AK Partili vekilden kritik açıklama: Seçimler...

AK Parti milletvekili Nurettin Aras, "Bazı değerlendirmeler yapılabilir ve seçimler daha erkene alınabilir. " dedi.

17 Nisan 2018 Salı 17:47
AK Partili vekilden kritik açıklama: Seçimler...

AK Parti milletvekili Nurettin Aras, yaptığı açıklamada seçimlerin erkene alınması teklifini değerlendirdi.

Aras şu ifadelerde bulundu:

“Şu anda AK Parti və MHP arasında erken seçimle ilgili bir anlaşma yok. Ama bu konu AK Parti’nin üst kurumlarında müzakere edilecek ve en uygun karar alınacaktır. Bugün Cumhurbaşkanımız konuşması sırasında seçimlerin önceden belirlenmiş tarihte düzenleneceğini söyledi.

Çarpıcı iddia: Deniz Baykal'ın kızı AK Parti'den mi aday olacak?

Ama tabii ki bazı değerlendirmeler yapılabilir ve seçimler daha erkene alınabilir. Aslında son 4-5 ayda erken seçimlerle ilgili bazı teklifler seslendirildi. Ama iç ve dış politikada yaşananlar erken seçim ihtimalinin gündeme taşınmasına engel oldu. Devlet Bahçeli yeniden böyle bir teklif ileri sürdü. Bu öneriyi neden sunduğunu öğreneceğiz.

Eğer erken seçimler düzenlenirse AK Parti’nin rakipsiz olduğunu bir kez daha gözler önüne serecek. AK Parti’nin yine oyların yarısından çoğunu alacağını düşünüyorum. Seçimlere MHP’yle birlikte katılacağız.

Son ankette çarpıcı sonuçlar! İşte Abdullah Gül'ün oy oranı

CHP de HDP ve İYİ Parti’yle seçim koalisyonu oluşturabilir. Ama bu, seçimlerin sonucunu değiştirmeyecektir.

Erken seçimlerin düzenlenmesi dünyanın sonu değil. Seçim her zaman yenilenme demektir. Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun”.

Bahçeli, bugün partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, “Önümüzde 2 seçim vardır. Ya normal tarihi beklenecek. Ya da Milli mecburiyetten dolayı seçimleri erkene çekilecektir. Bilinmelidir ki gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının ardından MHP seçimlerin erkene alınmasından yana takdirini kullanmaktadır. 26 Ağustos’un Malazgirt’in yıl dönümünde yeni bir zafer ruhu ile Cumhurbaşkanını seçmeli ve en makul ve mantıklı yoldur” demişti.

Kaynak: Yeniçağ.az

Karamollaoğlu'ndan ittifak açıklaması! 2 parti ile...

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 17:47

YORUM YAZ

  • Sina SALIKSina SALIK1 yıl önce
    Bahçeli akpye danışmadan kendi kafasına göre seçim konuştuğuna göre cumhur ittifakı diye bir şey aslında yok.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Nisan 2019