına gönderecek bir ağ oluşturarak kamuoyuna ihlalleri duyurmalıdır. Böylelikle gerekirse toplum tepki gösterebilecek yani kamu doğrudan medyaya müdahale etmeyecek ama aynı zamanda ayrımcılıkla mücadelede kamuoyu denetimi kolaylaşacaktır. Bu çalışmadan örgütlü sivil toplum kuruluşları da yararlanabilecek, raporları da kullanarak ihlallere yönelik tepkisini daha fazla duyurabilecektir. Bu tepkiler medyanın can damarı olan reklam verenlere yöneltildiğinde yaptırım gücü de artacak, reklam verenlerden medya kuruluşlarına doğru yönelecek, kamu otoritesinin müdahalesine gerek duyulmaksızın somut kazanımlar elde edilebilecektir. Buradaki temel sorumluluk Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ait olacaktır.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ocak 2019 Perşembe 09:58

YORUM YAZ

 • osmanosman3 ay önce
  amerikanin ordusuyla yaptiginin benzerini bu adam cinleriyle yapiyor. korkut, tecavuz et, iskence, çal, öldür, organ sat, kafatasinda icki ic,... hakimler, savcilar, avukatlar, polisler bu adamin cinlerinden korkuyor. adamin beynini alir bu adamla ugrasmak. en iyisimi uzak ol.
 • HaberdarHaberdar3 ay önce
  Tv5 bu paraları nerden buluyor acaba
 • HaberdarHaberdar3 ay önce
  Esas haber bence şu: çağlar cilara tv5e geçmiş.İşte şimdi tv5 eksiğini tamamladı.
 • HaberdarHaberdar3 ay önce
  Şuyûu vukûundan beter diye bir laf var. Malesef yorumcuların pek çoğu meselenin bu yönünden bîhaber.
 • uğur cinyakoğluuğur cinyakoğlu3 ay önce
  HADİ BUNU DA HALI ALTINA SÜPÜRÜN . BAKALIM NOLACAK
 • ahmed necipahmed necip3 ay önce
  gece gündüz çalışıyor ve MEMLEKETİMin geldiği hale bak. keşke o faşist kemalistler yönetseydi de bu kadar rezilleşmeseydik.
 • özerözer3 ay önce
  olan olayları gizlemekle olay ortadan kalkmıyor.bilinsin ve görülsünki bi farkındalık olsun kim bilir ne rezillikler var ama haberimiz yok.yayından kaldırmakla keşke ortadan kalksa.ama evdeki hesap çarşıya uymuyor yasal düzenleme şart.idam geri gelmediği müddetçe boşa kürek çekilir.sırf bu yayınları izleyip cesaretini toplayıp kanallara başvuranlar var ha yayın saatleri değiştirilebilir başka bir önlem alınabilir ama yayından kaldırmak hiç bir anlam ifade etmiyor.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM3 ay önce
  AHMED NECİP KİMSE SARAYDA UYUMUYOR SALLAMA SEN UYUMAKTAN ZIBARIRKENCUMHURBAŞKANI GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR ALGI YAPMA.HERŞEYİ SARAYA BAĞLAMAYA ÇALIŞANLAR YEMEZLER
 • bozerenbozeren3 ay önce
  müge anlı olmasaydı münevver karabulut cinayeti iç edilecekti. nezen germeyen, vb.. daha bir sürü olay aydınlatılamayacaktı. açın gözünüzü, hukuk ve adalet sistemini düzeltin. aile vb. bakanlığı gibi işini tam yapmadığını düşündüğümüz bakanlıkları çalışır hale getirin. yasaklamakla bir yere varamazsınız. gözünü kapatan sadece kendine gece yapar.
 • Nasıl yaniNasıl yani3 ay önce
  Bu tür olaylar gizlensinmi yani ?? Ki zaten 10 yıldır gizlemişler
 • ahmed necipahmed necip3 ay önce
  10 yıl boyunca aralıksız yaşanan iğrençlik 10 yıl boyunca saraylarda uyuyan devlet yetkilileri 10 yıl sonra bir talimat: HABER YAPMAYIN. büyüksün reis allah başımızdan eksik etmesin!
 • Remzi-1461Remzi-14613 ay önce
