AK Parti’den sert tepki! 'Karnından konuşan Gül ve Davutoğlu…'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, terör bağlantılı belediye başkanlarının görevden alınması sonrası yaptıkları açıklamalarla gündeme gelen Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’na sert tepki gösterdi.

20 Ağustos 2019 Salı 08:56
AK Parti’den sert tepki! 'Karnından konuşan Gül ve Davutoğlu…'

İçişleri Bakanlığı Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları terör bağlantıları nedeniyle görevden aldı. Bakanlığın, görevden alınmaları gerektiren terör bağlantılarını gözler önüne seren belgeleri kamuoyuyla paylaşmasına rağmenAbdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu görevden alınan başkanları savunan açıklamalar yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal bu açıklamalara tepki göstererek “Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının oluşturduğu hatta, maalesef uzunca zamandır karnından konuşan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu da katıldı. Meselenin üç belediye başkanını görevden almak ve demokrasi duyarlılığı olmadığını biliyoruz. Kayyım atanmasının hukuki ve demokratik altyapısı bellidir.” İfadelerini kullandı.

Gezi olayları sırasında Abdullah Gül’ün sarf ettiği “demokrasi sandıktan ibaret değildir” sözlerini hatırlatan Ünal, Gül’ün görevden alınmalarla ilgili “seçimle gelen seçimle gider” açıklamasıyla çelişkiye düştüğünü ifade etti.

Ünal açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye’nin uzunca bir zamandır ekonomide, iç ve dış güvenlikte dört ayrı terör örgütü ile verdiği kararlı mücadeleyi, görmezden gelmek Suriye’nin kuzeyinde, Doğu Akdeniz’de yapılmak istenen dizaynları yok saymak, bütün bunların sadece bir bileşeni olan 15 Temmuz saldırısı sonrası oluşan ölüm ve kalım mücadelesi..."

Karnından konuşan Gül ve Davutoğlu, Erdoğan düşmanı

"Bütün bu mücadelenin sembolü haline gelen ülke liderimiz Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının oluşturduğu hatta,  maalesef uzunca zamandır karnından konuşan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu da katıldı. Meselenin üç belediye başkanını görevden almak ve demokrasi duyarlılığı olmadığını biliyoruz. Kayyım atanmasının hukuki ve demokratik altyapısı bellidir."

“Bu nasıl bir tenakuzdur”

"Gezi olayları esnasında “demokrasi sandıktan ibaret değildir” diyen Sn. Gül şimdi “seçimle gelen seçimle gider” demekte. Bu nasıl bir tenakuzdur!"

"Demokrasiyi yok eder"

"Demokrasinin ilkeleri duruma ve kişilere göre mi belirlenmektedir? Evet, seçilmiş olmak hukuku ve demokrasiyi yok etmek, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak hakkı vermez kimseye. İşte bu evrensel bir demokrasi ilkesidir. Demokrasi, ait olduğu ülkenin bütünlüğü ve bağımsızlığı aleyhine kullanılmaya başlanırsa artık o ülkeye ait bir değer ve gerçek anlamıyla demokrasi olmaz. Hukuk ise araçsallaşarak ait olduğu ülkeyi zaafa düşürmenin bir silahına dönüşürse o ülkenin hukuku olmaktan çıkar."

"PKK’nın desteğine talip olmayın"

"Partiler ve siyasiler tabii ki belirli kesimleri kazanmaya dönük pozisyonlar alabilir. Ancak bu ülkede PKK ve onun güdümündeki yapıların gerçek yüzünü en iyi Kürt vatandaşlarımız bilir. Teröre destek çıkarak milletimizin gönlü kazanılmaz. Siz siz olun, PKK’nın değil, halkımızın desteğine talip olun."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Ağustos 2019 Salı 08:56

