AK Partili vekilden İmamoğlu'na tokat gibi sorular: Sen nasıl Trabzonlusun ki...

Esenler Belediye Başkanı ve İBB Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Tevfik Göksu, CHP’li İmamoğlu’na Yunan basınının; “İstanbul'u Yunanlı Fethetti” başlıklı haberine neden tepki göstermediğini sormuştu. CHP’lilerin bunu çarpıtmasına tepki gösteren AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, İmamoğlu’na, "Sen nasıl bir Trabzonlusun ki çıkıp da 'Kandil'den gelecek desteğe lanet olsun.' diyemiyorsun?" diye sordu.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 11:23

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.comtr 

Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Tevfik Göksu, "Ekrem İmamoğlu, Yunan Basını'nın; 'İstanbul'u Yunanlı Fethetti' başlıklı haberine neden tepki göstermedi?" demiş ve sözleri çarpıtılarak Trabzonlulara gönderme yaptığı iftirası atılmıştı. Tartışmalara dair Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde konuşan AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Göksu'nun sözlerinin çarpıtıldığını ifade ederek, CHP'li İmamoğlu'na; "Sen nasıl bir Trabzonlusun ki çıkıp da 'Kandil'den gelecek desteğe lanet olsun.' diyemiyorsun?" sorusunu yöneltti.

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, sözleri çarpıtılan Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi M. Tevfik Göksu'ya destek verdiği konuşmasına; "Tevfik Göksu, CHP'nin adayına demiştir ki 'Sen nasıl Trabzonlusun ki Yunan Medyası'nın 'İstanbul'u fetheden Yunanlı' mesajından rahatsız olmuyorsun? İşte bu sözleri çarpıttılar çünkü hesap başka." diyerek başladı.

'CHP'nin adayına birkaç soruda ben yöneltmek istiyorum.' diyen Ayvazoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Trabzonluluk milli ve manevi değerlerimiz, tarihimiz, medeniyetimiz ve şehadet şerbetleri ile yoğrulmuş siyaset üstü bir kavramdır. Sen nasıl Trabzonlusun ki 'Kandil'in siyasi uzantılarının çizgisini beğeniyorum.' diyebiliyorsun? Nasıl oluyor da Kandil'deki terör ağababalarının sahiplendiği bir aday olabiliyorsun? Neden bir kez çıkıp da lanet olsun sizden gelecek desteğe diyemiyorsun?"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 11:23

