• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Partili vekilden İmamoğlu'na tokat gibi sorular: Sen nasıl Trabzonlusun ki...

Esenler Belediye Başkanı ve İBB Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Tevfik Göksu, CHP’li İmamoğlu’na Yunan basınının; “İstanbul'u Yunanlı Fethetti” başlıklı haberine neden tepki göstermediğini sormuştu. CHP’lilerin bunu çarpıtmasına tepki gösteren AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, İmamoğlu’na, "Sen nasıl bir Trabzonlusun ki çıkıp da 'Kandil'den gelecek desteğe lanet olsun.' diyemiyorsun?" diye sordu.

2019-05-18 11:23:00 - 2019-05-18 11:55:37

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.comtr 

Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Tevfik Göksu, "Ekrem İmamoğlu, Yunan Basını'nın; 'İstanbul'u Yunanlı Fethetti' başlıklı haberine neden tepki göstermedi?" demiş ve sözleri çarpıtılarak Trabzonlulara gönderme yaptığı iftirası atılmıştı. Tartışmalara dair Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde konuşan AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Göksu'nun sözlerinin çarpıtıldığını ifade ederek, CHP'li İmamoğlu'na; "Sen nasıl bir Trabzonlusun ki çıkıp da 'Kandil'den gelecek desteğe lanet olsun.' diyemiyorsun?" sorusunu yöneltti.

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, sözleri çarpıtılan Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi M. Tevfik Göksu'ya destek verdiği konuşmasına; "Tevfik Göksu, CHP'nin adayına demiştir ki 'Sen nasıl Trabzonlusun ki Yunan Medyası'nın 'İstanbul'u fetheden Yunanlı' mesajından rahatsız olmuyorsun? İşte bu sözleri çarpıttılar çünkü hesap başka." diyerek başladı.

'CHP'nin adayına birkaç soruda ben yöneltmek istiyorum.' diyen Ayvazoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Trabzonluluk milli ve manevi değerlerimiz, tarihimiz, medeniyetimiz ve şehadet şerbetleri ile yoğrulmuş siyaset üstü bir kavramdır. Sen nasıl Trabzonlusun ki 'Kandil'in siyasi uzantılarının çizgisini beğeniyorum.' diyebiliyorsun? Nasıl oluyor da Kandil'deki terör ağababalarının sahiplendiği bir aday olabiliyorsun? Neden bir kez çıkıp da lanet olsun sizden gelecek desteğe diyemiyorsun?"

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23