YORUM YAZ

 • TeomanTeoman1 ay önce
  AKP dağılıyor diyen. AKP dağılmıyor. AKP bitlerinden temizleniyor..
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  Bazı yorumcular da dereyi görmeden paçayı sıvıyor AKP YA DA AK PARTİ DİYE BİR ŞEY YOK ERDOĞAN OYLARI VAR!!! Erdoğan ile birlikte AK Parti %45'in üstünde Buda son 60 yılın en üst yüzdesi dir!!! CHP 50 yıldır yüzde otuzu bulabiliyor mu? FTÖCHDPKKIYISDTYPGPYDHKPC.. BÜTÜN GÜÇLER BİRLEŞTİNİZ İSTANBUL'U ALDINIZ HER ZAMAN KEDİ KAYMAK YEMEZ
 • teomanteoman1 ay önce
  Davutoğlu AKP üyeliğinden çıkarın gitsin. Neden bekletiyorsunuz.
 • AKP % 1AKP % 11 ay önce
  AKP dağılıyor. Halk desteği %1'lerde. Sandıktan %1 almaları büyük başarı olur.
 • Davutoğlu, Parti hazır mı?Davutoğlu, Parti hazır mı?1 ay önce
  Millet, sizin yeniden dönmenizi istiyor. Siz gittiniz, herşey mahvoldu. Neden direnmediniz? Beni görevden alamazsınız, beni siz değil, Türk Milleti Başbakan yaptı diyemediniz?
 • engineerengineer1 ay önce
  adama benzemezler.
 • Osman k.Osman k.1 ay önce
  Demokrasi sandıktan ibaret değildir. Denge ve denwtim mekanizmaları da olması gereklidir. Yoksa sizler gibi siyastçiler kolayca yoldan çıkabiliyorlar. Sizin aksinize her ikisi de adam gibi adam. Güç ve rant devşirmek yerine edepli, namuslu ve demokrat kalmayı tercih ettiler. Başkaları gibi güç ve parayla imtihanda ne paralelleştiler ne de yamuklaştılar. Yozlaşarak yamuk hale gelenlere ve liderlerine de biat etmeyip esaslı ve namuslu bir duruş gösterdiler. Sizin gibi oligarşik düzen mahsüllerinin iftira ve saldırıları; sandıkta görülecek hesabımızı değiştirmeyeceği gib sandığa kadar da muhalif fikirleri susturamayacaksınız.
 • Davutoğlu'na daha dikkatli olsunlar.Davutoğlu'na daha dikkatli olsunlar.1 ay önce
  Davutoğlu, karnından konuşmuyor, net konuşuyor, yanlış yapıyorsunuz, diyor, iade edin diyor. Davutoğlu demek Türk Milleti demek. Davutoğlu'nun İradesi Türk Milleti'nin İradesidir. Kesinleşmiş Yargı Kararı olmadan alamazsınız diyor. Hukuksuz diyor.
 • ihsanihsan1 ay önce
  ulen gül davutoğlu size ne kayyumdan sizin üstünüze vazifemi. size ancak ... yemek düşer.
 • sütçü imamın torunusütçü imamın torunu1 ay önce
  dr.yanlış teşhis koymuş karnından değil g....dan konuşuyorlar 27 nisanda dut yemiş bülbüle dönen soluk güller reisin bunlar tırnağı olamazlar zahmetsiz c.başkanı başbakan oldular yine öyle olacağını zannediyorlar nankorler
 • NurNur1 ay önce
  Sevinin sevinelim bu adamları kustu ak parti bunlar ak partiyi içten yiyen kurt misaliydibakalım daha neleri ortsya çıkacak
 • AlperAlper1 ay önce
  Bu iki şahsı akpde bakan ve "cumhurbaşkanı" olduklarındada sevmemiştim, hiiiç yakışmamışlardı! teslimiyetci ürkek ve dönek kişilikleri ile bunlara güvenipte koyun bile emanet edilmez.
 • Yunus 16Yunus 161 ay önce
  PARTİ İÇİNDE FETÖ YU KONUŞAMIYOR TARTIŞAMIYORSUNUZ!!! ATILANLARİN AYRILANLARİN GERÇEK ADINI SÖYLEYEMEDİNİZ FETO CU BUNLAR FETÖ CÜ ! GERÇEKLERİ MİLLET BİLİYOR, MİLLET YAKIN TAKİP EDİYOR! GİZLENDİĞİNİZİ SAKLANDİĞİNİZİ SANIYORSUNUZ DEVE KUŞU GİBİSİNİZ! DEVLETİ YÖNETEN BİR TANE SİYASİ YÖNETİCİ YARGILANDI MI? ? BİRBİRİNİZE SATAŞARAK KENDİ KENDİNİZE PATLAYACAKSİNİZ.
 • hamido hamido 1 ay önce
  Helal olsun kapak değil, kazık olmuş bir taraflarına.
 • munir mitismunir mitis1 ay önce
  Ya BirakBunlarin IkisidenYarim Adam Olmaz
 • Düşündürücü Düşündürücü 1 ay önce
  Öcalan Biraderleri konuşturan, teröre destek veren TRT 'ye de kayyum atansın..
 • benben1 ay önce
  Ak Parti bunları muhattap alırsa en büyük hatayı yapar.
 • aydanaydan1 ay önce
  Bu ikisini alın içeriye hatta idam yasasını geri alın bunları idam edin! Bunlar vatan hainidir deyinnn!Zaten akp vatandaşın yarısını vatan haini terörist olarak ilan etmiş!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019