YORUM YAZ

 • ferdiferdi5 gün önce
  hdp lilerdenistanculda oy almak icin deccaş apoyu avukatları ile gurüşmesine imkan niye vu zamanda verdiniz ilk once onu acıklamalı bu hanım herkes pkk yani hdpye bu zamanda şirin guzükeek oy almanın peşinde chpsi akpsi alayı bu ülkeye ihanet icersinde
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 5 gün önce
  DEMESİ İÇİN ONLARDAN OLMAMASI GEREK BENDE YOKSA ONLARIN DEDİĞİ GİBİ BİRİ OLMAMSÖYLESİNLER BAKIN AĞIZLARINI YIRTARIM. BİZİM PEYGAMBERİMİZ KAFİRDEN ÇOK MÜNAFIKLARDAN ÇEKMİŞTİR ALLAHCC ÜLKEMİZİ MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNİ KORUSUN AMİN.
 • MuratMurat5 gün önce
  Maaş Allah akp li vekil manken gibi süslenmiş.Tam bir leydi olmuş.Afiyet olsun tıksırıncaya kadar yiyin.Ahirette de bol bol yersiniz.
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu5 gün önce
  Bahar hanım çok doğru söylüyor bakın Ben bir yabancı olarak 1976 KTÜ üniversitesinde okudum Trabzon halkını çok iyi tanırım çok koyu TS Sporluyum Trabzonun yeni mahallesi üç kahvede herkes beni tanır ve hoca derdi,,Trabzon halkı kolay kolay yabancıya hemen gönülden yaklaşmaz zamanla iyi olduğunu anladığı zaman seni sırt üstü etmez ,,Gavurdan nefret eder hemen terslik yaptınmı gavurumsun der sanaŞüphelendimi işin biter sırtını döner,, kürt olup veya olmayıp terörü ve PKK,göz yumarsan sana gavurumsun ve vatan hainimisin der,, Ve bundan emin olu şimdi bütün Trabzonlular İmamoğlu hemşerisidir diye utanıyorlar Ve onun müslüman olmadığından kesin şüpheleniyorlar,,Vesselam..
 • EKOLL EKOLL 5 gün önce
  Abla senin dediklerini derse seçilemez.
 • Ahmet Batuhan PoyrazAhmet Batuhan Poyraz5 gün önce
  pkk'yı leş ediyoruz her dağdan leşlerini topluyoruz. pkk yöneticileri akp ve mhp emperyalizmine karşı chpye oy vermeye çağırıyor halen beyinsiz chpliler, daha doğrusu sahtekar kendi pisliğini örtme çabası içindeki chpliler buradan halen akpartiye laf atma çabasına girmişler. dağa çıkın ki sizi de kardeşlerinizle birlikte leş edelim. buradan provakasyon yapmakla olmaz. klavye delikanlıları çıkın mehmetçiğimin karşısına da totonuzu görelim.
 • Ak sakallıAk sakallı5 gün önce
  Bayan kardeşimin ağzına sağlık, güzel söylemiş.Zaten önemli olan dünyaya getiriliş nedenimiz için güdülen davadır, Trabzonlu veya başka şehirli olmak önemli değildir, önemli olan İmamoğlu gibi olmamak ve onun gibilere karşı Allah için savaşmak.
 • KşkKşk5 gün önce
  Hahahahahahahahshshs sonraniye beyin göçü siz etseniz de biz kalsak
 • MertaliMertali5 gün önce
  AKpher güzeli yok edenmakine gibi.Yeşil kemalistler siz islamın yasakladığı herşeyi yaptınız.Kimsenin kutsallarını sövmeyin ki sizin kutsallarınıza da sövülmesini tersinden okudunuz.Af edersiniz ermeni denizin kirenkleriniz,ırklarınız,dilleriniz O nun ayetlerindendir ayteni taptığınız söyleyince unuttunuz.Her tür zulüme rıza gösterdiniz.Sahi siz hepiniz ne ara Grekçe öğrendiniz de bu başlıkları siz okudunuz?
 • MuhammedMuhammed5 gün önce
  Güzel soru ama çok sert olmuş.İmamoğlu artık seçime kadar kendine gelemez.Bahar Hanım biraz insaflı ol.Bu kadar sert tokat atılmazki.
 • Hasanali koseHasanali kose5 gün önce
  Ne Trabzonlusu be bu olss olsa ermeni tohumudur cunku trabzon demek basli basina bir sahsiyetliktir bunda sahsiyet yokki vatan hainlerini begenrlerde vatan hainidir kim olursa olsun ah seriat olacakki cezasi belli vatan hainlerinin bu varya cok iyi bir munafik zaten chp demek munafiklik demek kaf lik demek
 • dumanlıdumanlı5 gün önce
  önce çık sen söylede görelim.
 • Serdar ÇapanoğluSerdar Çapanoğlu5 gün önce
  Güzel soru.Nasıl oluyor da soy ismi pontos yunanı olduğuna dair hiç bir ip ucu vermiyor? Hatta tersine ehli sünnet sanki Eko.Bazı farsi aşiretlerin bireylerinin ismi de sanki Türk. Ama değil. Keşke soy ismi gerçek soy ismi kalsaydı, şimdi kimin kim olduğunu bilirdik.
 • MUKAVEMETMUKAVEMET5 gün önce
  Bebek katili apo köpegi ile görusmeleriniz nasil gidiyor sahtekar akp liler?Secimlerde sizi desteklemesi icin pkkelebasisina ne tavizler verdiniz hirsiz akp liler?
 • AbdullahAbdullah5 gün önce
  AKP şu an öcalanla görüşerek imralıdan kandilden yardım dileniyor.
 • Yanlız KurtYanlız Kurt5 gün önce
  Onu git de Reisine sor ! Çakma müslüman seni , süslüman seni ! Sayin Öcalan diyen senin partinden , teröristleri davul zurnayla karşilayan yine siz . Utanmada yok ... Yanlız Kurt yemez , AK koyun lar yer ... Afiyet olsun size

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019