  Özellikle haber kanalı diye geçinen başta TGRT ve A HABER olmak üzere verdikleri haberlerin % 90 'nı kim kimi kesti,kim kediyi kurtardı,kim ağaça çıktı,kim sevgilisine çiçek aldı,sokakta kim kimi darp etti,yani verilen haberlerin büyük oranı şiddet içeren haberler,bizim halkımızında maalesef bu tür haberlere ilgisi olduğu hassasiyetini bildikleri için bu haberleri bol bol verip izlenme fazlalığı yakalama amaçlanıyor.Bu program ve haberler evlendirme programları gibi tehlikelidir.Yetkililer bir çözüm bulur mu??Bekleyip göreceğiz.
 • FerhatFerhat3 ay önce
  Ihanet tanzimat devrinde basladi ve inkilap lar ile devam etti. Ihanetin son asamasida AB reformlari ile hayata gecirilde. Neticede bati kultur ve ahlakina entegre olmus ahlaki ve vijdanlari cürümüs bir millet olduk. AB veateist güclerden aldigimiz kredi ler sayesinde gelir düzeyimiz yükseldi fakat ahlakimiz iflas etti. Iste iblisin merkezi AB de insanlar ekonomik olarak refah bir hayat yasamakta fakat ahlaklar ve vijdanlar yer ve yeksan olmus durumda. Paralel olarak ateist ve masonik küresel gücler ayni projeyi bugünlerde bazi partilwrin yardimi ile kendilerinin projelerini ülkemizde hayata geciriyorlar. Bunu AB reformlari ile tesbit edebilirsiniz, zira iktidar masonik iradenin reformlarini yasallastirirken bunu halkin iradeesine ve rizasina basvurmadan gerceklestirmekte. Ab reformlari basimizdaki ihanet odaklari tarafindan sessiz sedasiz gerceklesmekte ve halkin irade sine bas vurulmamakta.
 • İSMAİL AYDEMİRİSMAİL AYDEMİR3 ay önce
  Reisin söylemleri başka, yapılan akp icraatleri başka... Şaşırdık, Birileri ya Reisi dinlemiyor ve kandırıyor yada Reis şüphelere sebep oluyor malesef ...
 • birisi birisi 3 ay önce
  sanki siz yayınlamadınız palu ailesi haberini. sanki sizin medyanızda kriminal olayların haberleri yer almıyor. anladım vahşet olduğu zaman üstünü örteceğiz. fazla deşmeyeceğiz. yok sayacağız ki bunları yapanların elleri rahatlasın. siyasi çekişme haberleri önemli .
 • ihsanihsan3 ay önce
  retük uyuma böyle tv yayınları halkın ahlakını bozüyor tedbir al
 • NecmettinNecmettin3 ay önce
  Evet toplumu rencide ediyor bir şekilde bunproblemler ortadan kaldırılmalı sizin Öner’iniz ise sadece gizlemek sanki bu olayları gizleyerek önüne geçemezsiniz üzerine giderek çözmek lazım
 • ahmetahmet3 ay önce
  yani böyle şeyler olsun ama kanallarda yayınlanmasın
 • hakhak3 ay önce
  ülkenin hali pür meali, polis jandarma mit yargı rütük ne işe yarar bu haberle gördükki hiç bir işe. adamların tek derdi var kimasrın liderine laf etmiş kim gözünün üzerinde kaşın var demişi takip edip milleti yatağında alıp sorgusuz sualsiz içeri tıkmakla meşguller. halbuki o kanaldaki program 19 gündür bas bas cinayetleri tecavüzleri anlatıyor , hoş kanal yandaş kanal olmasa1. gün kapatırlar kıyameti koparırlardı. nalıncı keseri adalet böyle oluyor.
 • ibrahim yalçınibrahim yalçın3 ay önce
  İyide kardeşim siz onu salıveren sözde hakim savcı olacak cebinden başka hiç birşeyi düşünmeyen kanun adamlarını eleştirmeyin resmen kendine harem kuran yemediği pok kalmayan insanı haberleştiren insanları eleştirin yayın yasağı getirin. Padişah emretti emirerleri yerine getirdi. Şu güzel ülkemde bunun gibi çözülmemiş binlerce olay var. Kaynananın onca itirafına vede ifadesine rağmen o pezevenk bunca sene elini kolunu sallayarak nasıl dışarıda gezdi. Onu salan kovuşturmaya gerek duymayan o hakim ve savcıya herhangi bir işlem yapıldımı vicdanları rahatmı. Yoksa millet sadist değil. Herşeyin üstünü örtmekle ancak kendinizi kandırırsınız kamuoyu baskısı şart. Vesselam

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019