• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Davutoğlu'nun parti binası mühürlendi!..

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni partisinin İstanbul'daki merkez binasının izinsiz olduğu ortaya çıktı. Davutoğlu'nun parti binasının mühürlendiği belirtildi.

Yeniakit Publisher
2019-10-22 14:32:00 - 2019-10-22 14:34:02
Ahmet Davutoğlu'nun parti binası mühürlendi!..

AK Parti’den istifa ederek yeni parti hazırlıklarına başlayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'da yeni parti çalışmalarını sürdürmek için tuttuğu bina mühürlendi. Davutoğlu'nun binası izinsiz olduğu gerekçesiyle mühürlendi.

Davutoğlu, İstanbul'daki çalışmalar için Bahçelievler'de E-5 üzerindeki Kadir Has AVM'nin bulunduğu binada bir ofis katı kiralamıştı. Yeni kurulacak partinin İstanbul il başkanlığı olması planlanan ofisin bulunduğu bina daha önce Kadir Has Üniversitesi tarafından kullanılıyordu.

1700 metrekarelik alana sahip olan ofis, partinin önemli merkezlerinden biri olacaktı. Partinin adının belirlenmesinin ardından Kasım ayında tabela asılması planlanan binada geçtiğimiz günlerde ilginç bir olay yaşandı. Binada mal sahibi tarafından başlatılan 4 katta süren tadilat ve mimari tasarım çalışmaları izinsiz olduğu gerekçesi ile 15 Ekim tarihinde Bahçelievler Belediyesi tarafından durduruldu.

Sözcü'deki habere göre, tadilat yapılan 4 kattan birinde de Davutoğlu'nun yeni partisinin İstanbul'daki ofisi bulunuyordu.

Edinilen bilgiye göre yeni partinin İstanbul İl Başkanlığı olarak kullanılmak üzere belirlenen alternatifler arasında en güçlü aday olan binadan, yaşanan bu gelişme üzerine vazgeçildi. Mal sahibine zarar vermemek için kira anlaşmasının iptal edildiği ve yeni ofis arayışına başlandığı öğrenildi.

Davutoğlu'na CHP sahip çıktı!

CHP'li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, AK Partili Bahçelievler Belediyesi tarafından binanın mühürlenmesine tepki gösterdi. Ataman, “Bu bina mühürlendiyse Bahçelievler'de mühürlenmeyen bina kalmaz” dedi. Mühürlemenin tamamen kasıtlı bir işlem olduğuna dikkat çeken Ataman “Acaba kimler Bahçelievler Belediye Başkanı'na baskı kurdu? Kamu gücünü kullanarak bir partinin merkezi için kiralanmış bin binayı mühürlemek demokrasiyi engellemektir” diye tepki gösterdi.

Ataman şöyle devam etti:

"Bu yöntemi daha önce CHP ve İYİ Parti'ye karşı da kullandılar. Salonları vermediler, önceden kiraladığımız yerlerin anlaşmalarını iptal ettiler. Sonra da çıkıp demokrasi havarisi kesildiler. Türkiye Cumhuriyeti'ne başbakanlık yapmış Ahmet Davutoğlu İstanbul'da partisi için kiralık yer bulamıyor. Adımını attığı yerde, engellemeyle karşılaşıyor. Engel olanlar da yol arkadaşları. Kaldı ki Sütlüce'deki AKP İstanbul İl Başkanlığı binası, ‘İstanbul'a ihanet eden adamın' arsasına, Karaağaç Bektaşi Dergâhı'nın mezarlığının üzerine yapılmıştı. Bazı mezarlar gizlice taşınmıştı. Demokrasi adına çok kötü bir örnek. Kızdığında maliyeci gönder, olmadı belediye zabıtalarını gönder… Bu mu gelinen nokta?"

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

aa

korkudan mi yapılır bu, en azindan tedirgin olmuşlar belli!?
 • Yanıtla

Mesut Sarp

Böyle izinsizlerden milyonlarca var. Bugün mü izinsiz oldugu anlasildi?!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı